Sport Dél-komárom 2018. 04. 23.

44-szer rajtolt el a Komárom-Komárno futóverseny

A nemzetközi utcai megmérettetés ezúttal Dél-Komáromból a helyi sportcsarnok elől indult, a cél pedig Észak-Komáromban volt. A közel 1000 fős mezőnyt a két város polgármestere, dr. Molnár Attila és Stubendek László együtt rajtoltatták el. A táv idén is 5,5 km-es és 10 km volt.

KIMUTAI Hellen Jepkosgei, BADIS Vanisa, JANECKOVA Lucia

Ugyanezen a délelőttön, azaz április 22-én került sor az első komáromi mini maratonra, melyen az óvodások, illetve az általános iskolák alsó és felső osztályosai teljesítettek korosztályra szabott távokat.

Szintén tegnap rendezték a IV. Brigetio MTB Maratont a Monostori erődben. A kerékpáros versenyen Moravek Lajos, a Brigetio Kerékpáros Sportegyesület versenyzőjének személyében hazai győzelem született a 36 kilométeres távon, melynek útvonala érintette a Fenyves erdőt és a Duna-partot is.