Sport 2012. 03. 16.

A 2011-es év legjobb komáromi sportolóit méltatták

Íme a 2011-es „álomcsapat”:

IFJÚSÁGI KATEGÓRIA:

Csonka Mário-17 éves, a komáromi Spartak Box Klub tagja, de a tehetséges fiatalok sportközpontjába is beválogatták. Ötszörös szlovák bajnok a diák- és ifjúsági kategóriákban. 2011-ben részt vett a kadétok Európa-bajnokságán, az Olimpia reménységek versenyének döntőjébe is bejutott, és megnyerte Magyarországon a kiskunfélegyházi nemzetközi versenyt. A kadét korosztályban a szűkebb szlovák válogatott tagja. Edzője Peter Jachman.

Hulman Nikolas- 11 éves, a komáromi Spartacus Birkózó Klub tagja. 2011-ben kötöttfogásban a 6. helyen végzett az országos bajnokságon, 5 első helyezést ért el a hodoníni, komáromi, halvičkov brodi és jihlavai versenyeken, második lett Kladnoban, további értékes helyezéseket szerzett Trencsénben és a horvátországi versenyen. Edzője Karol Kúr.

Kanozsay Máté- 14 éves, a Szlovák kempo-szövetség klubjának tagja. 2011-ben 1. helyezést szerzett a szlovák bajnokságon, de ugyanúgy a magyarországi országos bajnokságon sem talált legyőzőre. Edzője a Szlovák Kempo-szövetség elnöke, Szayka Róbert.

Kósa Tomáš- 10 éves, a komáromi ABC Car karate klub versenyzője. Tavaly a kerületi kupán 5 aranyérmet, valamint egy-egy ezüst és bronzérmet szerzett. A Szlovák Kupa versenyein háromszor első, kétszer pedig második lett. A Shito ryu versenyszámban szintén 1. lett a szlovákiai bajnokságon. Edzője Peter Máťa.

Stará Lenka- 12 éves, a KomKo komáromi úszóklub tagja. A szlovák bajnokságon Nagyszombatban 2. helyen végzett az 50 méteres gyorsúszásban. A körzeti bajnokságon egy 1. valamint három-három második és harmadik helyezést gyűjtött be. Ezeken az eredményeken kívül a különféle egyéb versenyeken is egy ezüst és két bronzérmet szerzett. Edzője Štefan Peťkovský.

Szabóová Sandra- 15 éves, tagja a szlovák válogatottnak a kadétok korosztályában. Az elmúlt évben a válogatott tagjaként részt vett a Közép-európai Kupa versenyein Mariborban valamint a belgrádi Európa-bajnokságon is. Három nemzetközi versenyen értékelték ki, mint a legjobban ütő játékost. Edzői Ondrej Óváry és Milan Žibrita.

Szép Emese- A Hajós Vízimotorosklub 11 éves tehetsége. A tavalyi évben megszerezte a szlovák bajnoki címet, más országos versenyeken pedig 3 érmet gyűjtött be: egy aranyat és egy ezüstöt Komáromban, Pőstyénben pedig szintén a dobogó legfelső fokára állhatott. Edzője édesapja, Szép Csaba méltán büszke eredményeire.

FELNŐTT KATEGÓRIA:

Csente Mário-Komárom az autósport is rendelkezik kiváló versenyzővel, annak ellenére, hogy a nemzetközi részvétellel tartott 2011-es szlovák rally bajnokságon Csente Márió három különböző navigátorral versenyzett. A verseny alatt végig esélyes volt a végső győzelemre is, hiszen a magyarországi Egerben az első, a lengyelországi Rzesowban a második és a hazai Lubeníkben szintén az első helyen végzett. Ezen kiváló eredmények után az utolsó, kassai futamon sajnálatos technikai akadályok miatt a Csente-Tešinský párosnak végülis az összetett verseny 2. helyét sikerült megszereznie, ami a körülményeket és a feltételeket tekintve kimagasló sikernek számít.

Demin Viktor- Többszörös szlovák bajnok, tavaly kitűnően szerepelt a Komáromi Kajak-Kenu Klub és az ország képviseletében. Országos versenyeken három ízben első, egyszer pedig második helyezést ért el. Mind az Európa-, mind a világbajnokságon aranyérmet szerzett a kajak-kettesek versenyében 500 m-en, az 1000 méteres távon pedig ezüstéremmel gazdagodott. Tanulmányi előmenetele szintén dícséretes és nagy közkedveltségnek örvend sporttársai körében is. Edzéseit Polhammer László vezeti.

Édes Zsófia- A Komáromi Sakk Club tehetsége immár 11 éve hódol ennek a sportágnak. Tavaly országos bajnoki címet szerzett Trencsénben a junior lányok mezőnyében. Elsőként végzett egyéniben a lányok országos bajnokságán Szencen, ezzel jogosult lett az idei görögországi világbajnokságon való részvételre. Első helyezést ért el a szlovákiai magyar iskolák versenyén és a Kőszegen megrendezett nemzetközi tornán. Dícséretesen szerepelt a junior lányok világbajnokságán is Indiában. Edzője Kukel Imre.

A 2011-es év legjobbjai

Johnathon Jones- Az Egyesült Államokbeli Oakland Egyetem csapatának egykori osztogatója 2010-től tagja az MBK extraligás kosárlabdacsapatának, ahol több mutató alapján is a TOP 10-es lista legjobbjai közé számít: a 2010/2011-es évadban az extraliga mezőnyében ő lett a legjobb osztogató játékos, az alapszakaszban a hárompontos dobások tekintetében pedig a 2. helyen végzett. A komáromi közönség kedvencének számít, igazi sportember, aki nemcsak a sportpályán, hanem azon kívül is példát mutat a többieknek.

Németh Zsolt- A Nyitrai Mezőgazdasági Egyetem Röplabdaklubjának tagja 2003 óta hódol ennek a sportágnak. Nagy mértékben hozzájárult ahhoz, hogy a klub csapata tavaly a kadettek szlovák bajnokságán a dícséretes 3. helyet érte el. Jelenleg a szlovák kadettek válogatottjának mezőnyét erősíti. Személyére, mint a komáromi Spartak Röplabdaklub tagjára méltán büszkék lehetünk. Edzői édesapja, Németh Ödön és Jobbágy Lajos.

Paksi Patrik- 10 éves kora óta vízilabdázik. Annak ellenére, hogy kortársaihoz képest későn kezdett, szorgalmának köszönhetően játéka hamar elérte a kívánt színvonalat. A tavalyi évben csapata a szlovák bajnokságon ezüstérmet szerzett. Az U17 válogatottal részt vett a Horvátországban megrendezett Európa-bajnokságon, ahol az előkelő 10. helyen végeztek annak ellenére, hogy nagyon erős ellenfelekkel találták magukat szemben. A Komáromi Vízilabdaklubban edzője Fazekas István.

Pelantová Roberta- A Komáromi Kereskedelmi és Szolgáltatóipari Szakközépiskola diákja. A Komáromi Kajak-Kenu Klub képviseletében tavaly a pőstyéni szlovák bajnokságon négy ízben is első helyezést ért el. A zágrábi Európa-bajnokságon K1 kategóriában 1000 méteren hatodikként végzett. A Brandenburgban megrendezett világbajnokságon is siker koronázta igyekezetét, gyűjteménye egy bronzéremmel gazdagodott. A tavalyi évben elért kiemelkedő eredményeiért Nyitra Megye elismerő oklevéllel tüntette ki. Edzéseit Halmo Vojtech vezeti.

Rajko René- A 21-esztendős sportoló a Bástya Ökölvívó Egyesület tagja. Kurdi György edző szerint ő az utóbbi két évtized legtehetségesebb komáromi ökölvívója. 2011-ben országos első lett az 52 kilogrammos súlycsoportban. Részt vett az azerbajdzsáni Bakuban megrendezett világbajnokságon. Saját súlycsoportjában nem talált ellenfélre a Szlovák Ökölvívóliga mezőnyében sem.

Rigó Richard- 21 éves, a komáromi birkózósport neveltje, jelenleg a besztercebányai Dukla katonai sportközpont tagja. Szlovák bajnok a kötöttfogású birkózásban a 66 kilogrammos kategóriában, 2011-ben szlovák válogatottként részt vett a birkózók Európa bajnokságán és a világbajnokságon is. Technikás, kitartó sportoló, akinek az edzésmunkához és a felkészüléshez való hozzáállása jó példát mutathat sok fiatal sportoló számára. Komáromban Lengyel Károly edzette.

Spartak ökölvívóklub- A 2011-es évben a klub Komáromot és Szlovákiát is képviselte a Boxing One nemzetközi ligán, ahol első helyen végzett s megszerezte a nemzetközi férfi ökölvívó-Euroliga bajnoki címet. Ezen a hosszútávú versenyen összesen 8 klub indult – Romániából, Lengyelországból, Magyarországról és Szlovákiából. Ezen kívül a Spartak Ökölvívóklub részt vett a Szlovák Amatőr Ökölvívó Szövetség által rendezett összes megmérettetésen, Komáromban pedig számos nemzetközi ökölvívó rendezvény szervezője volt. A díjat Győrfi György, a klub edzője veszi át.

Štumpf Daniel- A 21-esztendős, komáromi születésű jégkorongozó Érsekújvárott kezdte pályafutását. A tavalyi év első negyedében még a Nyitrai Jégkorong Klub színeiben szerepelt, ahol több éven át bizonyította kimagasló tehetségét. Júliustól a Junosť Minsk csapatában játszik, a legmagasabbrangú orosz junior verseny, az MHL keretén belül. Ebben az ifjúsági jégkorongligában 28 orosz csapat mellett 4 másik szerepel, mindössze 5 szlovák versenyzővel. Danielt hosszú ideig az ötödik legjobb góllövőként tartották számon a verseny során és kanadai pontozás szerint az egész liga TOP 10 játékosai közt remekelt.

Štefanovič Peter- A KORMORÁN Vízimotoros Klub ifjú tehetsége 2005 óta képviseli városunkat különböző versenyeken. Az elmúlt évben OSY-400 kategóriában a következő eredményeket érte el: a szlovák bajnokságon és a szlovák kupán másodikként végzett, az Európa-bajnokságon pedig bronzérmet szerzett. Edzője, ifjabb Bazinský Miroslav méltán büszke a világbajnokságon elért eredményére, ahol a dobogó harmadik fokára állhatott.

Urban Vladimír, mérnök- 2000 óta versenyez az erős emberek háromtusája számaiban, és ilyen minőségében többszörös országos-, Európa- és világbajnok. Tavaly a szlovák bajnokságon 250 kilogrammos teljesítménnyel szerzett aranyérmet. Ugyanilyen teljesítménnyel lett a legjobb a Lengyelországban megrendezett WUAP Európa-bajnokságon, valamint a magyarországi GPC Európa-bajnokságon. Észak-Írországban még jobb eredménnyel szerepelt, ahol a 270 kilogrammos teljesítménnyel az első helyezést vívta ki magának. A 90 kilogrammos súlycsoportban fekvenyomásban szlovák- és világcsúcstartó. Ján Habardik az edzőtársa.