Sport 2015. 02. 24.

A myjavai akadályt is sikeresen vettük!

Szombaton a komáromi sportcsarnokban került sor a röplabdásaink utolsó hazai mérkőzésére a play-offban. Fiaink sikeresek volt az Európában is veteránnak számító Myjava csapatát és 3:1-es győzelemnek örülhettek.

Spartak VKP Komárom – TJ Spartak Myjava 3:1 (23, -22, 21, 21)

101 perc, játékvezetők: Juráček a Sarka, 250 néző.

A Spartak VKP Komárom összeállítása: Pělucha 1, Hollý 2, A. Patúc 26, Hinduliak 8, Horník 10, Kišš 2, liberó Ľ. Nemec (Demčák 3, Z. Németh 7, Ferencz 0, Demeter 7). Edző: D. Oravec.

A TJ Spartak Myjava összeállítása: Katona 12, Durec 4, Mlčuch 9, Malina 12, R. Nemec 2, Müller 1, liberó Vydarený (Kraisl 6, Konc 2, Porubský 2, Pokopec 7). Edző: M. Pipa.

Az első szettben eleinte a hazaiak enyhe előnyt dolgoztak ki, ám a myjavaiak 15:12-re fordították az állást a saját javukra. A szett vége kiegyenlített volt, ám a hazai röpisek örülhettek és azonnal kihasználták az első szettlabdájukat. A második szettől mindkét edző az összes játékosának lehetőséget adott a bizonyításra, amiből eleinte a vendégek jöttek ki jobban, akik a szett közepétől előnyben voltak, amit ugyan a komáromiak 19:19-re egyenlítettek, mégis megfordították az állást és kiegyenlítették a szettek állását. A harmadik felvonásban Komárom már 13:7-re vezetett, de a vendégek 13:13-ra feljöttek, és még a vezetést is átvették – 16:14. A hazaiak teljesítménye azonban a szett vége felé kicsúcsosodott és a győztes harmadik szetthez vezetett. A negyedik szett kiegyenlített kezdése után a hazaiak 9:6-ra elhúztak és ezt a szerény előnyt tulajdonképpen a szett végéig meg is tudták tartani, így az összes pont itthon maradt.

Már ez előtt a mérkőzés előtt világos volt, hogy a Spartak VKP Komárom a rájátszásban a kiváló második helyen vége, így a selejtezőbe a kitűnő második helyről indulunk és az ellenfelünk a VK Slávia Svidník lesz. Előtte azonban vár ránk még az 1-6. helyért folyó rájátszás utolsó mérkőzése, amikor stresszmentesen és felszabadulva utazunk szombaton az első helyen álló eperjesi csapathoz, ahol 18 órakor lépünk pályára a VK MIRAD Eperjes ellen. Szorítsanak fiainknak, hogy az idény kicsúcsosodására egyesre hangoljanak! Hajrá, Komárom!