Sport 2013. 03. 31.

Az MBK már az elődöntőben-ellenfélre vár!

A kosárlabda extraliga rájátszásának harmadik felvonását Komáromban rendezték, ahová kimondva-kimondatlanul: a nyitrabányai egylet szinte csak becsületből érkezett. Mivel a 2:0-s Riekeres vezetés nem túl sok jóval kecsegtetett számukra. De nem adták meg magukat könnyen. Nagyon nem.

A meccset a vendégek kezdték jobban, hiszen 1:8-ra is vezettek. Majd feljöttek a hazaiak, de az első negyed négypontos nyitrabányai vezetéssel zárult. A másodikban a komáromiak felzárkóztak, sőt el is húztak, de a félidőig csak egypontos előny birtokában vonultak pihenőre.

A harmadik periódus változatos játékot hozott. Annak végén Stevens hármasa is biztosította a négypontos hazai fórt. A záró negyedben aztán a gyakori szabálytalanságok sem voltak ritkák, de a hazaiak kényelmesen tartották a számukra továbbjutást érő pozíciót és első galeriként jutottak az elődöntőbe. Kényelmes helyzet, hiszen ellenfélre várnak.

kosár

MBK Rieker Komárom-Nyitrabánya 80:71 (13:17, 24:19, 25:22, 18:13)

A legeredményesebb hazai játékos Stevens volt 22 ponttal.

A rájátszás további eredményei: Igló-Privigye 96:86 (A párharc állása-2:1), Nyitra-Szvit 77:70(2:1). Az Inter Pozsony-Besztercebánya meccsre ma kerül sor.