Sport 2017. 05. 16.

Dél-Komárom: Májusi ritmikus sportgimnasztika éremeső

A dél-komáromi KVSE ritmikus sportgimnasztika szakosztálya számára jól kezdődött a május: több versenyen vettek részt. A májusi versenyeket tudatos felkészülés előzte meg, a sok befektetett munka megtérült, a siker nem maradt el: mindenhonnan érmekkel tértek haza.

Országos bajnokság Budapesten – két lány bajnoki címet szerzett

Május elején rendezték a szabadidősport kategória országos bajnokságát Budapesten. A versenyre 19 tornász kvalifikálta magát a komáromi KVSE ritmikus sportgimnasztika szakosztályából. A döntőn nagyon erős és népes mezőny gyűlt össze.

Hegyi Kincső és Benyó Lorina országos bajnoki címet szerzett a szerenkénti eredményhirdetésben.

Kiemelkedő eredményt ért el továbbá Czuczor Nikolett (2. hely), Végh Mercédesz (3. hely), Kocsis Rita és Horváth Antónia (5. hely).

A versenyzők fele életében először szerepelt országos bajnokságon, de sikeresen vették az akadályokat első éves versenyzőként is.

Nemzetközi Óbuda Szuper Kupa – újabb két bajnoki cím

Május 13-án a 3. osztályosok vettek részt a Nemzetközi Óbuda Szuper Kupán, ahol 11 komáromi tornász mutatta meg tudását a nemzetközi mezőnyben.

Demissie Salomé és Nemesnyik Anna bajnoki címet szerzett.

Rezneki Anna, Szeidl Orsolya és Hegyi Tamara a 2. helyen végeztek, míg Forró Rebeka 3. lett. Horváth Zora és Nánási Virág a 4., Nagy Lara és Gurbicz Dorottya pedig az 5. helyet szerezte meg, Gerencséri Barbara a 6. helyen végzett.

Az említett 11 versenyző ebben a szezonban először indult magasabb osztályban, ahol a cél a tisztes helytállás volt, a tornászok azonban az edzői várakozásokat felülmúlva teljesítettek.

A tavaszi versenyszezonból még az országos diákolimpia csapatversenyei, illetve meghívásos egy székesfehérvári meghívásos verseny van hátra.

Csupa dobogós hellyel tért haza a Fouetté

Május 14-én a fővárosi Forever bajnokságon szerepelt kiválóan a csapat. Az összes lány dobogón végzett.