Sport 2012. 09. 12.

Dupla buktát kapott a Rieker Lévától

MBK Rieker Komárom – Astrum Léva 71:82 (19:19, 32:47, 55:64)

Jól kezdtük a hazai mérkőzést a nagyszámú nézőközönség előtt – az első negyedben 11:5-re vezettünk. Aztán a vendégek fokozatosan belejöttek a játékba, így az első negyed végére egyenlítettek, majd átvették a vezetést. Kezdetben az előnyük csak kicsi volt, majd fokozatosan nőtt, így a félidőre már 15 ponttal vezettek. A második félidőben igyekeztünk utolérni az ellenfelünket, minél hamarabb eltörölni az előnyüket. Az előnyt ugyan sikerült csökkentenünk, de egyenlíteni sajnos nem tudtunk. 69:74-re sikerült megközelítenünk Lévát, úgy tűnhetett, hogy akár át is vehetjük a vezetést, de ekkor jöttek az elhamarkodott passzok és a pontatlan dobások. Ezt a vendégek kihasználták, gyors ellentámadásaikkal újra nagyobb különbséget alakítottak ki. Így a felkészülési időszakban hazai pályán szenvedtük el az első vereséget. A csapatunkból még mindig hiányzik két húzó játékosunk, Rón edző minden cserejátékosnak teret enged a pályán, hiszen erről szól a felkészülési időszak.

A végeredményből nem kell nagy ügyet csinálni, hiszen az idényre való felkészülés javában folyik, a bajnokságra való ráhangolódásra pedig van még időnk. A lévai csapatban kitűnő játékot mutatott Siniša Bilič, a tavalyi ezüstcsapatunk játékosa, aki 26 pontot szerzett. A vendégek oldalán kiemelkedő játékot mutatott még a Kemp – Kyles páros, így ez a három játékos játszott kulcsszerepet a lévai győzelemben. A hazai csapatot nézve Lowe, Kratochvíl és Šoška voltak azok a játékosok, akik a legjobban szerepeltek.

Felállás és pontok – Komárom: Lowe 18, Kratochvíl 17, Šoška 14, Dubovský 10, Kozlík 8, Thompson 4, Biňovský 0, Stojanov 0, Maslík 0.

Astrum Léva – MBK Rieker Komárom 90:57 (48:32)

A lévaiak a felkészülési mérkőzéseik során most először játszottak hazai pályán, a játékukra pedig közel ezer néző volt kíváncsi. A találkozót a hazaiak kezdték jobban, a 3. percben 12:3-ra vezettek köszönhetően a Kyles-Kemp játékospárosnak. A következő percekben ugyan betartottuk az edzőnk taktikai utasításait, de pár perc elteltével az ellenfelünk ismét jobban szerepelt. A 16. percben még 36:31 volt az állás, de Lévának sikerült a félidőig kétszámjegyű előnyhöz jutnia. A második félidőben a hazaiak megtartották az előnyüket, és mikor Kratochvíl, a mi játékosunk lesérült, sejtettük, hogy sok mindent nem tehetünk az eredmény megváltoztatásáért. Léva növelte az előnyét, az végső döfést pedig az utolsó támadása befejezésével adta, egy hárompontos dobással, mellyel lezárta a mérkőzést. Komárom ezen a találkozón nem remekelt, de a végeredmény túlságosan kegyetlen lett a mérkőzés korábbi alakulását nézve. Másrészt be kell ismernünk, hogy ezen a találkozón sok pontatlanság jellemezte a játékunkat, amit Léva ellenünk fordított. Pozitívuma is volt a találkozónak, hiszen minden kispadon szereplő játékosunk pályára léphetett, és tapasztalhatta, hogy ugyan még csak a felkészülési időszak folyik, de nem lesz könnyű dolgunk a bajnokságban. Sok munka vár még ránk a fennmaradó egy hónapban, javítanunk kell a elhamarkodott befejezéseken, a játékbeli hiányosságainkat pedig pótolni kell. Csak így lehetünk felkészültek az első bajnokságbeli mérkőzésre. Nem szabad arról sem megfeledkeznünk, hogy a csapatfelállásból még hiányzik Bílik, Robinson és Klár. Ha ők is csatlakoznak a csapathoz, a teljesítményünknek javulnia kell, hiszen remek játékosokról van szó.

Komárom legtöbb pontot szerző játékosai: Thompson 13, Lowe 12, Šoška 11, Kozlík 8, Kratochvíl 6.

A játékosaink legközelebb ismét hazai pályán szerepelnek. E hét csütörtökén a jóhírű magyar bajnokság résztvevőjét, a Falco-Szova KC- Szombathely csapatát fogadják 18 órai kezdettel a komáromi sportcsarnokban, majd péntek délelőtt ismét ezzel a csapattal mérik össze az erejüket 11 órai kezdettel. Jöjjenek el, biztassák a játékosainkat, hiszen szükségük van Önökre!

(forrás: mbkkom.sk)