Sport 2012. 01. 22.

Elpáholta a sereghajtót az MBK Rieker

A kosárlabda extraliga 27. fordulójában, a piros-fehérek otthonába látogatott a sereghajtó, Zsolna gárdája. A fogadóirodák 1,13-as szorzót állapítottak meg, a komáromiak győzelme esetén, de még a bukik is felkaphatták a fejüket, amikor tudomásukra jutott, hogy a vendégek csak hét kosarassal érkeztek. Nem látszott a teljesítményükön a szűkös keret által generált hiányosság. A mérkőzés elején még négy ponttal vezettek, de utána a hazaiak percei következtek. Jones, Johnson, Bilík, Klár vitézkedett, és 11:4-re fordítottak. Az első negyed 20:16-os komáromi előnnyel zárult.

A mérkőzés további szakaszaiban fokozatosan nőtt a különbség, és tízpontossá duzzadt, majd ide-oda ingázva, végül tizenegyes hazai győzelem került a jegyzőkönyvbe.

MBK RIEKER KOMÁROM-Zsolna 80:69 (20:16, 23:21, 19:12, 18:20)

A legeredményesebb hazai játékosnak Szabó bizonyult, 17 ponttal. A szerdai játéknapon a Rieker-legénység pihen. Szombaton, 18 órakor pedig hazai csarnokban Besztercebányát fogadják!

További eredmények: Privigye-Nyitra 84:77, Besztercebánya-Léva 78:87, Szvit-Nyitrabánya 84:79

(ha, fotó: Tomáš Kottra)