Sport 2014. 01. 28.

Elsöprő komáromi győzelem Léva ellen

A kosárlabda extraliga 28. fordulójában hétfőn az MBK Rieker COM-Therm csapata a lévai Patriótákat látta vendégül, és NBA-ba illő teljesítményével lesöpörte ellenfelét a pályáról.

A kezdettől fogva nyilvánvaló volt a hazai fölény. Már az első negyedben rekordnak számító 31 ponttal terhelték meg a lévaiak kosarát. A cipőgyári gőzhenger egy pillanatra sem lassított, és a félidőben már az ellenfelet megszégyenítő 67:34 pontarányban vezettek.

A második félidő már csak arról szólt, mikor érik el a hazaiak a 100 pontot, ami rövidesen a 33. percben bekövetkezett. Káprázatos játékuk eredményeképpen a komáromiak a szezon legnagyobb arányú győzelmét aratták a rossz napot kifogó Patrióták ellen.

MBK Rieker COM-Therm Komárno – BK Levickí Patrioti 120:68 (31:15, 36:19, 27:17, 26:17)

Legeredményesebb játékosok: Kovačevič 23 (5 hármas), Hall 21, Šoška 20 – Lockhart 16, Klein 15 (3 hármas), Obade 10

Büntetődobások: 27/21 – 22/14, szabálytalanságok: 15 – 24, hármasok: 11 – 6, bírák: Ženiš, Turčin és Lamoš, nézők: 400 .

A komáromi csapat legközelebb Besztercebányán lép pályára 2014. február 1-én 18 órai kezdettel.