Sport 2014. 11. 10.

FOCI: Döntetlennel vonul pihenőre a KFC és Nagymegyer is

Jól játszott a csapat. Az első félidő langyos volt, de a második játékrészben már pörgősebb focit láthatott a közönség. Több helyzetünk is volt, például Bačók üres kapu előtt hibázott, de Košťukevič is kihagyott egy hatalmas ziccert…

3. liga

Veľké Ludince – KFC 0:0 –  … Éppen ezért az eredménnyel nem lehetek elégedett, de a teljesítménnyel igen. Az őszi szezon előtt azt mondtuk, hogy ha benne leszünk az első nyolcban, akkor boldogan nyugtázhatjuk a szezont. Nos, ez egyelőre teljesülni látszódik, még a gondok ellenére is. Ami a jövőbeni edző kilétét illeti: Anton Dragúň-nyal, az egykori válogatott másodedzővel tárgyalunk, tavasszal remélhetőleg vele folytatjuk a további munkát.” – mondta el nekünk Baráth György, a KFC elnöke.

Nagymegyer – Érsekújvár 0:0 – Az öt meghatározó játékosa  nélkül pályára lépő megyeri csapat az első félórában visszafogottabb teljesítményt mutatott. Később azért fokozatosan belelendültek, így adódott pár helyzet is előttük, de ezt nem tudták gólra váltani. A vendégek egyértelműen a pontért jöttek, az egész mérkőzésen egy lehetőségük volt csupán. „Ha a bajnokság elején valaki azt mondta volna, hogy az őszi szezon után az első helyen leszünk, bármikor beleegyeztem volna.” – nyugtázta az eseményeket Tarcsi Imre klubelnök.

4. liga

Dvory n/Ž. – Gúta 0:2 (0:1) – Gólszerzők: Tóth Á., Magyar Zs. – A pályán szinte végig az történt, amit a vendégcsapart akart. Két gyönyörű gól mellett temérdek helyzet maradt ki, a vendéglátók szinte el sem jutottak a gútai kapuig. A vendégek tavasszal a második helyről várhatják a folytatást.

5. liga

Bánov – Ekel 2:0 (0:0) – Šimunek P., Palacka P. -A kiegyenlített mérkőzésen mindkét csapat előtt adódtak helyzetek. Egészen a 70. percig döntetlenre állt a találkozó, ekkor két gyors hazai gól által került pont  a mondat végére.

Naszvad – Tekovské Lužany 0:0 – Nagyon gyenge produkciót látott a nagyérdemű. A naszvadiak idei leggyengébb hazai teljesítményüket nyújtották, és a vendégek se mutattak sokat a foci abc-jéből. Helyzet is alig akadt a találkozón, így a felek kiérdemelték a pontosztozkodást.

Hontianska Vrbica – Ógyalla 0:0 – Az első félidő támadó focit hozott, helyzetek adódtak mindkét oldalon. Fordulás után a hazaiak támadtak többet, több ígéretes akciót is kidolgoztak, de valahogy a csatárok ezen a napon nem találták meg a góllövő cipőjüket.

Veľký Kýr – Marcelháza 3:0 (2:0), Bátora B. 2, Kugler J. – A két egyforma képességű gárda mezőnyharcából a hazaiak jöttek ki győztesen, mivel ziccereiket rendre kihasználták, miközben a marcelháziak rossz szokásukhoz híven kihagyták még a lehetetlent is.

Perbete – Podhájska 2:2 (1:0), Lakatos M. 2 – Polák M., Nagy P.  – A hazaiak már az 5. percben kapituláltak, később óriási nyomást helyeztek a vendégekre. Berecz  lábában volt az egyenlítés, de a kapus mentett. Fordulás után a hazai szurkolók nagy örömére Lakatos végre betalált , majd egy kiugratás után már a perbeteiek vezettek. Annak ellenére, hogy szövegelés után az egyik vendégjátékos kiállni kényszerült,  egy kontra következtében ismét döntetlenre állt a csata. Nem sokkal később egy újabb vendégjátékos mehetett idő előtt zuhanyozni . Lakatos lehetett volna a nap hőse, de a megítélt büntetőt kihagyta, így az eredmény már nem változott.

Ímely – Szentpéter 4:1 (2:1), Gál R., Zemanek I., Kender R., Lovász J., ill. Vida E.  – Vida góljával meglepték a vendégek a listavezetőt, de az ímelyiek rákapcsoltak, és nem csak hogy kiegyenlítettek, de egy potyagóllal előnyhöz is jutottak. Szünet után a vendégek kezdtek aktívabban, de minden igyekezetük  ellenére kételenek voltak gólt szerezni. A hazai támadások veszélyesebbek voltak, és két ellentámadás  után még  még kétszer megrezdült Hudák hálója.

Járási első osztály:

FK Activ – Dunamocs 3:2 (1:0) – Gólszerzők: Nagy E. 2, Lőrincz, ill. Pusky, Pálik – A vendégek jól felkészülve érkeztek komáromba, és szervezett védekezésükből kiindulva próbáltak kontrázni. Ennek ellenére az első félidőben a vendéglátók több lehetőség mellett egyet gólra is tudtak váltani. Szünet után a mocsiak gyorsan fordítottak, viszont a hazai csapat nem adta fel, és egy drámai második félidő után otthon tartották a három pontot.

Marcelháza „B” – Búcs 5:0 (2:0) – Gólszerzők: Pálinkás V. 3x, Obložinský, Kecskés – Félidőben két gyors ellentámadást követően is a hazaiak örülhettek, fordulás után pedig szinte lemásolták az első félidei teljesítményt. Ugyan a vendégek is kidolgoztak több ziccert, ezekből azonban egyet sem értékesítettek, így egy méretes zakóval fejezték be az őszi idényt.

Keszegfalva – Hetény 0:0 – Ezen a hajtós meccsen ugyan mindkét oldalon adódtak nagyobb lehetőségek, de átok ülhetett a pályán, hiszen mindegyik rendre kimaradt. A pontvadászatban utolsó helyen tanyázó keszegfalusiak így pontot tudtak menteni az aktuális bajnok ellen, akik lépéshátrányba kerültek a konkurens csapatokkal szemben.

Izsa – Lakszakállas 3:0 – kontumáció – A vendégcsapat a rengeteg hiányzó miatt nem tudott kiállni, ezért a három pont mérkőzés nélkül vándorol az őszi bajnok otthonába. Az izsai klub tájékoztatása alapján a sikeres őszi szereplés nem jöhetett volna létre a támogatók és az önkormányzat segítsége nélkül.

Nemesócsa – Pat 1:0 (0:0) – Gólszerző: Patócs Sz. – Az első félidőben a hazai csapat volt támadásban, de ziccerig nem jutottak el. A második játékrész elején megfogyatkozott patiak még jobban visszahúzódtak, de nem úszták meg kapott gól nélkül, ezért pont nélkül fejezték be idei utolsó meccsüket.

Csallóközaranyos – Nagykeszi 2:1 (1:0) – Gólszerzők: Olajos, Lelkes, ill. Bagin – A megjelent szurkolók egyenrangú felek találkozójának lehettek szemtanúi. Ugyan a hazai csapat szerzett vezetést, nem nyugodhattak meg egy percig sem, hiszen a vendégek lábában ott volt a gól. Ezért is fura, hogy fordulás után 30 percig szinte teljesen visszavettek, így megintcsak a vendéglátók találtak be. Ekkor a kesziek felpörögtek, és az utolsó percek egyikében gólt is szereztek, de ezzel már csak az eredményt tudták kozmetikázni.

Dulovce – Bátorkeszi 1:1 (0:1) – Gólszerzők: Góri, ill. Csicsó – Mindkét csapat a győzelemre hajtott, ebből fakadóan egy látványosan harcos mérkőzes kerekedett a dologból. Az első félidőben a vendégek szereztek vezetést egy tetszetős góllal. A hazaiak próbálkoztak, de akcióik rendre sikertelenül végződtek. Fordulás után sem változott a forgatókönyv, a kapuk felváltva forogtak veszélyben. A 70. percben végül összejött a hazai egyenlítés, ezzel meg is született az igazságos végeredmény.