Sport 2012. 06. 01.

Gálázott a Fradi Koppánymonostoron

A megyei II. osztályban szereplő, Koppánymonostori SE újjáalakulásának 20. évfordulója alkalmából kedden vendégül látták a Berecz Dezső Sporttelepen (Komárom-Koppánymonostor) a 28-szoros magyar bajnokot, magyarország legnépszerűbb egyesületét, a Ferencvárosi Torna Club labdarúgó csapatát.

Felvezető mérkőzésként a Koppánymonostori SE U12-es és a Komáromi VSE U13-as lurkói csaptak össze. Majd nagy örömükre, labdaszedőként tevékenykedhettek a jótékonysági gálamérkőzésen, amelynek teljes bevételét a sportpálya lelátójának felújítására fordítják.

Az összecsapás fővédnöke, Dél-Komárom polgármestere, Dr. Molnár Attila volt. Arany Tamás, egykori FIFA-játékvezető sípjelére indult el a remekbe szabott találkozó, amelynek első félidejében a Ferencváros legjobbjai, az első csapat játékosai vitézkedtek, míg a szünet után, stílusosan a második csapat kapott lehetőséget.

Arany Tamás, egykori FIFA-játékvező dirigálásával gáláztak a csapatok

Elsöprő lendülettel vetették bele magukat a zöld-fehérek a küzdelembe. Egy tetszetős akció végén, már a harmadik percben a hazaiak hálójában táncolt a labda, Oláhnak köszönhetően. Majd a tizenhatodikban, a fiatal, tehetséges csatár duplázott. Szinte levegővételhez sem jutottak a „koppányiak“. Varga Bence is kétszer iratkozott fel a gólszerzők közé, így tetemes előnnyel, 4:0 arányban elhúztak a Sasok. A félidei pihenőig a koreográfia nem változott. Ismét Oláh, és Varga tréfálta meg a hazaiak portását, így 6:0-s zöld-fehér vezetéssel fordultak a csapatok.

A második félidőben, az eredmény ellenére már jóval tetszetősebb játékot láthatott a népes publikum, mivel a Fradi második csapatával szemben talán nem rendelkeztek olyan respekttel a hazaiak, és olykor-olykor bátran kitámadtak. Bár a zöld-fehér gólgyártás tovább folytatódott. Ifjabb Nyilasi négyszer zörgette meg a hálót, s Antal és Peszmeg is letette a névjegyét. A hazaiaktól, a közönség nagy örömére, Kaposi volt eredményes. Majd nem mindennapos attrakció következett. A két galeri egymás közt kapust cserélt. Gyenes, a Fradi hálóőre parádés védéseket mutatott be koppánymonostori színekben, bár olykor-olykor csak a hálóból sikerült kikaparnia a löketeket. Arany Tamás gondoskodott a csattanóról is, mivel egy időntúli büntetőt ítélt a hazai csapat javára. A labda a közelben sem volt, s az FTC alkalmi, koppánymonostori hálóőre elgázolta csapattársát, a 70. perctől „ellenfelét“, és a jelenlévők huncut mosolygása közepette büntető következett, amit Hódosi magabiztosan bevágott. Ezzel beállította a találkozó végeredményét-12:2 a Ferencváros javára.

A Ferencvárosi Torna Club delegációja egyébként már a délelőtti órákban megérkezett Komárom-Koppánymonostorra.

A játékosok és a szakmai stáb felkereste a klub egykori játékosa, az olimpiai bajnok és világbajnoki ezüstérmes labdarúgó, Czibor Zoltán sírját.

Ferencvárosi TC-Koppánymonostori SE 12:2(6:0) góllövők: ifj. Nyilasi 4, Oláh 3, Varga Bence 3, Antal, Peszmeg illetve Kaposi, Hódosi.

A gála után természetesen az autogramosztások, fotózkodások következtek. Olyan legendás, zöld-fehér futballisták is tiszteletüket tették Koppánymonostoron, mint Lipcsei Péter, Lisztes Krisztián, Keller József, Rósa Dénes, Dragóner Attila és Balogh Zoltán.

Az FTC összeállítása a következő volt: I. félidő: Gyenes – Fülöp, Grúz, Otten, Junior – Vass M. – Jovanovic, Batik, Papp M. – Varga B., Oláh
II. félidő: Gyenes – Vattai, Nyárasdi, Oláh M., Tóth A. – Peszmeg – Kleizer, Nyilasi, Papp M. – Pölöskei II.

KMSE : Raffai – Szalai, Egervári, Margl, Török –  Nagy A , Hajnal, Kaposi (1), Farkas, Nagy, – Hetényi

II. félidőben beálltak : Szeghalmi, Hódosi (1),Köllner, Rózsahegyi,Gerencsér, Gyenes,Győrfi, Hercegh, Kerekes, Keszi, Kovács

Mi csak azzal a strófával búcsúzunk, amit a spíker csávó is szavalt: „Szeretlek Erzsi, haver vagy János, csapat csak egy van, a FERENCVÁROS!(Na meg a MONOSTOR) 🙂

(kép és szöveg: sziakomárom team)