Gálázott a KFC Komárno, 7 góllal verte ellenfelét

A komáromi sportélet legfontosabb eseményei az április 9 – április 15-ei hétről, videókkal.

Kosárlabda

MBK Rieker Com-Therm Komárno – BK Levickí Patrioti 95:92 (51:38)
– Eurovia SBL Rájátszás, elődöntő 2. mérkőzés –
Nem kezdte a legjobban a mérkőzést a komáromi kosárlabdacsapat. Már viszonylag korán, csupán 4 perc játék után 9 pontos előnyre tett szert Léva csapata, melyet hosszú percekig őrizni is tudott. A negyed utolsó két percében azonban összeszedték magukat a hazai játékosok és két pontra jöttek fel ellenfelükkel szemben (26:28). Komárom át tudta menteni lendületét a második negyedre, ráadásul nem csak megfordítani tudta az állást, de komolynak mondható előnyre is szert tett a félidő végére (51:38). Habár a mérkőzés második felének kezdete után még tovább tudták növelni előnyüket, ezt követően szinte pár másodperc alatt omlott össze a komáromi csapat. Valószínűleg a nézők is nehezen hitték el azt, amit láttak, hiszen már nyoma sem volt a második negyedben látott játéknak, Léva pedig 4 perc alatt le tudta dolgozni 14 pontos hátrányát. Az utolsó negyedet 2 pontos előny birtokában várhatták kedvezőbb helyzetből a vendégek. Az utolsó játékrész végül rendkívül izgalmas végjátékot és a szlovák ligában ritkán látott pontesőt hozott. A csapatok egymás után, sorban fejezték be pontokkal támadásaikat, ennek megfelelően a pár pontos előny is pillanatok alatt vándorolt az egyik csapattól a másikhoz. A végjátékban azonban a komáromi játékosok tudtak koncentráltabbak maradni, így végül 3 ponttal verték Lévát.

A komáromi csapat legjobbja Jackson volt, aki 23 pontja 11 lepattanója mellé 3 blokkot is kiosztott. Mellette a 17 pontig és 7 gólpasszig jutó Tomičot is érdemes megemlíteni a legjobbak között.

Jackson eddigi legjobb teljesítményét nyújtotta komáromi mezben (fotó: basketliga.sk)

Videó összefoglaló:

BK Levickí Patrioti – MBK Rieker Com-Therm Komárno 67:65 (30:35)
 Eurovia SBL Rájátszás, elődöntő 3. mérkőzés –
A két csapat párharcának újabb, harmadik felvonására Léva városában került sor, ahol Komárom – valószínűleg többeket is meglepve – magabiztos teljesítményt nyújtott….legalábbis a mérkőzés nagy részében. A piros-fehérek már az első játékrészben magukhoz ragadták a kezdeményezést, s az első negyed utáni 2 pontos előnyét a félidő végére 5 pontosra tudta növelni. Annak ellenére viszont, hogy Komárom riválisa pályáján vezetett, a játékosok mégsem lehettek teljes mértékben elégedettek, hiszen bár egy alkalommal 11 ponttal is vezettek, a hazaiak mégis meccsben tudtak maradni. A félidőt követően Komárom azonban nagyobb fokozatra kapcsolt. Két perc játék után 12 pontosra tudta növelni előnyét, és bár egy alkalommal 15 pont is volt a csapatok közti különbség, a komáromiak mégsem lehettek elégedetlenek a 11 pontos előnnyel (45:56) a negyedik negyed kezdete előtt. Az előző 3 negyed, valamint a nyújtott teljesítmény után a mérkőzést lezáró 10 perc viszont valósággal sokkolta a vendégszurkolókat. Komárom ugyanis hosszú percekig egyszerűen képtelen volt pontokkal befejezni támadásait, miközben a hazaiak sorban gyűjtögették a kosarakat, jó pár hárompontost is értékesítve. Így történhetett meg, hogy kevesebb, mint 2 perccel a mérkőzés vége előtt semmissé vált Komárom előnye és 63:63 volt az eredményjelzőn. A vendégjátékosok ekkor már nem tudtak eléggé felpörögni, így Léva végül egy fantasztikus fordítást követően diadalmaskodni tudott.

Komárom legjobbja ezúttal is a Jackson-Tomič duó volt. Előbbi 18 pontot, 13 lepattanót és 5 blokkot, míg utóbbi 19 pontot, 11 lepattanót és 5 gólpasszt gyűjtött össze.

A két csapat legközelebb április 18-án, Komáromban feszül egymásnak. Ezt követően vándorol majd át a párharc Lévára, április 21-én.

Jackson és Tomič jó teljesítménye sem volt elég a győzelemhez Léva ellen (fotó: basketliga.sk)

Labdarúgás

KFC Komárno – FK Noves Spišská Nová Ves 7:0 (3:0)
gsz.: Nurković 27′, 31′, 60′, 76′, Mészáros 29′, Matić 58′, Nagy 63′
– szlovák másodosztály 24. forduló –
Szó szerint gálázott a KFC Komárom legutóbbi mérkőzésén Igló csapata ellen. A kelet-szlovákiai csapat szinte egy pillanatra sem tudta érvényesíteni akaratát az elsöprő lendülettel pályára lépő komáromiak ellen. Ennek ellenére egészen a 27.percig várni kellett az első gólra, ami után viszont valósággal megnyitották a gólcsapot. A gólja előtt egy perccel még kapufát fejelő Nurković ugyanis egy újabb fejest követően ekkor már gólt ünnepelhetett. A következő 4 percben pedig két alkalommal is örülhetett játékos és szurkoló egyaránt: előbb Mészáros András, majd ismét Nurković talált a hálóba. A második játékrészben sem állt le a komáromi úthenger: 4 perc alatt 3 góllal terhelte meg az iglói hálót a KFC, az i-re a pontot pedig Nurković rakta fel a 76.percben szerzett találatával.

Komárom következő mérkőzését Zólyom csapata ellen játssza idegenben, április 21-én.

A mérkőzés utáni öröm (fotó: Kovács Zoltán Facebook oldal)