Sport 2014. 11. 02.

FOCI: Győzelemmel búcsúzott saját közönségétől a KFC

A komáromiakat idei utolsó hazai mérkőzésükre már Szórád Csaba játékosedző készítette fel, aki egyelőre az őszi felvonás két utolsó meccsére kapott megbízást.

Harmadik liga

KFC – Neded 1:0 (1:0) – Gólszerző: Bačík

A komáromiakat idei utolsó hazai mérkőzésükre már Szórád Csaba játékosedző készítette fel, aki egyelőre az őszi felvonás két utolsó meccsére kapott megbízást. Jól is kezdtek a lilák, de az ellenfél tizenhatosánál rendre pontatlanok voltak. A 32. percben aztán Bačík lépett ki két védő közt, és kilőtte a hosszú sarkot. Fordulás után is hasonló forgatókönyv szerint zajlott a találkozó. Nagy helyzetek maradtak ki, de a találkozó végkimenetele egy pillanatig sem volt kérdéses. A győzelemmel a komáromiak remélhetőleg újra elindulnak felfelé a tabellán.

Vráble – Nagymegyer 1:1 (0:1) – Gólszerző: Tushcel (11m) – A mérkőzés eleji puhatolózás után a megyeriek vették át a kezdeményezést, melynek eredménye egy jogosan kiharcolt büntető lett, amit sikerült értékesíteniük. Ezt követően a vendégek több ziccert is elpuskáztak, szünetig már nem is változott az eredmény . A második félidőben aztán a hazaiak nagyobb fordulatra kapcsoltak, és egy kapufás fejesgóllal egyenlítettek. A 70.percben aztán igazi rémálomszerű eseményeket élt át a megyeri csapat: Egy szabálytalanságot követő kakaskodásért mindkét oldalról kiállt egy-egy ember. Wilson nem értett egyet az ítélettel, reklamálásért ő is idő előtt mehetett zuhanyozni. Ráadásként a sérülés miatt partvonalon túlra kényszeredett Mészáros a spori engedélye nélkül ment vissza a pályára, ezért második sárgával ő is kiállni kényszerült. A történet pikantériája, hogy a hét mezőnyjátékossal vitézkedő megyeriek még így is eldönthették volna a mérkőzést, de az ordító ziccer kimaradt.

Negyedik liga

Gúta – Čeladice 3:2 (2:2) – Gólszerzők: Kürthy, Magyar Zs., Kürti R. – A házigazda óriási kapushibáknak „köszönhetően” már a 23.percben kétgólos hátrányba került, de ezután beindult a gépezet, és még a szünetig sikerült egyenlíteni. Fordulás után már csak a gútai csapat volt a pályán. A rengeteg kidolgozott helyzetből végül egyszer sikerült betalálni, így a három pont megérdemelten maradt otthon.

Ötödik liga

Ógyalla – Bánov 1:1 (0:0), Turza R., ill. Švajda M. – Jó iramú, izgalmas támadófocit látott a nagyérdemű, mindkét csapat a győzelemre hajtott. Az 52. percben egy pontos beívelésre Turza csapott le, és  megszerezte a sörgyáriak vezető találatát. Pár perccel később egy kontra után Švajda lőtte ki a hosszú sarkot. A házigazda már nem tudta dűlőre vinni a dolgot, ráadásul a 88. percben egy jogos büntető is elmaradt.

Ekel – Naszvad 2:1 (2:1), Horváth L., Hrabovský M., illMlynár G. – A jó színvonalú derbin meglepetésre a naszvadiak szereztek vezetést, de a szünetig a vendéglátónak sikerült megfordítani az állást. A második játékrészben is járatták a labdát az ekeliek, így egy korrekt meccsen megérdemelt hazai győzelem került a jegyzőkönyvbe.

Marcelháza – H. Vrbica 0:0 – A gyenge színvonalú mérkőzésen a hazaiak nagyon kevés helyzetet tudtak kidolgozni, igaz egyszer a kapufa is besegített a végig védekező felállásban futballozó vendégeknek, akik talán jobban örültek az eredménynek.

Komjatice – Perbete 4:2 (1:2), Marenčák M. 3, Selický I., ill. Lakatos M., Šulák M.  – Az első félidő a minden szempontból jobb perbeteieké volt, a hazaiak  csak egyszer veszélyeztettek, szabadrúgásuk viszont utat talált a kapuba. Fordulás után a vendégek úgy gondolhatták, hogyzsebükben a győzelem, hiszen nem koncentráltak megfelelően, amit a durván játszó hazaiak ki is használtak és megfordították a találkozót.

Szentpéter – Veľký Kýr 0:2 (0:0), Sendrei R., Dano A. – A péteriek végigtámadták a 90 percet, és  egy csomó ziccert elpuskáztak. Ezen a napon a szerencse is elpártolt tőlük, ugyanakkor a nagyon effektív kériek szinte minden komolyabb akciója góllal végződött.

Garamkovácsi – Ímely 4:1 (1:0), Havran P. 3, Solčiansky D., ill. Gál R. – Jól kezdett a listavezető és mindjárt az elején két ziccert is elhibázott. A hazaiak viszont az első komolyabb akciójuk után megszerezték  a vezetést. A második félidőben aztán a hazai gárda átvette a játék irányítását, és újabb találatokkal négygólos előnyre tett szert. Gál a 89. percben már csak szépíteni tudott, így az ímelyiek elkönyvelték első vereségüket a bajnokságban.

Járási első osztály

Nagykeszi – Nemesócsa 2:2 (1:2) – Gólszerzők: Cseh P. 2x, ill. Viczena, Cseh – A vendégek már a negyedik percben megszerezték a vezetést, erre Nagykeszi csapata csak a 27. percben tudott válaszolni. Nem sokáig örülhettek, hiszen hat perccel később megint az ócsaiak lőttek gólt.  Fordulás után a hazaiak nekiugrottak ellenfelüknek, s miután már  háromszor is eltalálták a kapufát, a 76. percben ismét összejött az egyenlítés, ami egy pontot ért számukra.

Pat – Marcelháza „B” 2:1 (1:1) – Gólszerzők: Paulík 2x, ill. Méhes Z. – A vendégek korán szereztek vezetést, majd jobbára mezőnyjáték folyt a pályán. Végül azért szünet előtt összejött a hazai egyenlítés, így komoly tervekkel vonulhattak pihenőre. Fordulás után meg is született a második pati gól, melyet ismét mezőnyjáték követett. Az utolsó 15 percben a vendégek beszorították ellenfelülket, de egyenlíteniük már nem sikerült.

Hetény – Dulovce 3:1 (2:1) – Gólszerzők: Zajos (11m), Pászor, Csintalan, ill. Sátek (öngól) – Az egész meccset végigtámadta a hazai csapat, az ellenfél gólját is ők szerezték egy szöglet utáni szerencsétlen szitációt követően. A meccs krónikájába két kimaradt hazai büntető is beletartozik.

Bátorkeszi – Csallóközaranyos 0:1 (0:1) – Gólszerző: Lelkes – Az aranyosiak szereztek vezetést rögtön a mérkőzés elején, innentől kezdve viszont felborult a pálya. A hazaiak egészen elképesztő helyzeteket hagytak ki az egész mérkőzés folyamám. Igaz, egyszer ugyan betaláltak, de a partjelző felemelte a zászlaját, így nem is lehetett más a történet vége, mint a vendéggyőzelem.

Búcs – Izsa 1:1 (0:0) – Gólszerzők: Sánta, ill. Kiss (öngól) – Az első félidőt lényegében helyzet nélkül hozták le a csapatok. A második játékrészben Sánta fejelt egy csodaszép búcsi gólt egy szögletet követően, öt perccel később viszont az egész hazai védelem figyelte döbbenettel, ahogy egy szerencsétlen mozdulat után a saját kapujukban köt ki a labda. Az izsaiak köszönték szépen, és egy ponttal a tarsolyukban távoztak.

Lakszakállas – FK Activ 1:3 (0:1) – Gólszerzők: Csápai (11m), ill. Nagy J (mesterhármas) – A küzdelemből jeles laki csapat mindent elkövetett a kedvező eredmény érdekében, de nem tudták felvenni a versenyt a képzettebb komáromiakkal szemben.

Dunamocs – Gúta „B” 4:4 (2:4) – Hazai gólszerzők: Lajos T. 3x, Paluška – A jó iramú mérkőzésen már a tizedik percben két góllal vezetett a hazai csapat.Ezután valami megmagyarázhatatlan történt, és négyszer is nekik kellett kiszedniük a lasztit a saját kapujukból. A második félidőben aztán ismét ők egykapuztak, de mivel csak két gólig jutottak, igazságosnak mondható pontosztoszkodás lett a vége.