Sport 2012. 09. 10.

Hullámvölgyben a lilák

A Régióbajnokság nyugat-szlovákiai csoportjában ismét pontokat hullatott városunk képviselője. Vágbeszterce három ponttal távozott, s ezután a csalódás után Nagyölveddel sem bírt a KFC.

Mivel egy ember-egy időben több eseményen nem tud részt venni, segítségül hívjuk a hétről hétre korrektül tájékoztató fociportált(knfoci.sk), ahol részletes beszámolókkal, friss eredményekkel, statisztikákkal, interjúkkal várják a legnépszerűbb labdajáték fanatikusait: a futballfüggőket.

KFC Komárom – Nagyölved 2:2 (1:2) A hazai gólszerzők: Mészáros Ádám és Faragó Tamás
A KFC úgy kezdte a találkozót, ahogy a múlt héten abbahagyta. Vagyis gyenge játékkal és rengeteg pontatlansággal. Ennek meg is lett az eredménye, mivel a 9. percben egy védelmi hiba után a vendégek sakkozták ki a hazai csapatot és szerezték meg a vezetést – 0:1. Ez a momentum, mintha véglegesen megzavarta volna a lilákat, ugyanis hosszú percekig képtelenek voltak átlépni a felezővonalat, sőt a vendégek gyakorlatilag a saját tizenhatosuk elé szegezték őket. Már-már kezdett kilátástalannak tűnni a helyzet, amikor is a 20. perc tájékán Antunovič ugratta ki Mészárost, aki egyedül vezethette a labdát a kapura és nem is hibázott – 1:1. Itt azért illik megjegyezni, hogy Mészáros alaposan lesen volt, de a partjelző úgy látszik nem így látta. Az egyenlítő találat jót tett a mérkőzésnek és a hazai csapatnak is, mivel sokkal aktívabban kezdtek el focizni. Akárcsak a múlt heti meccsen, most is a félidő végére maradt egy csattanó, hiszen legutóbb a KFC rúghatott ekkor büntetőt, most viszont az épp aktuális ellenfelük, mert a hazai csapatkapitány szabálytalanul állította meg a nagyölvedi támadót a tizenhatoson belül, így a játékvezető jogosan fújt a sípjába és mutatott a tizenegyespontra. A vendégek köszönték szépen és be is lőtték a felkínált büntetőt – 1:2. A fordulást követően, mintha egy teljesen más KFC futott volna ki a gyepre, ugyanis helyenként igazán tetszetős játékot produkáltak. Az 56. percben Filipský adott egy remek labdát Faragónak, aki azt gólra is váltotta. – 2:2. Ezek után is a violák irányították az eseményeket, bár a vendégek kontrái továbbra is veszélyt jelentettek. Mindkét oldalon akadtak gólszerzési lehetőségek: hazai oldalról Filipský rúgott egy hatalmas kapufát, míg a másik oldalon szintén a kapu ezen része akadályozta meg a labdát, hogy a hálóba jusson.

Mindent összevetve: igazságos döntetlen született, hiszen, amíg az első 45 perc a vendégeké volt, addig a második játékrész a hazaiaké, akik egy kis szerencsével akár meg is nyerhették volna a találkozót. Sajnos, a mérkőzés negatív hőse ezúttal a játékvezető volt, aki iszonyatosan gyengén füttyögött, és mindkét csapatot egyaránt sújtotta igencsak furcsa ítéleteivel.

(knfoci.sk nyomán: ha, videó: kfckomarom.extra.hu)