Sport 2015. 01. 16.

Jól indul az úszóidény

A Delta Komárom Úszóklub versenyzői 2015. január 11-én idei első úszóversenyükön vettek részt a németországi Augsburgban. A versenyen 227 úszó 956-szor állt rajthoz.

Annak ellenére, hogy a klub kis csoporttal utazott a megmérettetésre, kellemesen meglepődtek a hazaiak kedves fogadtatásán. A komáromi úszóklubot a versenyen Vallová Nataly, Szászová Miriame és Szászová Ema képviselte. Hatalmas erőt adott versenyzőinknek, hogy nem csak az egyéni teljesítményeket pontozták, hanem az úszó több tusát is, mely három, négy úszásnemből állt (születési év szerint).

Az első érmet Szászová Miraima szerezte 100 m gyorsúszáson, amit több, mint hét másodperces előnnyel nyert meg, amivel kiváló helyet szerzett a több tusán. Mivel a következő három rajtja is sikeres volt – 50 m pillangón aranyat, 50 m gyorsúszásban ezüstöt és a speciális, 50 m lábúszásban bronzérmet szerzett, ezért joggal nyerte meg a 2007-ben születettek több tusájának aranykupáját.

Kiváló edzettségét bizonyította Vallová Nataly, aki egészen öt nagyon kemény úszásnemben versenyzett és sikerült megszereznie élete első érmét, méghozzá rögtön aranyat az 50 méter mellúszáson. Nagy meglepetés volt Szászová Ema szereplése, aki tavaly áprilisban kezdett edzeni és most megszerezte első bronzérmét.

Bővebb tájékoztatás a klub tevékenységéről, az egyes tanfolyamokról, melyeket kínálunk, valamint az edzések szétírásáról, de az egyes versenyeken elért eredményekről is olvashatnak a www.delkokn.sk honlapon.