Sport 2012. 09. 01.

Két győzelemmel nyitotta a felkészülést a Rieker

Az MBK Rieker Komárom kosárcsapata hazai felkészülési mérkőzésekkel hangol az extraligára. Az első két meccset sikerült megnyerni.

MBK Rieker Komárom – Kis-Rába menti Takarék Soproni KC 73:68 (13:13, 31:22, 48:45)

A nézők számából ítélve a komáromi közönség már éhes volt a kosárlabdára. Már a mérkőzés elején látható volt, hogy az edzőmeccsek elején járunk. Jellemzően felkészülési mérkőzést láthattunk, de még hangolódni kell az idényre. Erre jó a felkészülési időszak. A mérkőzés elején az ellenfelünk kezdett jobban, öt pontos előnyre tett szert, de a játékosaink fokozatosan belelendültek a játékba, így az első félidő végére kis előnyt szereztünk. A félidei szünet után a játékban kisebb visszaesésünk volt, mikor a vendégek a távoli dobásaikkal egyenlítettek, így a harmadik negyed vége előtti állás 45:45 volt. Dubovský két hárompontos dobásának köszönhetően megnyugodhattunk, bár a találkozó vége így is szorosra sikerült, de a győzelmet már nem engedtük ki a kezeink közül. Sok dolgon javítanunk kell még, de csoda nem történik egyik pillanatról a másikra. A játékunk még szétszórt és zavaros volt, de ez a felkészülés ezen szakaszában megszokott. De van mire építeni!

Felállás és pontok – Komárom:

Christopher Charles Lowe 16, Nasir Robinson 15, Lukáš Dubovský 14, Ondrej Šoška 9, Kevin Thompson 8, Jan Kratochvíl 7, Ladislav Stojanov 4, Martin Biňovský 0. Marek Kozlík családi okokból, Martin Bílik válogatottban való szereplése miatt nem vett részt a mérkőzésen, Michal Maslík és Vladimír Klár pedig sérülésükből gyógyulnak.

Pénteki eredmény: MBK Rieker Komárom – BK Lions Jindřichův Hradec 83:70 (29:40)

Szerdán Léva kosárcsapata látogat Komáromba. A mérkőzés kezdési időpontja 18 óra.