Sport 2014. 03. 17.

A KFC másodszorra is győzött

A régióbajnokság 17. fordulójában a KFC csapata Trencsénsztankócra látogatott, és értékes idegenbeli győzelmet aratott.

A komáromiak az összecsapás egyértelmű esélyesei voltak. A mérkőzést felázott talajú pályán és szeles időben játszotta a két csapat. A rossz időjárás is rányomta bélyegét a játék színvonalára. Az első félidőben nem sok minden történt a pályán, így a csapatok gól nélküli döntetlennel vonultak a szünetre az öltözőkbe.

A játék képe a folytatásban sem változott. A küzdelem végeredményét végül is a komáromiak nagyobb tapasztalata döntötte el. A 67. percben Antunovič a hazai védelem hibája után betört a tizenhatosba, és éles lövésével megszerezte Komáromnak a vezetést – 0:1. A mérkőzés folyamán ez volt a vendégcsapat első komoly helyzete, és sikerült rögtön gólra váltani. A 82. percben a hazai védelem újra hibázott és Gonzáles megszerezte a komáromiak második gólját – 0:2.

A vendéglátók a mérkőzés vége előtt igyekeztek megszerezni legalább a becsületgólt. A 88. percben a csereként beállt Ďuriš hatalmas helyzetet puskázott el a komáromiak kapuja előtt. A lefújásig az eredmény már nem változott. A KFC megnyerte második tavaszi mérkőzését is, és vezeti a tabellát a nagymegyeri és a bősi csapat előtt.

OŠK Trenčianske Stankovce – KFC Komárno 0:2 (0:0)

Gólszerzők: 67. Antunovič, 82. Gonzáles, játékvezető: Gašparovič, sárga lapok: 38. Antunovič (KFC), 61.Rapčan (KFC), nézőszám: 150 .

A KFC következő mérkőzését hazai pályán vívja 2014. március 22-én, 15 órai kezdettel a báni csapat ellen.

(fotó: František Kecskés)