Város 2013. 12. 29.

Kiürült az egykori komáromi pártház

Újabb, a belvároshoz közeli épület vált kihasználatlanná: a 80 százalékban Nyitra megye és 20 százalékban a városi önkormányzat tulajdonában lévő, egykor pártházként, az utóbbi két évtizedben pedig elsősorban egészségügyi központként szolgáló Petőfi utcai ingatlanírja az ÚjSzó.com.

Az épület fenntartása a rossz műszaki és energetikai állapotok miatt egyre gazdaságtalanabbá vált, ezért az üzemeltetője, a Forlife nonprofit szervezet – amely a komáromi kórházat is kezeli – úgy döntött, hogy 2014. január elsejétől megszünteti a közüzemi szolgáltatásokat (vízellátás, villany, fűtés). A szakrendelők nagy részéből még a nyár folyamán kiköltöztek a bérlők, az orvosok többsége az Eötvös utcai új egészségügyi központba helyezte át rendelőjét.
A városnak három bérlője volt az épületben: a Szlovák Műszaki Egyetem, a Szlovák Műemlékvédelmi Hivatal és a Magyar Közösség Pártja, amelynek itt volt a járási irodája. Mivel az épületnek közös fűtési rendszere van, amit a működtető január elsejével lekapcsol, a bérlők sem maradhattak ott. Mindhárom bérlővel sikerült egyezségre jutnia a város vezetésének és a továbbiakban – az eddigiekkel megegyező feltételek mellett – a Tiszti Pavilonban bocsátanak rendelkezésükre helyiségeket. A képviselők a csütörtöki testületi ülésen jóvá is hagyták ezt a változtatást. „Minél előbb meg kell találni az épület új funkcióját, nehogy teljesen az enyészetté váljon – mondta Novák Tamás alpolgármester. – Először is felkínáljuk a megyének megvételre a vagyonrészünket, kérdés, szükségük van-e az épületre. Ha nem, mielőbb el kell adni. Mivel azonban közös vagyonról van szó, közösen tudunk csak lépni. De addig is meg kell oldani az épület őrzését. A lehető legrövidebb időn belül felvesszük a kapcsolatot Komárom újonnan megválasztott megyei képviselőivel, hogy ők is szorgalmazzák a kérdés mielőbbi megoldását.” Nem lenne jó ugyanis, ha ez az ingatlan is a Klapka téri volt egészségügyi központ sorsára jutna, amelyen évekig még csak állagmegőrzést sem végzett akkori tulajdonosa, Nyitra megye. Mire pedig a város végre meg tudta venni a patinás épületet, az állaga már nagyon leromlott. Éppen ezért értékesítése is problematikus, már háromszor kínálta eladásra a város, de senki sem érdeklődött iránta. „A vagyonvédelemről szóló törvény alapján az első körökben a hivatalosan felbecsült áron, 797 ezer euróért kínáltuk. Mivel ennyi pénzért nem kelt el, módosítani kell a kikiáltási áron” – tette hozzá Novák Tamás.

(forrás, fotó: ÚjSzó.com)