Sport 2013. 10. 29.

Komárom nehéz mérkőzés után megszakította Nyitrabánya győzelmi sorozatát

A férfi kosárlabda extraliga 8. fordulójának nyitómérkőzésén a vendég Nyitrabánya együttese a játék 7. percében még egy ponttal vezetett, ezután a hazai csapat 2 perc leforgása alatt megfordította az összecsapás állását 17 : 11 arányban. A fordulatokkal megtűzdelt küzdelem tovább folytatódott és a félidőt a hazaiak 45 : 35 – ös vezetéssel zárták. A harmadik negyedben a vendégcsapat magára talált és ezt a játékrészt 23 : 10 arányban nyerték. Így a mérkőzés állása az utolsó negyed kezdetekor 58 : 55 volt Nyitrabánya javára. Öt perccel a befejezés előtt még a vendégcsapat vezetett 69 : 68 – ra, de ezután a hazai csapat gyors és összpontosított játéka meghozta az eredményt, a nehezen kiharcolt győzelmet.

MBK Rieker Com-Therm Komárno – MBK Baník Handlová 83 : 74
( 20 : 16, 25 : 19, 10 : 23, 28 : 16 )

Legtöbb pont: Myles 19, Kozlík 15/4 hármas, Kovačevič 15 – Veličkovič 16/4 hármas, Savič 13
Büntető dobások: 16/13 – 19/14
Szabálytalanságok: 20 – 22
Hármasok: 8 – 8
530 néző .

Csapatunk legközelebb az ŠH Spišská Nová Ves csapata ellen lép pályára 2013. november 6-án idegenben 18 órai kezdettel.