Sport 2015. 04. 12.

KOSÁR: OTT VAGYUNK A DÖNTŐBEN!

Remek! A komáromi kosarasok leporolták magukról a vereséget, amit Pasienkyn szenvedtek el és szombaton este legyőzték az Inter Pozsony csapatát. A mérkőzés, ami inkább hasonlított harcra, mint kosárlabdára, három negyeden át a vendégek vezettek, a hazaikat azonban a nehéz pillanatokban felhúzta Igrutinovič, de leginkább MVP TJ Bannister! A bajnoki cím eddigi tulajdonosa így most csak a harmadik helyért száll majd harcba.

A komáromiaknak öt és fél negyedre volt szükségük, míg szórni kezdték a hárompontosokat. A csapat, mely a gyors kosárlabdázásról ismert és a sikeres hárompontosairól, Pozsonyban megszenvedte a magáét, az egyetlen hárompontost Stojanov Laci dobta. A vihar utáni csend azonban Komáromban is a félidő végén érkezett. Bilič, Halada és Banniser csökkentette az Inter vezetését 6 pontról döntetlenre. A második félidőben egy pillanatig egy picit az Inter volt a jobb, de a hazaiakat begyújtotta Luka Igrutinovič és a mérkőzés vége felé már a pálya királya TJ Bannister volt. Amibe kezdett, az sikerült, de az akrobata mutatványokkal teli befejezések inkább értékesek voltak az egyre összeomló pozsonyiak ellen. Leginkább neki köszönhető, hogy a komáromiak egészen harminc pontot értek el az utolsó játékrészben.

Az Inter csapatát Udrih Samo tartotta játékban, aki nem csak a támadásokat vállalta fel, hanem csodásan váltotta be a jól védett lövéseket. A csapattársai közül azonban senki sem segített neki.

A komáromiak így 4:1-es meccsaránnyal zárta a sorozatot és a döntőben Privigye csapatával találkozik. Így megismétlődik a 2012 májusában játszott döntő felállása.

MBK Rieker COM-therm Komárom – BK Inter Incheba Pozsony 92:87 (21:27, 22:16, 19:24, 30:20)