Sport 2015. 01. 26.

KOSÁR: Újabb győzelmi hullám

A nyitrabányai játékosok egy százassal mentek haza.
A komáromiak a szlovák kosárlabda liga 29. fordulójára a sérült szlovák játékosok – Kozlík, Maslík, Stojanov – nélkül léptek pályára. Hazai premierje volt Hrvolje Sertičnek, aki 3 pontot szerzett és volt 4 lepattintása.
A vendégek határozottan kezdték a mérkőzést, ám egyszer sem sikerült vezetéshez jutniuk. Ennek ellenére Miljan Čurovič védenceinek állandóan résen kellett lenniük, mert a nyitrabányaiak agresszív védekezéssel és gyors ellentámadásokkal rukkoltak elő.
A hazaiak az elejétől a végéig vezettek. Már a bevezetőben nyolcpontos előnyt dolgoztak ki, ám ennek a játékidőnek a végére el is vesztették, amikor Stanojevič 23:23-ra kiegyenlített. Az utolsó támadáskor azonban Bannister elrontotta a hárompontost, a labda Alawoya karjáról visszapattant, aki azonnal pontot tett az első negyed végére 25:23-as eredménnyel.
A pályán nem egyszer szikrázott a levegő. Az ellenfél néhányszor rálépett TJ Bannisterre, aki már hagyományosan a komáromiak támadásait húzta. A vendég csapat piszkos játékának csúcsa a harmadik negyed egyik pillanatában következett be, amikor Stanojevič szabálytalan támadása és egy kisebb dulakodás után a vendégjátékos Drezga a játékostársaival együtt elindultak „megbeszélni” a dolgokat Kratochvíllel. A hazaiak kihasználták a büntetőpontokat és a támadást, az eredményt 67:56-ra növelték és lassan elkezdték betörni az ellenfelet.
A harmadik negyed felétől szinte állandóan tíz és még annál is több ponttal a komáromiak vezettek, és a befejezésben Alawoya játékának köszönhetően több mint 20 pontos előnyre tettek szert.

MBK Rieker COM-therm Komárom – MBK Handlová 109:87 (53:47), 29. forduló Eurovia SBL
Legtöbb pont: Jankovič 26, Bannister 23 (13 gólpassz), Alawoya 17 – Stanojevič 19, Trezga 17, Savič 14, 790 néző.