kedd, december 12. - Gabriella (hu) - Otília (sk) 1 EUR = 314 HUF 0 °C
Kultúra

Lassan kezdődik a buli a Duna mindkét partján!

Összegyűjtöttük az összes dél- és észak komáromi eseményt, azokat is, amelyek nem találhatók meg a Komáromi Napok műsorfüzetében.

Hamarosan kezdődik a 26. Komáromi Napok, amelynek fő koncertnapjai péntek-hétfőn lesznek (április 28-május 1.). Addig azonban számos előrendezvény teszi színesebbé a hetet, amelyek már holnaptól várhatók. Programajánlónkba összegyűjtöttük az összes dél- és észak komáromi eseményt, azokat is, amelyek nem találhatók meg a Komáromi Napok műsorfüzetében.

Vigyázz, kész, rajt: készülj a város legjobb hetére!    

Péntek (április 21.):

Szombat (április 22.):

  • 07:00 XV. Csárda túra – Nemzetközi kerékpáros teljesítménytúra – Start: Hajós utca
  • 08:00 KCSD offroad – RC comorra
  • 09:00 Nemzetközi leány junior röplabda torna – Határőr utcai Alapiskola
  • 10:00 „Együtt a szép és egészséges mosolyért” – száj-higiéniai roadshow – Klapka tér
  • 10:30 Kerületi Csocsó Bajnokság 2016/17 – Svejk söröző
  • 11:00 6. Izsai motorszentelés – Gyülekező az Izsai katolikus templom előtt
  • 11:00 Halász Judit – Csiribiri koncert – Városi Művelődési Központ
  • 11:00 Vág melletti graffiti – Vág menti betonfal
  • 13:00 Családállító csoport Komáromban – Lépéstréning – BEREK-önismeret, stresszoldás és képességfejlesztő iroda, Danubius
  • 14:00 A helyes táplálkozás alapelvei – Amaryllis stúdió
  • 14:00 VIII. Nemzetközi Break Dance verseny – Tiszti Pavilon amfiteátruma
  • 14:00 Nyílt Nap a Szőnyi Lovas Sportegyesületnél – Komárom, Kossuth Lajos utca 81., Szőnyi Lovas Sportegyesület
  • 16:00 „Fényszilánkok” Molnárné Wirth Rozália üveg képei kiállítás megnyitó – Limes Galéria
  • 18:00 Egressy Béni emléktáblájának megkoszorúzása születésének 203. évfordulója alkalmából – Tó utca, Dél-Komárom
  • 19:00 Bozsik-bál – Park étterem, WF Szabadidőpark, Szőny
  • 20:30 Éjszakai fürdőzés – Brigetio Gyógyfürdő, Dél-Komárom
  • 22:00 Essemm – Castello

Vasárnap (április 23.):

Hétfő (április 24.):

  • 14:00 Feszty – duatlon – Feszty Árpád Általános Iskola, Dél-Komárom
  • 17:00 Az Észak-Komáromi Művészeti Alapiskola és a Dél-Komáromi Egressy Béni Alapfokú Művészeti Iskola közös hangversenye – Tiszti Pavilon díszterme
  • 18:00 Harcművészeti bemutató -Tiszti Pavilon amfiteátruma

Kedd (április 25.):

  • 08:30 Középiskolások öttusa erőpróbája – Kereskedelmi és Szolgáltatóipari Szakközépiskola
  • 08:30 „Dobré slovo – Jó szó”; szlovák nyelvű szavalóverseny szlovákiai magyar és magyarországi szlovák diákok részére – Selye János Gimnázium
  • 10:00 CINEAMA 2017 – TATRA mozi
  • 10.00  Aerobik Maraton (18.00-ig) – Marianum Egyházi Iskolaközpont tornaterme
  • 11:00 Rómeó és Júlia – Komáromi Jókai Színház
  • 17:00 „Ars poetica” – Eifert János fotóművész kiállításának megnyitója – a Duna Menti Múzeum Fotógalériája – Zichy palota
  • 17:15 SzaunaSzeánsz programok (időpontok a képen) – Brigetio Gyógyfürdő, Dél-Komárom
  • 18:15 SzaunaSzeánsz programok (időpontok a képen) – Brigetio Gyógyfürdő, Dél-Komárom
  • 19:00 DH Műveltségi vetélkedő – JóMóD selejtező – Viking Pub
  • 19:00 A megfeszített – a Magyarock Dalszínház előadása – Jókai Mozi, Dél-Komárom
  • 21:00 NEWIK – Electro House Party – Pince

Szerda (április 26.):

  • 08:30 „Dobré slovo – Jó szó”; szlovák nyelvű szavalóverseny szlovákiai magyar és magyarországi szlovák diákok részére – Selye János Gimnázium
  • 09:00 „Nec arte, nec marte”; Észak- és Dél – Komárom alapiskolás tanulóinak helytörténeti vetélkedője – Duna Menti Múzeum
  • 09:00 Nyolckor a bárkán – Komáromi Jókai Színház
  • 10:00 XXI. Óvodások olimpiai futónapja – Klapka tér
  • 11:00 Nyolckor a bárkán – Komáromi Jókai Színház
  • 14:00 Észak- és Dél-Komárom képviselőtestületeinek közös ünnepi ülése – Tiszti Pavilon díszterme
  • 18:00 Íjaimmal harcolva a múlt tiszteletéért – Mónus József előadása – Borozó, Európa udvar
  • 19:00 Made in Hungária – Jókai Mozi, Dél-Komárom
  • 19:00 Szép nyári nap – Városi Művelődési Központ

Csütörtök (április 27.):

  • 08:30 Ifjú életmentők városi és járási versenye – Holt-Vág part – Apáli
  • 09:00 IV. Viktoria Cup nemzetközi női labdarúgó torna – Ľ. J. Šulek Gimnázium
  • 09:00 XVII. Ovi olimpia; óvodások ügyességi versenye – Sportcsarnok
  • 09:00 Czafrangó Sylvia Magán Művészeti Alapiskola iskolai táncversenyének döntője (12.00-ig) – Európa-udvar
  • 09:00 27. Tartóshullám Mediawave Együttlét – Monostori Erőd, Dél-Komárom (Május 1-én ér véget a fesztivál)
  • 09:00 Nyitott Kapuk – „Komárom gyerekszemmel” – Móra Ferenc Tagintézmény, Dél-Komárom
  • 09:00 Nyolckor a bárkán – Komáromi Jókai Színház
  • 10:00 26. Történész konferencia – Monostori Erőd, Konferencia terem, Dél-Komárom
  • 10:00 Belügyminisztérium Országos Terepfutó Bajnokság, Komáromi Hivatásos Tűzoltó parancsnokság tűzoltó bemutatója – Monostori Erőd, Dél-Komárom
  • 10:00 Ingyenes vérnyomás és koleszterinszint mérés (13.00-ig) – Komáromi Információs Iroda, Klapka tér
    11:00 Nyolckor a bárkán – Komáromi Jókai Színház
  • 17:00 Az Észak-Komáromi Művészeti Alapiskola képzőművészet tagozatos diákjainak kiállítás megnyitója – MAI Galéria, Nyár utca 12., Dél-Komárom
  • 17:00 Pap Gábor, hajdani komáromi lelkész, református püspök emlékkiállításának megnyitója – Csemadok Galéria – Kossuth tér 3.
  • 17:15 SzaunaSzeánsz programok (időpontok a képen) – Brigetio Gyógyfürdő, Dél-Komárom
  • 18:15 SzaunaSzeánsz programok (időpontok a képen) – Brigetio Gyógyfürdő, Dél-Komárom
  • 18:30 Old Boy’s /Dél- Komárom/ – Drink Team /Észak-Komárom/ kosárlabda mérkőzés – Komáromi Jókai Mór Gimnázium tornaterme
  • 19:00 Pajzán mesék Szeleczki Moncsival – Viking Pub
  • 20:00 Táncház – zenél a Hungarian FolkEmbassy és a Hárompatak – Borozó, Európa udvar
  • 21:00 Egyetemi Buli – Pince
  • 22:00 Partytime Special – Komáromi Napok – West

Péntek (április 28.) – a Komáromi Napok első “nagykoncert napja”

  • 09.00 „Mérföldkövek XXI.” – helytörténeti konferencia (Kultúrpalota – a Duna Menti Múzeum főépülete)
  • 09.00 III. Rozmarin Cup; nemzetközi florball bajnokság a Polgármester kupájáért (Sportcsarnok)
  • 09.00-17.00 Nyitott Kapuk Napja a levéltárban (az Állami Levéltár komáromi részlege, Vár u.2)
  • 09.00 „Komáromi házikó” – a Ľ.J. Šulek Gimnázium alkotóműhelye 3-8 éves gyermekek számára (Tiszti pavilon udvara)
  • 09.00 Alap- és zeneiskolás tanulók zenés-táncos programja (Tiszti Pavilon amfiteátruma)
  • 10.00 Információs nap és vitafórum az Európa Unióról (Tátra Mozi)
  • 11.00 Hídépítő verseny (Ipari Szakközépiskola)
  • 11.00 Fesztivál megnyitó – Az Egressy Fúvószenekar és a Naumburgi Fúvószenekar közreműködésével. (Komárom, Szabadság tér)
  • 14.00 „Kortársak kortársaiknak” – Az Építők utcai KéSZSZ iskola fodrász, kozmetikus és sminkes tanulóinak szakmai bemutatója (Klapka tér)
  • 16.00 „ SOLI DEO GLORIA” A protestáns egyházak története Komáromban, a Duna két partján című kiállítás megnyitója (Klapka György Múzeum)
  • 16.00 KODÁLY NYOMÁBAN – „Kis emberek dalai“ a komáromi magyar óvódások ünnepi hangversenye (Duna Mente Múzeuma képtára)
  • 16.00 A Borok és kézművesek utcájának ünnepélyes megnyitója (Nádor utca)
  • 16.00 Protestáns egyházak Komáromban – történeti kiállítás megnyitója (Klapka György Múzeum)
  • 16.00 NB II U15 KVSE – FC Esztergom (Czibor Zoltán Sporttelep)
  • 16.15 „Borivóknak való” – Kátai Zoltán koncertje (Klapka tér)
  • 16.30 Operett műsor – Eszlári Judit és Czuczor Dávid előadásában (Kayser Zenei Fesztivál, Mylan Színpad)
  • 17.00 Gleccser zenekar koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Kayser Színpad)
  • 17.00 Rhino fellépése (Kayser Zenei Fesztivál, Partysátor)
  • 17.00 Izland – 12 nap a csodák földjén – Altmann B. Szilvia amatőr természetfotós kiállításának megnyitója (Monostori Erőd, Konferencia terem)
  • 17.00 „Szórakozzunk együtt!” a Városi Nyugdíjas Klub tagjainak vidám műsora (Tiszti Pavilon amfiteátruma)
  • 17.00 „Ifjú tehetségek” – fiatal alkotóművészek 4. kiállításának megnyitója (Creative Art Studio, Európa udvar 18)
  • 17.30 Céanne és Bardon Ivett műsora (Kayser Zenei Fesztivál, Mylan Színpad)
  • 18.00 NB II U14 KVSE – FC Esztergom (Czibor Zoltán Sportelep)
  • 18.00 KODÁLY NYOMÁBAN – a Concordia Vegyes Kar hangversenye Kodály és kortársai műveiből (Duna Menti Múzeum képtára)
  • 18.00 A MISS FUNK & The Wonderband együttes koncertje (Klapka tér – nagy színpad)
  • 18.30 Mary Popkids zenekar koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Partysátor)
  • 18.30 Orot Máté és Gombás Ádám műsora (Kayser Zenei Fesztivál, Mylan Színpad)
  • 19.00 Háry János – A Magyar Lovas Színház előadása (Magyar Lovas Színház)
  • 19.00 Hanoh Levin: Az élet mint olyan – a Zólyomi Színjátszók előadása; belépő: 3€, jegyfoglalás: 0905 466 107 (a Matica slovenská székháza)
  • 19.30 A Memória társulat koncertje (Tiszti Pavilon amfiteátruma)
  • 19.30 Sugarloaf zenekar koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Kayser Színpad)
  • 20.15 MTB – Maiden Tribute Band live show – Klapka tér
  • 20.30 Galambos Lajos és zenekarának koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Mylan Színpad)
  • 21.00 The Biebers zenekar koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Partysátor)
  • 22.00 Deák Bill Gyula koncertje (Kayser Zenei Fesztivál, Kayser Színpad)
  • 22.00 Utcabál – zenél az Elektron Band (Kayser Zenei Fesztivál, Mylan Színpad)
  • 22.15 Veres Mónika – NIKA koncertje (Klapka tér – nagy színpad)
  • 23.00 Solymikonga műsora (03.00-ig) (Kayser Zenei Fesztivál, Partysátor)
  • 23.00 Dj Makszim (Kayser Zenei Fesztivál, Partysátor)
  • 00.30 Dj Bagó (Kayser Zenei Fesztivál, Foxconn Partysátor)
  • 02.00 VJ Hubik (Videodj) (Kayser Zenei Fesztivál, Foxconn Partysátor)

A szombati, vasárnapi és hétfői részletes programok ITT TALÁLHATÓK!

A két mozi műsora: 

A Jókai Moziban és a Tátra Moziban többek közt a következő filmeket vetítik:

FEL