Sport 2012. 03. 04.

MBK Rieker Komárom az alapszakasz győztese

A kosárlabda extraliga alapszakaszának utolsó mérkőzésén a komáromi kosarasok Zsolnára látogattak. Kemény csatában, szikrázó mérkőzésen győzedelmeskedtek.

Az első negyedben a hazaiak kilenc pontos előnyhöz jutottak, ami a félidőig megmaradt, és 36:27-es részeredménnyel vonultak pihenőre. A mérkőzés a harmadik negyedben pozitív  fordulatot vett, mivel tizeneggyel dobtak többet a piros-fehérek ellenfelüknél, így az utolsó felvonást már előnyből várhatták. Drámai csatában végül  67:72-es eredmény került a jegyzőkönyvbe. A komáromi táborban kitört az örömmámor, mivel Nyitra csapata csupán hat bevethető játékossal, hosszabbításban verte Privigyét, így az MBK kosarasai szerezték meg az alapszakasz győztesének járó elismerést. A három győztes meccsig tartó rájátszásban szintén Zsolna csapatával találkoznak.

Zsolna-MBK Rieker Komárom 67:72 (23:14, 13:13, 17:28, 14:17)

A legeredményesebb piros-fehér játékosnak Jones bizonyult, tizenöttel.

További eredmények: Nyitrabánya-Szvit 84:89, Léva-Besztercebánya 94:92, Nyitra-Privigye 83:81 hosszabbítás után

A rájátszás első körének párosítása: Komárom-Zsolna, Privigye-Léva, Nyitra-Igló, Szvit-Nyitrabánya