Sport 2014. 10. 13.

A megyeriek legyőzték a komáromiakat

400 ember előtt, ideges hangulatban kezdődött a Nagymegyer vs. KFC mérkőzés, de a játékvezető 3 sárga lappal lenyugtatta a kedélyekkel. A megyeriek az első félidőben több helyzetet dolgoztak ki, ebből kettőt gólra is váltottak.

Harmadik liga

Nagymegyer – KFC 2:0 (2:0) – Gólszerzők: Musil, Tuschel –  A zöld-fehéreket először Musil juttatta vezetéshez egy óriási góllal, majd később Tušel fejjel volt eredményes. Fordulás után kiegyenlítődött a játék, a vendéglátók átengedték a terepet a komáromiaknak, akik azonban nem tudtak élni a lehetőségeikkel, pedig ezekből több is volt. A kfckomarom.extra.hu szerint Uzola, Szórád, Németh és Bačík is gólt szerezhetett volna, de összességében megérdemelet hazai győzelem született.

Negyedik liga

Močenok – Gúta 2:2 (1:0) – Gútai gólszerzők: Magyar Zs., Cingel – A hazaiak végig durván játszottak, ezzel próbálták leplezni a tudáskülönbséget. Sajnos a játékvezető is partner volt ebben. Egygólos hazai vezetéssel indult a második félidő, a gútaiak pedig remek játékkal megfordították az állást. A vendéglátóknak azonban sikerült még egy gólt szerezniük, így a csalódott gútaiak csupán egy ponttal utaztak haza.

Ötödik liga

Ógyalla – Nagysalló 7:1 (4:1) – Turza R. 2, Molnár P. 3, Tužinčin M., Kianek D., ill. Viglaš M. – A hazaiak kapujában ismét egy mezőnyjátékos védett, ezért óvatosan is kezdtek. Fél óra elteltével Turza kapásgólja adta meg a kellő impulzust a játékuknak, innentől kezdve sorra jöttek a gólok. Az 55. percben már 6:1 világított az eredményjelzőn. Az utolsó félórában kicsit lankadt a tempó, majd a hajrában  Molnár állította be a végeredményt.

Ekel – Marcelháza 2:1 (2:1), Mészáros M., Erdei S., ill. Németh P. -A jó iramú meccsen az ekeliek szereztek vezetést (büntetőből), majd Erdei szép góllal meg is duplázta az előnyt. A szünet előtt a vendégek is rúghattak egy tizenegyest, amit Németh értékesített. Fordulás után a marcelháziak voltak kezdeményezőbbek, de a végjátékban pontatlanok voltak, ezért az eredmény már nem változott.

Naszvad – Szentpéter 1:1 (0:1), Valko R., ill. Vida R. – A hasonló képességű csapatok első sorban a támadásra összpontosítottak, így a kapuk felváltva forogtak veszélyben. A 44. percben Vida góljával a vendégek szereztek vezetést, majd egy óra játék után Valko állította be az igazságos végeredményt.

Dolný Ohaj – Perbete 2:1 (0:0), Turan M., ferus M. – öngól – Küzdelmes, ugyanakkor pontatlan játékot produkáltak a csapatok, az első félidőben helyzetig sem jutottak el. Pihenés után a hazaiak kezdtek nagyobb lendülettel, és egy védelmi hibának köszönhetően vezetést is szereztek. Berecz lábán volt az egyenlítés, de az ismétlést is hárította a hazai hálóőr, ráadásul az ellentámadásból ismét a vendéglátók találtak a hálóba. Végül egy öngólnak köszönhetően drámaivá válhatott volna a találkozó, de a perbeteiek már nem tudtak komoly gólhelyzetet kidolgozni.

Ímely – Zsitvabesenyő 3:0 – Az éllovas megérdemelten gyűjtötte be újabb győzelmét, és már 5 ponttal vezeti az ötödik liga tabelláját.

Járási első osztály

Gúta „B” – Pat 2:2 (2:0) – Gólszerzők: Kádek 2x, ill. Lakatos 2x – A hazaiak saját maguknak köszönhetik, hogy ezen a napon nem győzedelmeskedtek, hiszen a csapnivaló színvonal ellenére kétgólos előnnyel vonulhattak pihenőre. A második játékrészben a patiak megtalálták ellenfelük gyenge pontjait, és ezt kihasználva döntetlenre mentették a meccset.

Keszegfalva – Búcs 3:1 (1:0) – Gólszerzők: Oláh 2x, Hozman, ill. Kétyi – Két hasonló játékerőt képviselő csapat találkozott, viszont a helyzetkihasználás tekintetében a hazaiak felé billent a mérleg nyelve.  A második félidőben 3:0-ás vezetésnél ugyan szépítettek a búcsiak, de ez kevés vigasznak bizonyult számukra.

FK Activ – Nagykeszi 3:1 (1:1) – Nagy 3x, ill.Budai – Már az ötödik percben büntetőt ítélt a hazaiaknak a játékvezető, amit Nagy Jenő értékesített. Ezután még számos helyzetet dolgoztak ki, mégis a vendégek egyenlítettek. Fordulás után megmutatkozott a komáromiak erőnléti fölénye, és egy mesterhármassal otthon is tartották a három pontot.

Izsa – Bátorkeszi 2:2 (1:1) – Gólszerzők: Smolka, Vörös, ill. Németh Á., Csicsó – Két nagyon jó csapat vívott nagyszerű mérkőzést. A végig sportszerű találkozón igazságos eredmény született, az izsai csapat továbbra is őrzi veretlenségét.

Marcelháza „B” – Dulovce 1:0 (1:0) – Gólszerzők: Pálinkás – A két gárda kitűnő időjárási viszonyok mellett magas színvonalú mérkőzést játszott egymással, és ennek a szép számú közönség örülhetett a legjobban. Helyzetek ugyan adódtak mindkét oldalon, de amíg a vendéglátók az egyik ilyet gólra váltották, addig az újgyallaiak csupán két kapufáig jutottak.

Nemesócsa – Csallóközaranyos 3:2 (2:1) – Gólszerzők: Szkukalek, Viczena Z., Csizmadia (11-es), ill. Nagy, Lajos – A gyors hazai gól után összejött az aranyosi egyenlítés, de mindhiába, hiszen még a félidei sípszó előtt újra kapituláltak. A második játékrészben az ócsaiak tovább növelték előnyüket, de az utolsó 15 perc igencsak nehézre sikeredett, hiszen a vendégek újra betaláltak, és a végén már csak a hazai kapuson múlott a három pont sorsa.

Dunamocs – Hetény 4:0 (2:0) – Gólszerzők: Lajos T. 2x, Tóth P., Gáspár – A gólkülönbség ellenére játékban kiegyenlített volt a mérkőzés, de amíg a hazaiak tudtak élni a kínálkozó lehetőségekkel, addig a vendégek rendre csődöt mondtak az ellenfél kapuja előtt. Tették ezt annak ellenére, hogy rengeteg helyzetet kidolgoztak.

Járási másodosztály

Dunaradvány – Bogyarét – A mérkőzés a 36. percben 2:0-ás állásnál félbeszakadt, mivel a vendégek játékosai inzultáltál a játékvezetőt. A gólszerzők: Otyepka, Vörös Á.

Nagysziget – Martos 2:1 (1:0) – Gólszerzők: Rohoška, Cucz (11-es), ill. Jóba

Megyercs – Ifjúságfalva 2:2 (2:0) – Gólszerzők: Kovács (11m), Paluška

Vágfüzes/Kava – Šrobárová 1:0 – Gólszerző: Čerešník

SJE – Bogya/Gellér 2:3 – Vendéggólok: Cserepes, Füredi 2x

Örsújfalu – Bajcs 5:1

Tany – Csicsó 2:4

(DELTA, foto: knfoci.sk)