Sport 2012. 05. 27.

Négyet gurított a KFC

A Régióbajnokság nyugat-szlovákiai csoportjának huszonhetedik fordulóját bonyolították le a hétvégén. A 3:1-es lévai vereség után, egy vérszegénynek nevezhető galeri, Domanizs érkezett Jókai városába.

A csinos bírónő, Štrpková sípjelére indult el a labdázás, de álljon itt olyan KFC-szurkoló beszámolója, aki hétről hétre korrekt információkat közöl. Mivel tegnap nem tudtunk részt venni a mérkőzésen, így az elterjedt gyakorlat ellenére, mi nem hasraütéssel tudósítunk.

A Komáromi régió futballjával foglalkozó portál, a KNFOCI.SK, Števo L-féle summázás olvasható:

A hazaiak ezúttal is nélkülözni voltak kénytelenek jó pár kulcsjátékosukat, sérülések és eltiltások miatt. Talán ez is közrejátszott abban, hogy a mérkőzés elején a vendégek irányítottak, de csak a 16-osok között zajlott a játék. Az első komoly helyzetre a 18. percig kellett várni, amikor is Cong remek lövése után a kapusról kipattanó labdát Mészáros juttatta a hálóba – 1:0. Ez a találat, mintha szárnyakat adott volna a KFC játékosainak, mert innentől kezdve gyakorlatilag az történt a pályán, amit akartak. Szinte egy kapura játszottak a lilák, ám valahogy az újabb találatot nem sikerült összehozni. Aztán fél óra játék után Kürthy robbant be a tizenhatosba, ahol a védő csak szabálytalanul tudta őt megállítani, amiért a játékvezető asszony azonnal büntetőt ítélt, amit Podlucký magabiztosan értékesített – 2:0. A szünet után még Mészáros növelhette volna az előnyt, ám remek lövése csak a vinkli kapufáján csattant. Fordulás után sem változott a játék képe, a hazaiak támadtak, a vendégek védekeztek, viszont alighogy elkezdődött a második félidő, szinte a semmiből szerezték meg a violák a harmadik találatot, ugyanis a vendég hálóőr alaposan alábecsülte Musil beadását, aki a szögletzászlótól ívelte be a labdát, ami mindenki legnagyobb csodálkozására a kapuban kötött ki – 3:0. Alig 10 perccel később egy szöglet után Podlucký fejelte a játékszert a kapuba, így már 4:0-ás eredmény világított az eredményjelzőn. A vendégek ekkor akár a törölközőt is bedobhatták volna, de becsületesen végigjátszották a mérkőzést, amelyen még a később csereként beállt Nagy Jenő, valamint Pásztor többször is remek helyzeteket alakítottak ki, de az eredmény már nem változott. A vendégek egyetlen lövését, és egyben komoly helyzetét Rusina bravúrral védte pár perccel a meccs vége előtt. Mindent összevetve teljesen megérdemelt volt a hazaiak győzelme, és ha ezúttal sem puskázták volna el a helyzeteik zömét, akkor akár jóval nagyobb arányú is lehetett volna a győzelmük.