Sport 2015. 01. 26.

RÖPI: Szenzációs győzelem Eperjes felett!

Szombaton a pozsonyi PKO-ban nagy szenzáció született a bajnokságot vezető Eperjes rovására. Kiváló teljesítménnyel szettekre 3:0-ra legyőztük a VK MIRAD PU Eperjes csapatát és megtartottuk második helyünket a rájátszásban az 1-6. helyért!

Spartak VKP Komárom – VK MIRAD PU Eperjes 3:0 (25:23, 25:22, 25:17)
79 perc, játékvezetők: Schimpl és Sarka

A Spartak VKP Komárom összeállítása: Hollý 3, Horník 13, Demčák 6, A. Patúc 19, Kišš 6, Pělucha 4, liberó Nemec Ľ. (Németh Z. 0, Ferencz 0). Edző: Oravec D.
A VK MIRAD PU Eperjes összeállítása: Feňo 0, Lux 9, Červeň 6, Faron 3, Hudák 8, Drobňák 8, liberó Lampart T. (Digaňa 2, Rajduga 3, Závacký 0, Macko 3). Edző: Šalata Ľ.

A szombati slágermeccset kiváló légkörben a pozsonyi PKO-ban játszották, ahol egy hét után ismét a komáromi csapat volt a főszereplő, ám most a másik térfélen a tabella éllovasa és a szuverén Eperjes állt. Az első két szettben a befejezés döntött. A komáromiak nem estek szét az első szett 12:15-ös állása se, mivel az egymásutáni öt pontos széria után a hazaiak 17:15-re vezettek. A vendégek azonban 21:21-re kiegyenlítettek, sőt 23:23-ra is, de az összpontosított támadás és blokkolás után az első szett a hazaiak zsákmánya lett. A második szettben Oravec Daniel védencei figyeltek a szett megkezdésére és ugyan mérsékelten, de előnybe kerültek. A kiegyensúlyozott szett a végéig szinte az előzőhöz hasonlóan alakult. A hazaiak kihasználták a 23:22-es vezetést és kamatoztatták a jobb játékkedvüket és megszerezték a második szettet is. A harmadik szettben először az eperjesiek vezettek 6:4-re, ám a nagyszerűen játszó Komárom 11:8-ra fordított és ezután már nem engedte ki a kezéből a vezetést. Szuverén módon nyerte meg a harmadik szettet is és az egész mérkőzést nullára.

A Spartak VKP Komárom röplabdásainak következő programja a szlovák kupára összpontosít. A Final Fourra ezen a hétvégén kerül sor Iglón (Spišská Nová Ves), ahová aikusan kvalifikálta magát a 20. forduló után az első két helyen álló csapat (Eperjes és Komárom) és a másik két helyért még mindig harcol az ŠK Chemes Igló, valamint a TJ Spartak Myjava. Szerdán kiderül, hogy a két csapat közül melyik lesz a VK MIRAD PU Eperjes ellenfele. Az első elődöntőben a mi Spartak VKP Komárom csapatunk a VK Privigye csapatával találkozik. A mérkőzést 2015. január 31-én 13,30 órai kezdettel játsszák az iglói sportcsarnokban. Szorítsunk a komáromi fiúknak, hogy újra jó teljesítményt nyújtsanak! Biztosan harcolni fogunk a szlovák kupa döntőbe jutásáért! Hajrá, fiúk!