Sport 2014. 12. 19.

Röpi: Győzelem a trencséniek felett is!

A komáromi Spartak VKP az extraliga rájátszásának 2. fordulójában 3:1-re győzött a COP Trencsén csapata felett. A mérkőzést a pozsonyi PKO-ban játszották, így a főváros lakóinak hosszú idő után lehetőségük nyílt extraligás röplabdameccset megnézniük.

Spartak VKP Komárom – COP Trencsén 3:1 (-23, 15, 19, 20) – helyszín a pozsonyi PKO

100 perc, játékvezetők: Pivarček és Smolko, 150 néző.

A Spartak VKP Komárom összeállítása: Hollý 3, Horník 23, A. Patúc 26, Hinduliak 5, Kišš 11, Pělucha 6, liberó Nemec Ľ. (Demčák 0, Németh Z. 0, Ferencz 0). Edző: Oravec D.

A COP Trencsén összeállítása: Stratený 2, Gavenda 11, Petráš 19, Tarabus 4, Firkaľ 7, Ondrovič 11, liberó Patúc T. (Mikula J. 0, Jurík 1). Ezdő: Palgut M.

Az első szett elején kiegyenlített volt a játék egészen addig, míg a komáromiaknak nem sikerült meglépnie 14:10-re. A vendégek azonban hirtelen 14:14-re egyenlítettek, ám ezután is úgy tűnt, hogy a Spartak VKP időben szedte össze magát. Vezetett 21:18-ra, de 23:20-ra is, ám a szívós vendégeknek sikerült ez a számunkra jó szettet a saját oldalukra fordítani. A hazaiak a második szettre úgy léptek pályára, ahogy azt egy élcsapatnak illi, és 13:5-re vezettek, amivel kellő előnyt dolgoztak ki az ellenféllel szemben és így a trencsénieknek lehetőséget se adtak az eredmény megfordítására. A harmadik szett is sokáig kiegyenlített volt és a komáromiak egy picit a rövidebben húzták, amikor a trencséniek 10:9-re vezettek. A kiegyenlített mérkőzés tovább folytatódott, de csak a 17:16-os eredményig. Ekkor a hazaiak 24:17-re elhúztak, hogy kihasználják harmadik szettlabdát. A negyedik szettben a vendégek 8:7-re vezettek, ám a komáromi fordulás után az eredményjelzőn 11:8 világított. Komárom ezután észrevétlenül növelte előnyét 20:14-re és már nem volt gondja megtartani a győzelmet, ezúttal premiermeccsén a pozsonyi PKO-ban.

Mivel ezt a mérkőzést előre játszottuk, ezért a következő hétvégén szabadunk van és extraligás röplabdát Komáromban legközelebb az újévben, 2015. január 10-én, 18 órától láthatnak, amikoris a VK Privigye csapatát látjuk vendégül! Jöjjenek el szurkolni csapatunknak az 1-6. helyért folytatott harcban. Hajrá, Komárom!