Sport 2014. 11. 18.

RÖPI: A hétvégén nem vesztettünk szettet!

A röplabdások extraligája a hétvégén két mérkőzéssel folytatódott. Szombaton itthon fogadtunk Ólubló csapatát, akiknek esélyt se adtunk és a 3:0-ás eredménnyel a győzelemnek örültünk. Hasonlóképpen jól szerepeltünk a kassai mérkőzésen, ahol az első két kitűnő szett után a jó játékunkat a harmadik szettben is bizonyítottuk, és megérdemelten nyertünk 3:0-ra.

Szombat, 13. forduló: Spartak VKP Komárom – VKM Ólubló 3:0 (25:23, 25:19, 25:21)

79 perc, játékvezetők: Sloboda és Pivarček, 200 néző.

Spartak VKP Komárom összeállítása: Hollý 3, Horník 13, Hinduliak 4,  Patúc A.11, Kišš 3, Pělucha 2, liberó  Nemec Ľ. (Németh Z. 6, Demčák 1, Ferencz 1, Demeter 8, Százvai 0). Edző: Oravec D.

VKM Ólubló összeállítása: Lampart S. 2, Malachovský 9, Fecko 9, Lacek 8, Buvalič 3, Matušovský 5, liberó Medrzyk (Boháč 5). Edző: Senko J.

A vendégek Komáromban kitűnő első szettet játszottak. Ugyan folyamatosan a komáromiak pici előnyét, de az állás 11:11 volt, később 18:16 a hazaiak javára és Ólublónak nem csak egyenlítenie sikerült, hanem a vezetést is átvette 21:19-re. Komárom azonban egyenlített és a legjobbkor szedte össze magát, 22:22-re kiegyenlített, ami után már nem volt gondja megszerezni az első szettet. A második szett az elsőhöz hasonló volt, legalábbis az elején. A vendégek 7:6-ra vezettek, de jött a fordulat az állásban 11:8-ra, és 18:14-én Senko edzőnek pihenőidőt kellett kérnie. Ez azonban az ólublóiaknak nem segített és a hazaiak áttekintéssel nyerték meg a meccs második részét. A harmadik szett alatt a komáromiak folyamatosan megőrizték kicsi előnyüket, ami aztán 15:9-re felugrott. Később a vendégek még felzárkóztak 13:16-ra és 20:22-re, de a komáromiak már nem engedték el a győzelmet, amihez a hazai csapatot a cserepadról a pályára lépő fiatalok őriztek meg.

Vasárnap, 14. forduló: VK KDS Šport Kassa – Spartak VKP Komárom 0:3 (15:25, 14:25, 20:25)

67 perc, játékvezetők: Porvazník és Höger, 200 néző.

VK KDS Šport Kassa összeállítása: Sopko Maroš 2, Vokál 13, Savio 6, Škvarek 0, Németh R. 4, Kríž 1, liberó Haky (Nagy 0, Gurňák 1, Šimoňák 0). Játékos, edző: Škvarek R.

Spartak VKP Komárom összeállítása: Hollý 6, Horník 7, Hinduliak 1, Patúc A. 14, Kišš 9, Pělucha 6, liberó Nemec Ľ. (Németh Z. 1, Demčák 2, Ferencz 0, Demeter 6). Edző: D. Oravec.

A hazaiak nagyon rosszul kezdték a mérkőzést és már az első szettben, 0:4-es állásnál pihenőidőt kellett kérniük. Az egész szettet ezután már csak húzták és megérdemeltek vesztettek. Ugyanez ismétlődött meg a második szettben is. A harmadik szett a kezdés pillanatától a hazaiak kezében volt és úgy tűnt, hogy a komáromiak ezzel a szettel tényleg nem bírnak, de 16:11-es állásnál minden megváltozott. A kassaik újfent nem kínozták meg az esélyest.

Legközelebb röplabdásaink újra itthon mutatkoznak meg, méghozzá már ezen a hétvégén. Szombaton 18 órától a VK Slávia Svidník csapata érkezik Komáromba. Jöjjenek el a komáromi sportcsarnokba, a fiúk harcias teljesítményét biztosan megéri látni, ezzel fogják megköszöni a biztatást! Hajrá, Komárom!