Sport 2015. 01. 31.

RÖPI: Komárom a szlovák kupa döntőjében!

A komáromiak történelmi sikert értek el és miután legyőzték Privigye csapatát továbbjutottak a szlovák kupa döntőjébe!

Kiváló eredmény a szlovák kupa elődöntőjében! A szlovák kupa szombati első találkozóján a komáromiak legyőzték Privigyét és így vasárnap döntőt játszhatnak.

Az ellenfelet, melyet több szlovák és venezuelai válogatott játékos is erősít, a Spartak csapata csak az ötödik szettben győzte le – 25:15-ös, 15:25-ös, 23:25-ös, 25:17-es és 19:17-es szettek után. Közben forgatták Privigye 2:1-es vezetését szettenként. A nagyon kiegyenlített ötödik szett sikerült a komáromiaknak és Iglón, mely a bajnokság színtere, először játszanak döntőt.

A döntőben vasárnap 18,30 órakor a VK MIRAD PU Eperjes – ŠK Igló mérkőzés győztesével találkoznak, mely ma 18,30 órakor kezdődött. A mérkőzés favoritja az eperjesi csapat, mely férfi extraligát vezeti. A mérkőzést élőben követhetik a tvcom.cz honlapon és a a Slovak Sport csatornán.

Az ötödik szett nagyon drámai volt, a komáromiaknak sikerült 8:5-ös vezetéshez jutniuk, ám ezután a privigyeiek kiegyenlítettek és ettől a pillanattól kezdve a csapatok minden egyes pontért megharcoltak, mely vezetéshez juttatta őket. Az utolsó időkérés után, amikor 14:13-ra Komárom vezetett, négy feladás a pályán kívül landolt. A hibás feladás végül a nagyon kiegyenlített mérkőzést eldöntötte. A mérkőzés szomorú hőse Kervin Pineur, privigyei csapat vendégjátékosa, aki majd kétórás játék után a feladását a pályán kívülre küldte és a komáromiakat pedig a döntőbe.

Spartak VKP Komárom – VK Privigye 3:2 (25:15, 15:25, 23:25, 25:17, 19:17) a szlovák kupa elődöntőjében

Időtartam: 115 perc, statisztikák itt