Sport 2014. 05. 03.

Sakkbajnok a Selye János Gimnázium diákja

Ólubló adott otthont 2014. évi a korosztályos országos egyéni sakkbajnokságnak. A 18 éves fiúk kategóriájában a révkomáromi Selye János Gimnázium diákja, a bősi sakk-klub (ŠK OÚ RUSSEL Gabčíkovo) versenyzője, Balogh Péter meggyőző fölénnyel végzett a 34 fős mezőny élén.

Az újdonsült bajnok a Komáromi Sakk Klubban (KŠC Komárno) Kukel Imre mérnöknél sajátította el a sakkozás alapjait, az országos bajnokságra pedig jelenlegi edzője, Sipos István nemzetközi sakkmester készítette fel. Játékában a taktika elemei gyakran előfordulnak, mely arra utal, hogy a játszma kezdeténél törekszik a döntő fölény megszerzésére. Sikerének köszönhetően, mint szlovák válogatott, jogot szerzett a világbajnoki szereplésre.

A Komáromi Sakk Klub (KŠC Komárno) versenyzői a 14 éves fiúk kategóriájában jeleskedtek. A nagyon szép 4. helyen végzett Jakab Béla, a Munka Utcai Alapiskola diákja, a 6. helyen pedig Viczencz Péter, a Jókai Mór Alapiskola diákja.