Sport 2013. 12. 08.

Simán nyert Komárom a sereghajtó ellen

A kosárlabda extraliga 18. fordulójában az iglói csapat látogatott Komáromba. A hazaiaknak nem okozott gondot a vendégcsapat, az elvárások szerint hozták a győzelmet, 30 pontos előnnyel nyerték az összecsapást.

Az Igló csapata a bajnokság sereghajtója. A mérkőzés esélyesei egyértelműen a komáromiak voltak akik a harmadik helyen szerepelnek jelenleg a bajnokságban.

A mérkőzést a vendégek kezdték jobban. A kezdeti bizonytalankodás után a komáromiak rákapcsoltak, és rövidesen át is vették a vezetést 14:12 arányban. A negyed végén a komáromi legénység volt a játék irányítója, így 24:14-re nyerték az első játékrészt.

A második negyedben az iglóiak próbáltak megkapaszkodni, azonban a komáromi előny fokozatosan nőtt. A félidőre már 18 pontos (49:31) hazai vezetéssel mentek a csapatok pihenni.

A szünet után a vendégek még próbálkoztak javítani helyzetükön. Némileg csökkent a hazaiak előnye, majd újra visszaállt a korábbi fölény. A harmadik felvonásban mindkét csapat 21 pontot szerzett, így maradt a 18 pontos komáromi előny.

A záró felvonásban már teljesen kiütközött a két csapat közti tudáskülönbség. A komáromi gárdában már teret kaptak a kispados játékosok is, akik jó játékukkal hálálták meg a bizalmat. A sok büntetődobással tarkított végjátékban még 30 pontot szereztek a hazaiak, így 100:70-es összesítéssel nyerték a nem túl izgalmas mérkőzést.

MBK Rieker COM-therm Komárno-BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 100:70                                      (24:14, 25:17, 21:21, 30:18)

Legeredményesebb játékosok: Hall 18, Joyner 16, Kovačevič 15 – Baldovský 21, Evans 17, Hovaňák és Strzelecki 10
Személyi hibák: 19 – 22, hármasok: 7 – 4, nézőszám: 650

A komáromi csapat az extraligás küzdelmeit 2013. december 21-én 18.00 órai kezdettel Léván folytatja.

(fotó: illusztrációs felvétel)