csütörtök, június 21. - Alajos, Leila (hu) - Alojz (sk) 1 EUR = HUF 30 °C
Kultúra

Színház, verseny és esti bulik: itt a Jókai Napok részletes műsora

Június közepén újra ellepik az amatőr színjátszók a várost

Június 12-étől ismét a színházkedvelőké és a színjátszóké a város, hiszen idén is jön a Jókai Napok. Az amatőr színjátszók országos fesztiváljára az idei évben június 12. és 17. között kerül majd sor Komáromban. A fesztiválon a Jókai Napok jól ismert csoportjai mellett új társulatokkal is találkozhatunk majd. Emellett idén sem hiányozhatnak a különböző kísérő programok és előadások, valamint az esti fesztiválklubok sem, ahol improvizációs műsorral, slam poetry-vel és táncházzal is várnak majd bennünket.  

De tovább nem is szaporítanánk a szót, jöjjön a részletes program:

KEDD:

  • 18.00 – Tiszti pavilon, Ünnepélyes megnyitó
    Közreműködnek a komáromi Selye János Gimnázium diákjai
  • 20.00 – VMK-kamara
    Anton Pavlovics Csehov: LEÁNYKÉRÉS
    tréfa egy felvonásban, (Pinceszínpad, Kassa), rendezte: Havasi Péter
  • 21.00 – RÉV, Fesztiválklub 

SZERDA:

  • 10.00 – Ipari Szakközépiskola
    Parti Nagy Lajos: MOLIÉRE: TARTUFFE

    komédia, (VISZTA, Vidám Iparisták Színjátszó Társulata, Komárom), rendezte: Kiss Péntek József
  • 13.00 – VMK-kamara
    ECCE HOMO,
    színpadi játék Weöres Sándor
    versei nyomán, (GIMISz Diákszínpad, Komárom)
    rendezte: Bajkai Csengel Mónika
  • 14.30-17.00 – Tiszti pavilon – klub
    Szakmai értékelés
  • 17.00 – VMK – konferencia terem: CSEMADOK, a Dunatáj Alapítvány
    dokumentumfilmjének vetítése, rendező, operatőr: Kurucz Sándor
  • 19.30 – VMK-kamara
    DON ŠAJN alebo MÁRNOTRATNÝ SYN 
    (Don Juan átirat – szlovák nyelvű előadás)
    bábjáték, (Tyjátr Bábszínház, Nyitra), rendezte: Ivan Gontko
  • 21.00 – RÉV, Fesztiválklub
    ITT és MOST (ugrik a majom a vízbe), 
    a hetényi Csavar Színház improvizációs műsora

 

CSÜTÖRTÖK:

  • 10.00 – VMK
    VOLT EGYSZER EGY POPFESZTIVÁL,
    musical
    (KGSzT Diákszínpad, Kassa),  rendezte: Bodon Andrea
  • 13.00 – VMK
    Arisztophanész: LÜSZISZTRATÉ,
    színjáték
    (Apropó Kisszínpad, Fülek), rendezte: Szvorák Zsuzsa
  • 14.30-17.00 – Tiszti pavilon – klub
    Szakmai értékelés
  • 17.00 – VMK-kamara
    Svěrák – Smoljak: A LÁTNOK,
    játék, (Nánai Színjátszócsoport), rendezte: Lengyelfalusy Juhász Mária
  • 20.00 – VMK-kamara
    Soóky László: PAPA KÜLÖNBÖZŐ HANGSZEREKEN HEGEDÜL
    mesélőszínház, előadja: Lajos András
  • 22.00 – RÉV, Fesztiválklub
    Slam poetry est –
    IV. Jókai Slam Poetry Bajnokság

 

PÉNTEK:

  • 10.00 – VMK-kamara
    Shakespeare: AHOGY TETSZIK
    – komédia
    (Sycorax Diákszínpad, Királyhelmec)
    rendezte: Pekárovics Marianna
  • 13.00 – VMK-kamara
    N. Tóth Anikó és a csoport: BIZALOM
    etűdök emberi kapcsolatokra
    (SzondySokk, Szondy György Gimnázium, Ipolyság)
    rendezte: Köteles Judit és N. Tóth Anikó
  • 14.30-17.00 – VMK – II. emelet
    Szakmai értékelés
  • 17.00 – Tiszti pavilon – klub
    Múzeumi Szalon
    a vendégszékben:
    A 65. évadát ünneplő Komárom Jókai Színház képviselői, beszélgetőtárs: Miklósi Péter
  • 18.00 – VMK: Michel Tremblay: BINGÓ,
    (a Sógornők című dráma nyomán)
    zenés komédia, (Kármán József Színház, Losonc)
    rendezte: Máthé Krisztián
  • 21.00 – Tiszti pavilon, Kedvenceid Másképp koncertsorozat: Soós András zenekara: NÉPDALOK A KORNAK, Arany János a nép ajkán tovább élő versei. Közreműködik Rácz József,
    a budapesti Nemzeti Színház színművésze
  • 21.00 – RÉV, Fesztiválklub
    Táncház Soós András zenekarával

 

SZOMBAT:

  • 10.00 – VMK-kamara
    ÁLLATI SZÍNHÁZ avagy SZÍNÉSZFARM
    George Orwell Állatfarm című műve által inspirált szerkesztett játék, (NOVUS ORTUS Diákszínpad, Dunaszerdahely), rendezte: Takács Tímea
  • 13.00 – VMK, KATA, A MAKRANCOS
    adaptáció William Shakespeare A makrancos hölgy című műve alapján, (Fókusz Diákszínpad, Dunaszerdahely), rendezte: Jarábik Gabriella és Kuklis Katalin
  • 14.00-16.30 – VMK – II. emelet
    Szakmai értékelés
  • 17.00 – Kultúrház, Őrsújfalu: Soóky László: AZ ÖNMAGÁT MOSDATÓ SZERECSEN, tragédia?, (ÉS?! Színház, Őrsújfalu)
    rendezte: Szabó Csilla
  • 19.00 – Múzeumkert
    Jókai Mór szobrának megkoszorúzása
  • 20.00 – VMK-kamara
    Tasnádi István: A FAJOK EREDETE
    (Nézőművészeti Kft, Budapest), rendezte: Dömötör András
  • 22.00 – Tiszti pavilon, Fesztiválklub,
  • Záróbuli – fogadás

 

VASÁRNAP:

  • 10.00 – VMK, Ünnepélyes díjkiosztás

 

Szervezők: Komáromi Jókai Napok Alapítvány,Komáromi Városi Művelődési Központ.

Támogatóink: Kisebbségi Kulturális Alap, Pozsony, Nemzeti Kulturális Alap, Budapest, Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt., Budapest, Komárom Város, Nyitra Megye Önkormányzata

Médiapartnerek: Com-média, Komárom, Delta – A Komáromi régió hetilapja

INFO: Komáromi VMK, Vár út 1, Komárom, tel.: 035/ 7713 550, 7713 439

A belépés minden előadásra díjtalan!
A műsorváltoztatás jogát a szervezők fenntartják!  

FEL