Sport 2013. 10. 28.

Szoros meccs utáni MBK vereség Nyitrán

Az extraliga 7.fordulójának egyik rangadója a Nyitra – Komárom találkozó volt. A hazai csapat esélyesebbként lépett a pályára, ám csapatunk jó játékával végig nyílttá tette az összecsapást.
A nagy tempójú első negyed 3 pontos MBK vezetéssel zárult. A második negyedben a nyitraiak fölényben kosaraztak, így a félidőre 56:43 – as vezetéssel vonultak pihenni.
A szünet után kosarasaink a mérkőzés végéig egyenrangú ellenfélnek bizonyultak, és izgalmas játék után az utolsó percre a nyitraiak előnye már csak 2 pontra zsugorodott. Az utolsó másodpercek viszont a hazaiaknak kedveztek, így az összecsapást 90:86 -os győzelemmel zárták.
Az MBK legeredményesebb játékosa Joyner volt 23 szerzett pontjával.

Edymax SPU Nitra – MBK Rieker Com Therm Komárno 90 : 86

( 27 : 30, 29 : 13, 17 : 18, 17 : 25 )

Legtöbb pont: Sparks 22, Nuhanovič és Lošonský 20-20 – Joyner 23, Myles 21, Kovačevič 14
Büntető dobások: 33/26 – 30/27, Szabálytalanságok: 22 – 23, hármasok: 4 : 3,
Mérkőzésvezetők: Brziak, Šarišský és R. Hricišin, 900 néző

Legközelebb ma este 18 órától, hazai környezetben  Handlová ellen lép pályára František Rón legénysége.

( fotó: barathphoto.sk )