Sport 2014. 10. 13.

A tabella éllovasai vagyunk!

Szombaton röplabdásaink hatodik mérkőzésükre léptek pályára és a teljes hétvégi forduló után a Svidník csapata feletti 3:0-ás győzelemmel az extraliga táblázatának első helyére kerültünk!

VK Slávia Svidník – Spartak VKP Komárom 0:3 (23:25, 17:25, 20:25)

72 perc, játékvezetők: Drobňák és Sluk A., 320 néző

A VK Slávia Svidník összeállítása: Kasperkevič 3, Kuchárik 6, Mikula M. 2, Ščerba 8, Labík 7, Skasko 11, liberó Vitko (Jurko 0, Lamanec 1, Krivka 1). Edző: Tholt P.

A Spartak VKP Komárom összeállítása: Hollý 2, Horník 8, Hinduliak 6, A. Patúc 10, Kišš 2, Pělucha 7, liberó Nemec Ľ. (Demčák 0, Šmahel P. 0, Németh Z. 2, Patúc M. 3, Ferencz 0). Edző:  Oravec D

Statisztikai összehasonlítás:

Támadások: 30:25

Blokkolások: 6:12

Közvetlen pontok feladásból: 3:3

Komárom továbbra is veretlen a Dukla elleni mérkőzés után is, ahol 66 perc alatt győzött 3:0-ra. A hazai játékosok nem kezdtek rosszul, és az első három feladás után 3:0-ra vezettek és ugyan a komáromiak azonnal leföldelték szárnyalásukat, mégis az első szett alatt vezettek 14:10-re, de még 19:17-re is. Az első szett befejezése a vendégeké volt. A második szett megszerzésének alapjait a komáromiak 13:15-ös állásnál alapozták meg, amikor hat labdára nyújtották a különbséget és ezt a kényelmes helyzetet többszörözték meg a 2:0-ás győzelemhez. A harmadik szett első felére az volt érvényes, hogy a vendégek képesek voltak három pontra elhúzni, de Svidník csapata nem engedte tovább növelni ezt az előnyt. Amikor a komáromiak átvették a vezetést – 12:18, úgy tűnt, hogy a meccs sorsa eldőlt, de a Slávia 18:20-ra feljött. Ez azonban a drámát nem csökkentette, mivel a Spartak az ellenfélének nem hagyott sok teret.

A hétvégén megint nagyon mozgalmas program vár ránk. Először egy olyan ellenféllel találkozunk, aki ellen nagyon összeszedett teljesítményt kell nyújtanunk. Szombaton 18 órakor hazai pályán köszöntjük a táblázatban előkelő helyen álló TJ Spartak Myjava csapatát. Vasárnap a forduló slágermeccsére utazunk Eperjesre, ahol 16 órakor a VK MIRAD PU Eperjes csapata ellen mutatkozunk be.