Sport 2015. 03. 30.

Továbbra sem megy a KFC-nek

Nagymegyer végre gólt szerzett, mindjárt kettőt is, és ezzel megszerezte első tavaszi győzelmét, míg Komáromban továbbra sem akar beindulni az a bizonyos gépezet. A gútai Magyar Zsolt megszerezte századik bajnoki gólját.
Harmadik liga:
KFC-Vrbové 0:1 (0:0) – Meglehetősen gyenge színvonalú mérkőzésnek lehetett szemtanúja a tisztelt publikum, hiszen a bennmaradásért küzdő vendégek szemmel láthatóan is azzal a céllal érkeztek, hogy ne kapjanak gólt. Nos, végül ezt sikerült is elérniük, sőt! A jó munkához extra jutalom is párosult, hiszen 10 perccel a vége előtt, egy szögletből össze is hoztak egy gólt. Míg a komáromiak mezőnyfölényüket kihasználva felívelt labdák segítségével akartak az ellenfél hálójába találni, addig a vendégek saját térfelükön derekasan helytálltak, és a történetet sikerült is megúszniuk kapott gól nélkül. A lilák tavasza eddig igencsak csalódást keltő. Remélhetőleg hamarosan kimásznak a gödörből, és végre elkezdik szorgosan gyűjteni a pontokat.
Nagymegyer – Veľké Ludince 2:1 (1:0) – Musil, Piszár – Az első félidőben egyértelműen a hazai csapat játszott fölényben, Musil révén sikerült megszerezni a vezetést, de ezután még több ordító ziccer is kimaradt. Fordulás után egy másik ellenfél jött ki a pályára, és egy hazai védelmi hibának köszönhetően kiegyenlítették az állást. Később a lendületüket egy második sárga lapos figyelmeztetés törte meg, melynek köszönhetően 10 emberre fogyatkoztak. Ezt a hazaiak ki is használták, és a csereként beállt Piszár szinte az első labdaérintésre gólt fejelt, ezzel három ponthoz juttatva csapatát.
Negyedik liga:
Gúta – Vlčany 3:0 (1:0) – Tóth Á., Magyar, Bátora B. – Az egész mérkőzésen a hazai csapat dominált, az ellenfélnek alig akadt lehetősége. A gútaiakon látszott, hogy ki szerették volna javítani az egy héttel korábbi hibát. Nem mellesleg jubileumot is ünnepelhetett a megjelent közönség: Magyar Zsolt megszerezte századik bajnoki találatát.
Ötödik liga:
Ekel – Dolný Ohaj 1:2 (1:1) – M. Inczédi, ill. M. Turan, M. Ferus – A 11. percben Inczédi a kint álló kapust átemelve vezetéshez juttatta az ekelieket, majd néhány ziccer kihasználatlanul maradt. Egy védelmi hiba után aztán meglepetésre egyenlítettek a vendégek, ráadásul egy kavarodás után meg is szerezték a vezetést. A hazaiak mindent egy lapra téve ostromolták ellenfelük kapuját, azonban a csatárok ezen a napon sem álltak a helyzet magaslatán.
Ógyalla – Perbete 4:2 (1:0) – R. Turza 3, K. Pšenák, ill. Z. Németh – Aktívan kezdtek a vendégek, de fokozatosan rákapcsoltak a sörgyárosok is. Kling helyzetét még Házi hárította, de egy szép kiugratás után már Turza nem tévedett. Fordulás után aztán 12 perc leforgása alatt háromszor is kapitulált a perbeteiek hálóőre. A negyedik találat után az ógyallaiak gépezete akadozni kezdett, amit a vendégek kihasználtak és 2 góllal számukra elfogadhatóvá tették az eredményt.
Naszvad – Ímely 0:4 (0:1) – R. Gál, T. Bacigál 2, T. Oršolík – A hazaiak az első félidőben még lépést tudtak tartani az éllovassal, de fordulás után  a két csapat játéka között már megmutatkozott a tudásbeli különbség. Az ímelyiek tetszetősen játszottak, és sorra lőtték a gólokat. A hajrában Hengerics előtt adódott a becsületgól megszerzésének lehetősége, de a ziccer kimaradt.
Marcelháza – Bešeňov 1:1 (1:1) – P. Németh, ill. T. Varga –  Az eredmény 10 perc lefogása alatt lett lerendezve, a továbbiakban azonban a csapatok  nagyon gyenge játékkal kínozták a szurkolókat, így más eredmény nem is születhetett.
Szentpéter – Komjatice 3:2 (1:1) – Gy. Lakatos 2 (1x11m), E. Vida, ill. P. Soboňa, M. Marenčák – A vendégek első támadásukat gólra tudták váltani, de a hazaiak büntetőből egyenlítettek. A továbbiakban jobbára mezőnyharc dúlt a pályán. A második játékrészben rákapcsolt a hazai alakulat, és két találattal a maga javára billentette a mérleg nyelvét. A péteriek továbbra is nyomultak előre, de már csak két kapufára futotta. A mérkőzés utolsó perceiben a komjátiak egy szabadrúgásból szépítettek, de így is teljesen megérdemelten maradtak otthon a pontok.
Járási első osztály:
FK Actív – Hetény 0:2 (0:2) – Marikovecz, Lévai – A hazaiak a harmadik percben egy ordító helyzetet hagytak ki, ami nagy hibának bizonyult, hiszen pár perccel később ugyanezt a szívességet  a hetényiek nem viszonozták. Később a második vendéghelyzet is góllal végződött. Fordulás után a komáromiak mindent egy lapra feltéve támadtak, de a gólképtelenségnek, és a hetényiek remek taktikájának köszönhetően megérdemelt vendéggyőzelem született.
Gúta B – Izsa 1:3 (1:1) – Haris, ill. Rováč – A vendégek szereztek vezetést, de nem sokkal később összejött a hazai egyenlítés. A második félidőben 5 percen belül kétszer is betalált az izsai gárda, és ezzel tulajdonképpen el is dőlt a meccs. Ferencz László szomorúan konstatálta, hogy a második számú csapat mostoha körülményei ellenére kész csoda, hogy csak ennyivel kaptak ki.
Keszegfalva – Marcelháza B 3:2 (2:1) – Budai, Zsemlye, Csepregi, ill. Viderman, Méhes – Az első félidőben a hazaiak diktálták a tempót, és gyorsan szereztek is két gólt. A félidő vége előtt viszont egy hibát kihasználva a vendégek is eredményesek tudtak lenni. Fordulás után ismét a keszegfalusiak találtak be, de ez a vendégeket tüzelte fel, akik nem sokkal később szépítettek, de az egyenlítést már nem
tudták kiharcolni.
Dunamocs  – Csallóközaranyos 1:1 (0:0) – Kecskés T., ill. Jakab G. – Az első félidőben mezőnyjáték folyt a pályán, az egyetlen fontos momentum egy vendégek által kihagyott büntető volt. Fordulás után a hazaiak átvették a játék irányítását, sorra dolgozták ki a helyzeteket, és végül be is találtak. Az aranyosiak viszont nem adták fel, és 5 perccel a vége előtt pontot érő gólt szereztek.
Lakszakállas – Dulovce 2:0 (0:0) – Győri M., Inczédy T. – A hazai csapat az egész mérkőzésen mezőnyfölényben játszott, a vendégek inkább a szervezett védekezéssel foglalatoskodtak. A második félidőben aztán a hazai erőfeszítések gólt eredményeztek, amit meg is fejeltek még eggyel, így a pontok megérdemelten maradtak otthon.
Búcs – Bátorkeszi 0:3 (0:1) – Kétyi (öngól), De La Cruz, Csicsó – A derbi hazai szempontból igazán rémálomszerűen kezdődött, hiszen a vendégek rögtön az első percben egy öngóllal megszerezték vezetést, ez pedig az egész meccsre rányomta a bélyegét. A búcsiak támadtak, futottak az eredmény után, de egy újabb hibának köszönhetően ismét gólt kaptak, majd végül Csicsó tette fel a pontot az i-re.
Pat – Nagykeszi 3:0 (1:0) – Bajza, Paulík (2x) – Az első félidő hazai szempontból döcögősre sikeredett, de a patiakat felrázta a gól, és innentől kezdve már jobban fociztak. A második félidőben még kétszer is sikerült betalálni, így a győzelmet jobban akaró csapat diadalmaskodott.