Sport 2015. 04. 20.

Vége az idénynek, nálunk az ezüstérem és a kupa!

Az elmúlt hétvégén az utolsó két mérkőzéssel véget értek a bajnoki címért folytatott harcok a szlovák röplabda extraligában. A liga aranyérmese a VK MIRAD PU Eperjes lett, aki az egész idényben mindössze két ligamérkőzést vesztett el. Hatalmas sikert könyvelhetnek el azonban a mi röplabdásaink, akik ezüstérmesek lettek és ehhez adjuk még hozzá a szlovák kupa megszerzését is! Gratulálunk fiúk!

Férfi extraliga, döntő – 3. mérkőzés (4 győzelemig):
Spartak VKP Komárom – VK MIRAD PU Eperjes 2:3 (24:26, 25:22, 18:25, 25:17, 14:16), a döntő széria állása – 0:3.
Az első szettet a vendégek kezdték jobban, akik 6:2-es vezetéshez jutottak, de a komáromiak 12:12-re kiegyenlítettek és az eperjesiek time-outot kértek. A játék az elkövetkezőkben kiegyenlített volt, ám a hazaiak csak a 18:17-es állásnál vették át a vezetést. A komáromiak számára a siker kulcsát a második szett jó kezdése adta. A komáromiak 6:2-re vezettek és a továbbiakban is kitűnően játszottak. 16:7-es vezetésnél úgy tűnt, hogy a hazaiak megőrzik a szettet, de ekkor az eperjesiek 17:19-re szépítettek az ő szemszögükből. A hazaiak azonban nem engedték ki a kezükből a szettet és megérdemelten egyenlítettek. A harmadik szettben először az eperjesiek 1:3-ra veszítettek, de később 7:2-re megfordították a mérkőzést és később 12:7-re is vezettek, amivel az egész szett alatt kényelmes karnyújtási előnyt harcoltak ki. A hazaiak csak 16:20-ra csökkentették a különbséget, de a vendégek a szettet magabiztosan nyerték. A negyedik szettet, habár a hazaik torkán szorult a hurok, kiválóan teljesítették. Nem volt sok gondjuk a szett megnyerésével, mivel koncentráltan és szinte hibamentesen játszottak. Ezért is vezettek 19:11-re és minden az ötödik szett előkészületeire utalt. Ebben a komáromiak 3:1-re vezettek, de a vendégek 4:3-ra fordítottak, majd a mérkőzés ritka kiegyensúlyozott és a csapatok mindkét oldalon pontokat szereztek. 9:9-nél a Spartak 11:9-re elhúzott, ám a jó kiindulóhelyét nem tudta megőrizni és az eperjesiek 12:12-re egyenlítettek. Az állás volt 13:13 is, de az eperjesiek jobban bírták a befejezéssel járó stresszet és a második meccslabdát kihasználva vezetett a döntő szériájában.

Férfi extraliga, döntő – 4. mérkőzés (4 győzelemig):
Spartak VKP Komárom – VK MIRAD PU Eperjes 0:3 (21:25, 23:25, 14:25), a széria végső állása – 0:4, Eperjes lett a szlovák bajnok.
A mérkőzés 80 percig tartott, játékvezetők: Mokrý és Daruľa, 550 néző.
A Spartak VKP Komárom összeállítása: Hollý 2, A. Patúc 15, Kišš 6, Horník 12, Pělucha 2, Hinduliak 5, liberó Ľ. Nemec (Demeter 1, Z. Németh 1, M. Patúc 0, Ferencz 1, P. Šmahel 0). Edző: D. Oravec.
A VK MIRAD PU Eperjes összeállítása: Lux 7, Feňo 3, Macko 7, id. M. Sopko 10, Drobňák 11, Červeň 6, liberó T. Lampart (Faron 0, Závacký 0, Rajduga 1). Edző: Ľ. Šalata.

A komáromi csapata a rendesen megtelt sportcsarnokban mindent egy lapra tett fel, hiszen már nem engedhette meg magának az elbizonytalanodást. A hazaiak csapatában nem állt pályára Demčák, aki a szombati mérkőzésen sérült meg. A komáromiak jól kezdtek és A. Patúc beadása után 5:2-re vezettek. Az eperjesiek azonban erőre kaptak és Horník hibája után 10:8 lett az állás a vendégek javára. A második technikai time-outon 16:13ra a vendégek vezettek, a hazaiakat azonban Horník hozta játékba és 16:16-ra kiegyenlített. A végső hajrában azonban a vendégek voltak jobbak és négypontos vezetéshez jutottak – 22:18. Az eperjesiek az első szettet 25:21-re megnyerték.

A második szettben az eperjesiek Sopka jóvoltából vezettek 4:2-re, ám Horník kontrázott és az állás 4:4 volt. A komáromiak megerősítették a hálóvédelmet, és az első timeoutban 8:6-ra vezettek, az eperjesiek azonban Sopka segítségének köszönhetően gyorsan lefaragta a hátrányt és megfordította az állást 13:12-re. A második technikai timeoutban a hazaiak 16:15-re vezettek, és a komáromiak nem adták egy könnyen a mérkőzést és 22:22-re egyenlíettek. Ezztán Sopka sarokba szorította a játékot és kiváló blokkolással mutatkozott be Lux és a vendégek 24:22-re elhalászták a szettlabdát.

A komáromiak még megpróbálták menteni a menthetők és ehhez a kiváló szurkolótábor is hozzájárult és a harmadik szett elejét a hazaiak 6:4-re vezették is. A vendégek keményen mentek a kitűzött céljuk után és 9:13-as állásnál a Oravec, a komáromiak edzője timeouttal próbálta megállítani őket. A második technikai timeout alatt azonban az eperjesiek vezettek 10:10-re és egyre közelebb kerültek a bajnoki címhez. A mérkőzés végét az eperjesiek irányították, akik 25:14-re megnyerték a harmadik szettet és megérdemelten örültek a bajnoki címnek.

Az idénynek ugyan vége és még akkor is, ha az érzelmek magasan szárnyaltak és mindenkit bántott a sikertelen döntő, de idővel rá fogunk ébredni erre a sikerre, az ezüstéremmel jutalmazott siker erejére. Leírhatatlanul sikeres idény van mögöttünk és az idény kezdetén mindenki büszkén vitte volna ezt a mostani eredményt! Hiszen miénk a szlovák kupa és az extraligában pedig ezüstérmesek lettünk! Ez egy kiváló eredmény a komáromi sportolók számára, a röplabdások és a város számára! Meg kell becsülnünk, kiélveznünk és a Spartak VKP Komárom egész csapatának megköszönnünk ezt a sikert. Hajrá, Komárom!