Sport 2012. 10. 11.

Viszonylag könnyen vette az akadályt a Rieker

MBK Rieker Komárom – MBK Baník Nyitrabánya 86:76 (28:14, 52:36, 72:58)

A mérkőzés eleinte kiegyenlített volt, de csak az első három percben. Ennyire kevesen ugyan régen voltak a komáromi sportcsarnokban, de aki eljött, az a mérkőzés következő perceiben szép történéseknek lehetett szemtanúja.

Az 5. percben már 13:8-ra, később 17:8-ra vezettünk, mikor az ellenfelünk edzője kénytelen volt időt kérni. A nyitrabányaiakon ez a lépés sem segített, mivel a hazaiak előnye a 7. percben már 23:9 volt! Sikeresek voltak Šoška és Thompson dobásai, és mivel a védelemben is jól szerepeltünk, nincs min csodálkozni, hogy a pontszámaink elég gyorsan gyarapodtak. Az első negyedben kétszer annyi pontot dobtunk, mint amennyit Nyitrabányától kaptunk, ezért a sportcsarnokban remek volt a hangulat, annak ellenére, hogy nem volt teltház. A második játékrészben folytattuk a megkezdett jó játékunkat. Nyitrabányát alig engedtük érvényesülni, így Robinson kétpontos kosarával a negyed felében  már 39:23 volt az állás a hazaiak javára. Erre Jones válasza ugyan egy hárompontos dobás volt, de aztán a sérülése nem lendítette előre a vendégeket. A hazaiak a negyed vége előtt Thompos kétpontosával 52:34-re növelték előnyüket, így arra kevesen fogadtak volna, hogy a végén majd nem a komáromi győzelem születik.

A komáromi fiúk a második félidő megkezdésekor igyekeztek továbbra is gyors pontszerzésekkel feltartani ellenfelüket, de most sajnos nem sikerült nekik. Nyitrabánya bekeményített a védelemben, ami látható volt az eredményen is, mindkét csapat szerzett pontszámain. Pár pillanatig nem a hazaiak domináltak a dobásokban, hanem a vendégek. Dunstonnak köszönhetően az eredményjelzőn a 24. percben 54:44-es állás világított, a vendégek pedig továbbra is folytatták a durva játékukat. Stojanov, Bílik aztán Thompson jó játékának köszönhetően aztán két perccel később már 64:48 volt az előnyünk, így kicsit megnyugodhattunk. A vendégek állását nem segítette az sem, hogy rettenetes aránnyal dobálták a büntetőket, tehát a harmadik negyed befejeztével 14 ponttal vezettünk. Az utolsó negyedben nem esett sok kosár. Köszönhető volt ez annak, hogy Nyitrabánya továbbra is keményen védekezett, amin csak nehezen tudtunk keresztüljutni. Játékosaink főképp a kosár alól szereztek pontokat, a távoli dobásaik nem voltak annyira sikeresek. Az ellenfelünknek pont, hogy a távoli dobások mentek, így Vido és Dunston elkezdek lefaragni a csapatuk hátrányából. Aztán a magas játékos Krimmins csatlakozott hozzájuk, így a végén a vendégek felküzdötték magukat tíz pontra, ami az utolsó előtti percben Vido hárompontosának volt köszönhető. Ekkor az állás 84:76 volt a hazaiak javára, ez azonban már semmit sem változtatott azon, hogy az extraliga új idényében az MBK Rieker Komárom a második fordulóban megszerezte első győzelmét. A hálás szurkolók a játékosoknak ezt a szokásos tapssal köszönték meg. Mindannyian nagyon várjuk a kövezkező fordulókat!

Mindent egybevéve:

A csapatunk már maga mögött tudhatja az első hazai mérkőzést is. Komárom ellenfele Nyitrabánya volt, amely csapat összeállítása kicsit ismeretlen volt nekünk. A csapatuk eléggé megváltozott, és négy új küldöldi játékos csatlakozott hozzájuk. A játékosaink viszont felelősségteljesen álltak a feladatukhoz, így lényegében az első félidőben döntő előnyt alakítottak ki. A szerdai találkozónak pedig pont az első két negyedében láthattunk szép kosárlabdajátékot. Igaz, ha visszaemlékezünk a vendégjátékos Ray Anthony Jones csúnya lesérülése, aki kénytelen volt azonnal a komáromi kórházba menni… Az MBK Rieker Komárom remekül játszott a félidőig. Sikeresek voltak a játékosai dobásai, és sokkal inkább csapatjátékot játszottak, mint az ellenfél. Ki kell emelni Kevin Thompsont, akinek remekül ment a játék, jól dobált kosárra és fontos lepattanókat szerzett, a pályán pedig csak nem egész 26 percet töltött! A sérüléséből felépült Ondrej Šoška megmutatta a játékát, Chris Lowe bemutatta kiváló egyéni technikáját, ill. Laco Stojanov majdnem hibátlanul érvényesítette a büntetődobásait. A második félidőben úgy tűnhetett, hogy visszavettünk a tempóból, de ennek ellenére sikerült megtartanunk egy biztonságos előnyt. A vendégek csak a végén tudtak tíz pontos különbség alá jutni, de akkor már már a mérkőzése vége volt, mikor már mindenki tudta, ki lesz a találkozó győztese. A meccset tehát megnyertük, legfőképp  az első félidőben mutatott játékunknak köszönhetően, így Komárom a két pontot megérdemelten kapta. Most több mint egy hetes szünet vár csapatunkra. A játékosaink legközelebb egy hét múlva szombaton játszanak majd ismét hazai pályán. Akkor 18 órai kezdettel Igló csapatát fogadjuk. Hajrá Komárom!

Felállás és pontok:

Komárom: Thompson 19 (19 lepattanó, ebből 8 támadó-lepattanó), Lowe 19 (9 gólpassz), Šoška 15 (7 lepattanó, dobások 7/7), Bílik 11 (büntető dobások 5/5), Stojanov 10, Robinson 7, Biňovský 3, Kratochvíl 2, Dubovský 0, Kozlík 0.

Nyitrabánya: Davis 19 (11 kiharcolt fault), Crimmins 14 (6 lepattanó), Dunston 13, O. Haviar 11, R. Jones 10, Vido 9 (10 lepattanó), Golian 0, Boor 0, R. Jány 0.

(forrás: mbkkom.sk)