Kultúra 2018. 04. 20.

A héten a fesztiválhangulat uralja majd a várost: jön a Komáromi Napok és a Mediawave Fesztivál

Kellemes hetet kívánunk!

Április 20. (Péntek):

Április 21. (Szombat):

  • 09:00 Silver Economy – „Ezüst – Gazdaság” Kiállítás és vásár – Monostori Erőd, Dél-Komárom
  • 09:00 Nyílt nap a Monostori Erődben – Monostori Erőd, Dél-Komárom
  • 10:00 – 18:00  „Együtt a szép és egészséges mosolyért” – száj-higiéniai roadshow – Klapka tér
  • 14:00 Nyílt nap a Szőnyi Lovas Sportegyesületnél – Kossuth Lajos utca 81., Dél-Komárom
  • 15:00 II. kultúrtörténeti séta – A komáromi Nádor utca
  • 15:00 Folksuli – RÉV
  • 15:20 Istállógaléria megnyitó – Kúr Viktória szőnyi grafikus kiállítása – Kossuth Lajos utca 81., Dél-Komárom
  • 23:00 Earth N Days – Castello

Április 22. (Vasárnap): 

  • 10:00 IV. Brigetio MTB Maraton és Gyermekverseny – Monostori Erőd, Dél-Komárom
  • 11:00 Ünnepi szentmise a Szt. András templom bazilikává emelése alkalmából – Szent András templom
  • 12:00 44. Komárom-Komárno futóverseny – Indulás: Dél-Komárom Városi Sportcsarnok

Április 23. (Hétfő):

  • 09:00 1. Komáromi Filmfesztivál – amatőr filmesek seregszemléje – Tatra mozi
  • 18:00 Komáromi Kamarazenekar hangversenye G.Ph.Telemann, W.A.Mozartműveiből: Közreműködik a Schola Mariana Nagyok Kórusa; Karvezető Orsovics  Yvette; Szólisták: Pfeiferlik Tamás, Berán Gábor, Lakatos Róbert és Érdi Tamás
    Vezényel: Medveczky Ádám Kossuth – díjas művész – Kultúrpalota – a Duna Menti Múzeum főépülete
  • 18:30 Méri Péter, a müncheni Zeneakadémia növendékének zongoraestje – Komáromi Egressy Béni AMI, Egressy terem, Dél-Komárom
  • 19:00 Kedvenceid Kicsit Másképp koncertsorozat: Hangácsi Márton – belépő: felnőttek: 5,-€, ifi: 3,- € – Tiszti Pavilon díszterme
  • 19:00 Doctor Herz (musical) – a Magyarock Dalszínház előadása – Jókai Mozi, Dél-Komárom

Április 24. (Kedd): 

  • 08:30 „Dobré slovo – Jó szó”; szlovák nyelvű szavalóverseny szlovákiai magyar és magyarországi szlovák diákok részére – Selye János Gimnázium
  • 10:00 CINEMA 2018 – Az Amatőr Filmesek Országos Versenye megyei fordulójának legjobb filmjei – Tatra mozi
  • 14:00 Feszty duatlon – Feszty Árpád Általános Iskola, Dél-Komárom
  • 16:30 Egressy Béni emléktáblájának megkoszorúzása születésének 204. évfordulója alkalmából – Tó utca
  • 17:00 Észak-és Dél Komárom Művészeti Iskoláinak közös hangversenye – Komáromi Egressy Béni AMI, Egressy terem, Dél-Komárom
  • 19:00 Doctor Herz (musical) – a Magyarock Dalszínház előadása – Jókai Mozi, Dél-Komárom

Április 25. (Szerda):

  • 08:30 „Dobré slovo – Jó szó”; szlovák nyelvű szavalóverseny szlovákiai magyar és magyarországi szlovák diákok részére – Selye János Gimnázium
  • 08:30 „Nec arte, nec marte”; Észak- és Dél – Komárom alapiskolás tanulóinak helytörténeti vetélkedője – Duna Menti Múzeum
  • 21:00 Egyetemi Buli – Pince

Április 26. (Csütörtök):

  • 09:00 Scrable Open Tournament – középiskolások angol nyelvű szókirakó versenye – Kereskedelmi és Szolgáltatóipari Szakközépiskola
  • 09:00 Ifjú életmentők városi és járási versenye – Holt-Vág part – Apáli
  • 10:00 27. Történész konferencia – Monostori Erőd, Konferencia terem, Dél-Komárom
  • 14:00 Észak- és Dél- Komárom képviselőtestületeinek közös ünnepi ülése – Városháza, Dél-Komárom
  • 17:00 Az Észak-Komáromi Művészeti Alapiskola képzőművészet tagozatos diákjainak kiállítás megnyitója – MAI Foyer Galéria, Nyár utca 12.
  • 17:00 Nyilvános borkóstolás a Danube Wine Challange verseny boraiból; belépő: 15,- € – Tiszti Pavilon díszterme
  • 18:30  Old Boy’s (Dél-Komárom) – Drink Team (Észak-Komárom) öregfiúk kosárlabda mérkőzés – Jókai Mór Gimnázium tornaterme, Dél-Komárom

Április 27. (Péntek):

  • 09:00 Nyitott kapuk – „Légy kreatív öko-tudatosan” – Móra Ferenc Tagintézmény, Dél-Komárom
  • 09:00 „Mérföldkövek XXII.” – helytörténeti konferencia – Kultúrpalota – a Duna Menti Múzeum főépülete
  • 09:00 Alap- és zeneiskolás tanulók zenés-táncos programja – A Tiszti Pavilon amfiteátruma
  • 09:00-17:00 Nyitott Kapuk Napja a levéltárban – az Állami Levéltár komáromi részlege, Vár u.2
  • 09:30 Információs nap és vitafórum az Európa Unióról – Tátra mozi
  • 11:00 Hídépítő verseny – Ipari Szakközépiskola
  • 10:00 Tengerészeti emlékmű koszorúzása – Monostori Erőd, Dél-Komárom
  • 11:00 Fesztivál Megnyitó – Szabadság tér, Dél-Komárom
  • 13:00 Görgey Artúr honvédtábornok szobrának ünnepélyes leleplezése – Európa udvar
  • 16:00 „Írd meg fiam hol jársz, hogy a szívünk, lelkünk néha utól érjen” – Komárom, komáromiak, komáromi alakulatok az első világháborúban című emlékkiállítás megnyitója – Klapka György Múzeum, Dél-Komárom
  • 16:00 „Ifjú tehetségek” – fiatal alkotóművészek 6. kiállításának megnyitója – Creative Art Studio, Európa udvar 18
  • 17:00 Komáromi Fúvószenekar fesztiválnyitó koncert – Kayser Zenei Fesztivál, Bridgestone Színpad, Dél-Komárom
  • 17:00 „Szórakozzunk együtt!” a Városi Nyugdíjas Klub tagjainak vidám műsora- Tiszti Pavilon amfiteátruma
  • 17:00 Mackóvilág – Szóda Anna plüssmackó gyűjteményéből összeállított kiállítás megnyitója – Zichy palota – Klapka tér 9.
  • 17:00 Nulladik nap a Borok utcáján – Klapka tér
    • 17:00 A Komáromi Napok megnyitója és a városi zászló ünnepélyes felvonása
    • 17:30 A Séfek séfe nyertese, Tatai Robi – Hagyományos ételek újragondolva című szakácskönyvének bemutatója
    • 19:30 A Retroller zenekar koncertje
  • 18:00 VIII. „Rettegés éjszakája” az Újvárban; belépő: 2,- € – belépés a Lipót kapun át
  • 19:00 Egyéb Veszély koncert – Kayser Zenei Fesztivál, Bridgestone Színpad, Dél-Komárom
  • 19:00 A fej nélküli lovas – rockopera a Magyar Lovas Színház előadása – Magyar Lovas Színház, Dél-Komárom
  • 19:00 A Memória társulat koncertje – A Tiszti Pavilon amfiteátruma
  • 19:30 DereDura – ethnorock koncert, 28. TARTÓSHULLÁM MEDIAWAVE EGYÜTTLÉT fesztivál, Monostori Erőd, Dél-Komárom
  • 20:30 S & M Trió – jazz koncert, 28. TARTÓSHULLÁM MEDIAWAVE EGYÜTTLÉT fesztivál, Monostori Erőd, Dél-Komárom
  • 21:00 Karthago koncert – Kayser Zenei Fesztivál, Bridgestone Színpad, Dél-Komárom
  • 21:00 Retro Video Party presents: Retro & Funky – Meat Heads Pub
  • 21:30 – VÖRCANCQ DUO – 28. TARTÓSHULLÁM MEDIAWAVE EGYÜTTLÉT fesztivál, Monostori Erőd, Dél-Komárom
  • 22:30 Ferencz Mari Trió – jazz koncert, 28. TARTÓSHULLÁM MEDIAWAVE EGYÜTTLÉT fesztivál, Monostori Erőd, Dél-Komárom
  • 23:15 – Pirkan koncert – 28. TARTÓSHULLÁM MEDIAWAVE EGYÜTTLÉT fesztivál, Monostori Erőd, Dél-Komárom
  • 24:00 Voodoo Papa Duo – blues koncert, 28. TARTÓSHULLÁM MEDIAWAVE EGYÜTTLÉT fesztivál, Monostori Erőd, Dél-Komárom
  • 01:00 ‘68-as táncmulatság – DJ Silló – 28. TARTÓSHULLÁM MEDIAWAVE EGYÜTTLÉT fesztivál, Monostori Erőd, Dél-Komárom
  • 01:00 Jam Session – 28. TARTÓSHULLÁM MEDIAWAVE EGYÜTTLÉT fesztivál, Monostori Erőd, Dél-Komárom

A Jókai Moziban  és a Tátra Moziban  a következő egy hétben többek között megtekinthetjük a Tűzgyűrű: Lázadás, és a Tombolás filmeket is. 

A Komáromi Napok programfüzete megtekinthető (és letölthető) IDE kattintva,
a 28. Tartóshullám Mediawave Együttlét fesztivál részletes programjáért pedig ITT érhető el.

 

 

Szólj hozzá!