Sport 2017. 02. 03.

Bejutott a Szlovák Kupa legjobbjai közé a komáromi röplabdacsapat

A komáromi VK Spartak UJS csapata bejutott a Szlovák Kupa négyes döntőjébe, miután két mérkőzésen jobbnak bizonyult kassai ellenfelénél. Miroslav Palgut csapata így február 11-én, Ólublón Nyitrával mérkőzik meg a döntőbe jutásért.

Az egyetemi csapat az első mérkőzésen hazai pályán játszott a VK KDS Šport Košice ellen. A komáromi sikerhez nagyban hozzájárult Tomáš Halanda és Uglješa Ilič, akik összesen 42 pontot szereztek. Azonban nem csak a támadás, de a védekezés is jól ment Hukeléknek, akik 16 pontot szereztek sáncolások után. Előbbi játékos, valamint Róbert Demčák 4-4 tökéletes blokkot mutattak be.

A 100 perces mérkőzés akár három szettben is eldőlhetett volna, de a harmadik játszma végjátékában a kassaiak mellé állt Fortuna. Így végül 3-1-re nyertek Pápaiék.

VK Spartak UJS Komárno – VK KDS Šport Košice 3-1 (25-16, 25-21, 25-27, 25-17)

Komárom: Halanda 23, M. Hukel 9, Stefanovič 3, Janušek 5, Demčák 6, Ilič 19, libero Pápai (Hrušík 5, Kazmierczak). Vezetőedző: M. Palgut

Kassa: Kasperkevič, Jakubov 10, Kríž 7, Lamanec 12, M. Sopko ml. 14, Bališin 6, libero Haky (Smolej, Šompľak 4, Šimoňak, Labik). Vezetőedző: R. Vlkolinský

A visszavágón Komárom csapatának két győztes szett elég lett volna a továbbjutáshoz. Az első két játszma után 1-1 volt az állás, így a következőben már mindent eldőlhetett. A maratoni csatát hozó szettet végül Hrušíkék tudták a maguk javára fordítani, és a 31-29-es siker azt jelentette, hogy a mérkőzés hátralévő részétől függetlenül ők kerülnek be a Szlovák Kupa négyes döntőjébe. Sťahuliakék azonban nem elégedtek meg ennyivel és végül ezt a meccset is megnyerték 3-1-re.

VK KDS Šport Košice – VK Spartak UJS Komárno 1-3 (25-27, 25-22, 29-31, 18-25)

Kassa: Bališin 5, Kasperkevič 3, Jakubov 16, Kríž 7, Lamanec 11, M. Sopko ml. 18, libero Vitko és Haky (Smolej 3, Šompľak 2, Labik, Šimoňak). Vezetőedző: R. Vlkolinský

Komárom: M. Hukel 5, Stefanovič 3, Halanda 2, Demčák 10, Ilič 21, Janušek 4, libero Pápai (Hrušík 16, Kazmierczak 3, Sťahuliak 10, Podstupka). Vezetőedző: M. Palgut

A Szlovák Kupa négyes döntőjét a női és a férfi mezőnyben is február 11-12-én rendezik az ólublói sportcsarnokban. A komáromi Spartak 11-én, szombaton 16 órától a VKP Bystrina SPU Nitra csapatával mérkőzik meg a döntőbe jutásért. A finálét vasárnap 17:30-tól játsszák.