Sport Dél-komárom 2021. 02. 09.

Dél-Komáromi sikerek a légfegyveres ob-n

Péni István három aranyéremmel zárt a légpuskások versenyében a sportlövők százhalombattai 10 méteres országos bajnokságán. A nőknél a győztes komáromi Zwickl-Veres Kata megelőzte a junior Mészáros Esztert és Dénes Esztert.

A vegyes páros versenyszámban az újpesti Dénes Eszter, Péni István kettős lett az aranyérmes.

Az aranycsatában az UTE „A” csapata 16-4-re győzött a Szijj Katinka, Vas Péter alkotta Komáromi VSE együttese ellen, míg a bronzmérkőzésen az UTE „B” kettőse, vagyis Toma Dorina és Hammerl Soma 17-15-re verte meg a Seffer Kata, Abrudán Zsolt alkotta BHSE-t.

Mivel az Európa-bajnok Péni az Újpest színeiben a csapatversenyben is győzött, triplázott a magyar bajnokságon.

Eredmények:

Női légpuska:

Egyéni:

1. Zwickl-Veres Kata (Komáromi VSE) 251,2 (alapversenyben: 627,3 kör)
  2. Mészáros Eszter (Gödöllői EAC) 249,5
  3. Dénes Eszter (UTE) 228,1

Csapat:

1. Újpesti Torna Egylet „A” (Dénes Eszter, Toma Dorina, Biatovszki Mira) 1877 kör