Sport 2021. 05. 14.

Először zajlott Komáromban a szlovák kerékpárbajnokság egyik fordulója

A PIKO-BIKE sportegyesület eddig rendezett versenyeinek szervezésére felfigyelt a Szlovák Kerékpáros Szövetség.  Mivel a rendezvényekről sok pozitív visszajelzést kaptak, az idén felkérték a komáromi csapatot, hogy segítsen megszervezni egy kupafordulót a szlovák bajnokságon belül. Így az elit versenyzők, számukra új  környezetben, ismeretlen pályán mérhették fel erejüket. A komáromi hobbi versenyzőknek meg így nyílt lehetőségük a szlovákiai elit versenyzőkkel együtt versenyezni, ellesni valami újat a technikájukból, megcsodálni a szebbnél szebb kerékpárjaikat.

2021. május 8-án a Sistag étteremnél elindult a Merida Road Cup – egyéni időfutam, amely egyben a szlovák kupa 2. fordulója is volt. Ezen belül indulhattak a Hobby versenyzők is, ami külön versenyként volt elkönyvelve – az eddig megszokott McLLOYD´S Riverside Time Trial (Panyi Béla emlékverseny). Komáromból Zsitvatőig zajlott a verseny 15,5 km-es távon. Összesen 147 versenyző rajtolt el egy perces időközönként. Közülük 102 elit versenyző és 45 hobby ért eredményesen a célba.

Elképesztő, hogy az abszolút leggyorsabb versenyző, a párkányi Kuba Ronald, ezt a távot 18 perc 23 másodperc alatt tekerte le, 50,6 km/ó átlagsebességgel, felállítva ezzel a pályacsúcsot.

Az abszolút leggyorsabb hölgy, a szenci Hrabovská Mária ideje is bámulatos: 23:06, 40,6 km/ó átlaggal.

A hobby versenyzőknél az abszolút győztesek – Magyar Bálint 21:13, 47,6 km/ó és Pomucz Edina 23:12, 43,2 km/ó.