Kultúra 2018. 04. 27.

Ezekkel a programokkal vár minket a következő egy hétben a Komáromi Napok és a Mediawave fesztivál

Kellemes hetet kívánunk!

Április 27. (Péntek):

  • 21:00 Retro Video Party presents: Retro & Funky – Meat Heads Pub
  • Komáromi Napok (Észak-Komárom):

    • 09.00 „Mérföldkövek XXII.” – helytörténeti konferencia (Kultúrpalota – a Duna Menti Múzeum főépülete)
    • 09.00-17.00 Nyitott Kapuk Napja a levéltárban (az Állami Levéltár komáromi részlege, Vár u.2)
    • 09.00 Alap- és zeneiskolás tanulók zenés-táncos programja (A Tiszti Pavilon amfiteátruma)
    • 09.30 Információs nap és vitafórum az Európa Unióról (Tátra mozi)
    • 11.00 Hídépítő verseny (Ipari Szakközépiskola)
    • 13.00 Görgey Artúr honvédtábornok szobrának ünnepélyes leleplezése (Európa udvar)
    • 16.00 „Ifjú tehetségek” – fiatal alkotóművészek 6. kiállításának megnyitója(Creative Art Studio, Európa udvar 18)
    • 17.00 „Szórakozzunk együtt!” a Városi Nyugdíjas Klub tagjainak vidám műsora(Tiszti Pavilon amfiteátruma)
    • 17.00 Mackóvilág – Szóda Anna plüssmackó gyűjteményéből összeállított kiállítás megnyitója (Zichy palota – Klapka tér 9.)
    • 17.00 Nulladik nap a Borok utcáján (Klapka tér)
      • 17.00 A Komáromi Napok megnyitója és a városi zászló ünnepélyes felvonása
      • 17.30 A Séfek séfe nyertese, Tatai Robi – Hagyományos ételek újragondolva című szakácskönyvének bemutatója
      • 19.30 A Retroller zenekar koncertje
    • 18.00 VIII. „Rettegés éjszakája” az Újvárban;
      belépő: 2,- € (belépés a Lipót kapun át)
    • 19.00 A Memória társulat koncertje (A Tiszti Pavilon amfiteátruma)
  • Komáromi Napok (Dél-Komárom):

  • 09.00 Nyitott kapuk – „Légy kreatív öko-tudatosan” (Móra Ferenc Tagintézmény)
  • 10.00 Tengerészeti emlékmű koszorúzása (Monostori Erőd)
  • 11.00 Fesztivál Megnyitó (Dél-Komárom, Szabadság tér)
  • 16.00 „Írd meg fiam hol jársz, hogy a szívünk, lelkünk néha utól érjen” – Komárom, komáromiak, komáromi alakulatok az első világháborúban című emlékkiállítás megnyitója (Klapka György Múzeum)
  • 17.00 Komáromi Fúvószenekar fesztiválnyitó koncert (Kayser Zenei Fesztivál, Bridgestone Színpad)
  • 19.00 Egyéb Veszély koncert (Kayser Zenei Fesztivál, Bridgestone Színpad)
  • 19.00 A fej nélküli lovas – rockopera a Magyar Lovas Színház előadása (Magyar Lovas Színház)
  • 21.00 Karthago koncert (Kayser Zenei Fesztivál, Bridgestone Színpad)

Április 28. (Szombat):

  • 11:00 A madárijesztő rejtélye – Jókai Mozi, Dél-Komárom
  • 11:00 – 18:00 Zenei műhelyek indulása – délután: Nevető klub Hamid Drake-kel – 28. TARTÓSHULLÁM MEDIAWAVE EGYÜTTLÉT
  • 14:00 Nyílt nap – Creative Art Studio
  • 16.30 a Műhely Folyóirat Öröm különszámának bemutatója – zenei kíséret: Grencsó István, Geröly Tamás, Kovács Ferenc – 28. TARTÓSHULLÁM MEDIAWAVE EGYÜTTLÉT
  • 19:00 Aude Vuillemin & Miquèu Montanaro (FRA) – 28. TARTÓSHULLÁM MEDIAWAVE EGYÜTTLÉT
  • 20:00 Szabó-Turcerová- Macecek (SLK/CZE) new jazz – 28. TARTÓSHULLÁM MEDIAWAVE EGYÜTTLÉT
  • 21:00 Elliot Sharp’s Fourth Blood Moon Band (USA) new jazz – 28. TARTÓSHULLÁM MEDIAWAVE EGYÜTTLÉT
  • 21:45 Vár Be Q (HUN) new jazz– 28. TARTÓSHULLÁM MEDIAWAVE EGYÜTTLÉT
  • 22:30 Adyton Szabadzene Műhely bemutató – Adyton Művészeti Alapítvány – 28. TARTÓSHULLÁM MEDIAWAVE EGYÜTTLÉT
  • 23:00 Willcox – Castello
  • 23:00 Wakachuka (HUN) – 28. TARTÓSHULLÁM MEDIAWAVE EGYÜTTLÉT
  • 00:15 Taraf de Akácfa – 28. TARTÓSHULLÁM MEDIAWAVE EGYÜTTLÉT
  • 0:30 Penguin Sound System (HUN) ‘68-as táncmulatság – 28. TARTÓSHULLÁM MEDIAWAVE EGYÜTTLÉT
  • 1:30 Jam Session – 28. TARTÓSHULLÁM MEDIAWAVE EGYÜTTLÉT
  • Komáromi Napok (Észak-Komárom):

    • 09.00-17.00 Nyitott Kapuk Napja a levéltárban (az Állami Levéltár komáromi részlege, Vár u. 2)
    • 10.00-17.00 Katonai és airsoft kiállítás (az Újvár Lipót kapuja mellett)
    • 10.00-20.00 Reboot retro video game party (Klapka tér, Zichy pont)16.00 Játssz együtt Zsozé atyával (Klapka tér, Zichy pont)
    • 10.00 – 14.30 Komáromi Napocska (A Tiszti Pavilon udvara)
      • 10.00 Kézműves foglalkozások a Villa Camarum polgári társulással és a Virgonckodó Játszóház népi fajátékai
      • 11.00 A három kismalac – bábelőadás a Kemencés Bábcsoport előadásában
      • 12:30 Nyakiláb, Csupaháj, Málészáj – bábelőadás a Bábuci Bábszínház előadásában
    • 14.00–18.00 Ötlet, lendület, értékalkotás
      Innovatív képzőművészeti technikák – workshop nemcsak felnőtteknek
      Lépésről lépésre – táncfoglalkozás nemcsak gyerekeknek (Creative Art Studio – Európa udvar18)
    • 14.00 IX. Nemzetközi Break Dance verseny – regisztráció 13.00-tól (A Tiszti Pavilon amfiteátruma)
    • 14.00 Zumba flash mob – zumba mindenkinek Viola Klaudiával (Klapka tér – nagy színpad)
    • 14.30 Csóka Eli és zenekara koncertje (a Borok utcája színpada)
    • 15.00 City Reboot a Komáromi Napokon (Rév, A Magyar Kultúra Háza)
    • 16.00 A Forte zenekar koncertje (Klapka tér – nagy színpad)
    • 17.00 Gerstner István Duna-menti Művészek Egyesülete csoportos kiállításának megnyitója (Csemadok Galéria – Kossuth tér 3.)
    • 17.30 Az Elán Forever együttes koncertje (Klapka tér – nagy színpad)
    • 18.00 VIII. „Rettegés éjszakája” az Újvárban
      belépő: 2,- € (belépés a Lipót kapun át)
    • 19.00 A Borostyán együttes és barátainak Messze… messze… c. koncertje (A Tiszti Pavilon amfiteátruma)
    • 19.00 Reckless rose (Guns N´Roses tribute Band) koncertje (Klapka tér – nagy színpad)
    • 21.00 Abaházi Csaba és a MégEgyKör koncertje
      vendég: Keresztes Ildikó és Varga Miklós (Klapka tér – nagy színpad)
  • Komáromi Napok (Dél-Komárom): 

    • 09.00 VI. Vonószenekari Fesztivál (Komáromi Egressy Béni AMI, Egressy terem)
    • 10.30 SZPK-ARES HC U15 lány bajnoki floorball mérkőzés (Komárom Városi Sportcsarnok)
    • 13.00 Komárom Labdarúgó Csillagai találkozója: “Komáromi MEDOSZ labdarúgása 1983-1994” című kamarakiállítás megnyitója (Czibor Zoltán Városi Sporttelep)
    • 15.00 The Bits Beatles emlékzenekar koncert (Kayser Zenei Fesztivál, Bridgestone Színpad)
    • 15.00 R3D ONE Tánciskola műsora (Kayser Zenei Fesztivál, Mylan Borudvar)
    • 15.00 Koppánymonostori SE – FC Esztergom U-19 labdarúgó mérkőzés (Berecz Dezső Sporttelep)
    • 16.00 Gombás Ádám és barátainak műsora (Kayser Zenei Fesztivál, Mylan Borudvar)
    • 17.00 Gleccser koncert (Kayser Zenei Fesztivál, Bridgestone Színpad)
    • 17.00 Koppánymonostori SE – FC Esztergom felnőtt labdarúgó mérkőzés (Berecz Dezső Sporttelep)
    • 17.30 Mardi Gras Jazz Band koncert (Kayser Zenei Fesztivál, Mylan Borudvar)
    • 17.30 „Előttem az utódom” hangverseny (Református Templom)
    • 18.00 Bleed koncert (Kayser Zenei Fesztivál, Foxconn Partysátor)
    • 19.00 Zoltán Erika koncert (Kayser Zenei Fesztivál, Bridgestone Színpad)
    • 19.00 Renton and the Error Jam koncert (Kayser Zenei Fesztivál, Foxconn Partysátor)
    • 19.00 A fej nélküli lovas – rockopera a Magyar Lovas Színház előadása (Magyar Lovas Színház)
    • 20.30 Children of Distance koncert (Kayser Zenei Fesztivál, Mylan Borudvar)
    • 20.30 Coffee City koncert (Kayser Zenei Fesztivál, Foxconn Partysátor)
    • 21.30 Fenyő Miklós koncert (Kayser Zenei Fesztivál, Bridgestone Színpad)
    • 22.30 Follow The Flow koncert (Kayser Zenei Fesztivál, Mylan Borudvar)
    • 22.30-03.00 Dj Bóli & Pollák Fergeteg Party (Kayser Zenei Fesztivál, Foxconn Partysátor)

Április 29. (Vasárnap):

  • 08:00 Komáromi Veteránmajális – Szabadság tér, Dél-Komárom
  • 15:00 Dönci, az underground hős – Károly Gerencsér és Víg Mihály visszaemlékezése Dénes Józsefre zenéi és könyve felelevenítésével – 28. TARTÓSHULLÁM MEDIAWAVE EGYÜTTLÉT
  • 16:00 Ferenczi György és a Rackajam + The Flock Project faltánc performansza – 28. TARTÓSHULLÁM MEDIAWAVE EGYÜTTLÉT
  • 16:30 Csallóközi Táncegyüttes (SLK), Chingele (MGL), Aznap Projekt / Közösségi Akusztik Transz (HUN) – 28. TARTÓSHULLÁM MEDIAWAVE EGYÜTTLÉT
  • 18:00 Tosoda Projekt (HUN) – 28. TARTÓSHULLÁM MEDIAWAVE EGYÜTTLÉT
  • 18:00 Egy pillanaton múlik az élet – Pintér József baleseti helyszínelő vetítettképes előadása – 28. TARTÓSHULLÁM MEDIAWAVE EGYÜTTLÉT
  • 19:00 ¡Nosnach Duó (HUN) – 28. TARTÓSHULLÁM MEDIAWAVE EGYÜTTLÉT
  • 20:00 Crazy Daisy Jug Band (HUN) blues – 28. TARTÓSHULLÁM MEDIAWAVE EGYÜTTLÉT
  • 21:00 Tamás Geröly & Kovács Duó (HUN/USA) improvizatív zene – 28. TARTÓSHULLÁM MEDIAWAVE EGYÜTTLÉT
  • 22:00 AZNAP Projekt (HUN) – 28. TARTÓSHULLÁM MEDIAWAVE EGYÜTTLÉT
  • 23:45 Florian Demonsant Vagabond (FRA) ethno / kortárs jazz – 28. TARTÓSHULLÁM MEDIAWAVE EGYÜTTLÉT
  • 0:30 Choose cheese (HUN) new jazz – 28. TARTÓSHULLÁM MEDIAWAVE EGYÜTTLÉT
  • Komáromi Napok (Észak-Komárom): 

    • 10.00 – 20.00 Reboot  retro video game party (Klapka tér, Zichy pont)
    • 10.00 A népművészet ünnepe (A Tiszti Pavilon udvara és amfiteátruma)
      • 10.00 – 17.00 Gyermekfoglalkozások: kézműveskedés, meseolvasás, rajzolás…
      • 10.30 – 11.30 Játszóház Méhes Katával
      • 11.00 Ghymesi Igricek (Ghymes)
      • 13.30 Nárcisz Néptáncegyüttes (Huszt – Kárpátalja)
      • 14.00 Csallóközi Néptáncegyüttes (Dunaszerdahely)
      • 14.30 Pósfa zenekar (Gelle – Pósfa)
      • 15.00 Nádas Táncegyüttes (Farnad)
      • 15.30 Fabotó Citerazenekar (Nagykapos)
      • 16.00 Feszty Árpád Kamara Néptáncegyüttes (Észak – Komárom)
      • 16.30-17.30 Gyermek táncház a Hárompatak zenekarral (Észak-Komárom)
      • 17.30 Páva 2017 Gála, kísér Pál István „Szalonna” és bandája
      • 19.00 Vršatec Néptáncegyüttes (Dubnica nad Váhom)
    • 12.00–16.00 FestMlaDych 2018 Kerületi Ifjúsági Fúvószenekari s verseny (Matica slovenská székháza)
    • 14.30 Nagy Csomor András és zenekara koncertje (a Borok utcája színpada)
    • 16.30  A Concordia vegyeskar hangversenye az I. világháború komáromi áldozatainak emlékére
      Közreműködők: Becse Szabó Ilona – szoprán, Pfeiferlik Lajos – tenor, Pfeiferlik Tamás – bariton, Grassl   Ferdinád – basszus, Nagy István – orgona
      Karnagy: Stubendek István (Szt. András bazilika)
    • 16.30 A Hodek brothers & Anita Soul koncertje (Klapka tér – nagy színpad)
    • 17.00 Történelmi családmodellek maradandó és változó sajátosságai – Dr. Békefy Lajos, PhD. előadása (Református templom)
    • 17.30 Band of street – utcazene a rendezvény területén
    • 18.30 A Neoton Família Sztárjainak koncertje (Klapka tér – nagy színpad)
    • 19.00 Swingless junior (Szökőkútnál a parkban)
    • 21.30 A Horkýže slíže együttes koncertje (Klapka tér – nagy színpad)+
  • Komáromi Napok (Dél-Komárom):

    • 08.00 Veteránmajális – Oldtimer autó és motorkerékpár kiállítás (Dél-Komárom, Szabadság tér)
    • 09.00 Amatőr páros tenisztorna (Jókai Gimnázum)
    • 10.00 „Miénk a színpad!” – helyi óvodások, iskolások és nyugdíjasok bemutatója(Kayser Zenei Fesztivál, Bridgestone Színpad)
    • 10.00-16.00 Komáromi Tám-Pont Család- és Gyermekjóléti Intézmény játszóháza, arcfestése, csillámtetoválása (Jókai Liget)
    • 10.00 – 15.00 Komáromi Máltai Szeretettszolgálat Kézműves és Egészségsátra(Jókai Liget)
    • 11.30 18. Komárom – Komárno kötélhúzó verseny (Erzsébet Híd)
    • 12.00 Oszvald Marika műsora (Kayser Zenei Fesztivál, Bridgestone Színpad)
    • 14.00 Kerékpáros Túra a Brigetio Kerékpáros Sportegyesület szervezésében (Dél-Komárom, Szabadság tér)
    • 14.00 Great Company koncert (Kayser Zenei Fesztivál, Bridgestone Színpad)
    • 15.00 Forrás Rádió játék (Kayser Zenei Fesztivál, Bridgestone Színpad)
    • 15.00 Brigetio Belly Dance műsora (Kayser Zenei Fesztivál, Mylan Borudvar)
    • 16.00 Mészáros Tamás koncert (Kayser Zenei Fesztivál, Mylan Borudvar)
    • 17.00 Boogie Woogie Trió koncert (Kayser Zenei Fesztivál, Bridgestone Színpad)
    • 18.00 Ruby Harlem koncert (Kayser Zenei Fesztivál, Mylan Borudvar)
    • 18.00 EX-M koncert (Kayser Zenei Fesztivál, Foxconn Partysátor)
    • 19.00 Zséda koncert (Kayser Zenei Fesztivál, Bridgestone Színpad)
    • 19.00 Agregator koncert (Kayser Zenei Fesztivál, Foxconn Partysátor)
    • 19.00 A fej nélküli lovas – rockopera a Magyar Lovas Színház előadása (Magyar Lovas Színház)
    • 20.30 Intim Torna Illegál koncert (Kayser Zenei Fesztivál, Mylan Borudvar)
    • 20.30 Vesztegzár koncert (Kayser Zenei Fesztivál, Foxconn Partysátor)
    • 21.30 Caramel koncert (Kayser Zenei Fesztivál, Bridgestone Színpad)
    • 22.30 Carbonfools koncert (Kayser Zenei Fesztivál, Mylan Borudvar)
    • 22.30-00.30 DJ Miller (Kayser Zenei Fesztivál, Foxconn Partysátor)
    • 00.30-02.00 Dj Bárány Attila (Kayser Zenei Fesztivál, Foxconn Partysátor)
    • 02.00-03.00 DJ Miller (Kayser Zenei Fesztivál, Foxconn Partysátor)

Április 30. (Hétfő): 

  • 09:00 Secret shoes: Spring Shopping – Palatínová 31
  • 12:00 – Andalúz-magyar, lengyel-magyar esküvők – 28. TARTÓSHULLÁM MEDIAWAVE EGYÜTTLÉT
  • 14:00 – májusfaállítás – Dűvő Zenekar, Vasasszentgotthárdi Banda, Rostás Gyula, andalúz zenészek, Cimbi és barátai – 28. TARTÓSHULLÁM MEDIAWAVE EGYÜTTLÉT
  • 18:00 – Andalúz flamenco Jerezből (ESP) autentikus flamenco – 28. TARTÓSHULLÁM MEDIAWAVE EGYÜTTLÉT
  • 19:00 – FLÁRE BEÁS Band (HUN) autentikus cigányzene – 28. TARTÓSHULLÁM MEDIAWAVE EGYÜTTLÉT
  • 20:00 – Romungro Gipsy Band & Kulcsár Béla (HUN) cigányzene & tangóharmonika – 28. TARTÓSHULLÁM MEDIAWAVE EGYÜTTLÉT
  • 20:00 – CseMeGe Trió & Tamás Geröly-Cseke-Menyhért Trió (HUN) improvizatív zene – 28. TARTÓSHULLÁM MEDIAWAVE EGYÜTTLÉT
  • 21:00 – Adam Móser – musician, composer & Miquèu Montanaro duó (HUN/FRA) – 28. TARTÓSHULLÁM MEDIAWAVE EGYÜTTLÉT
  • 22:00 – Dzsinnkaladzsi (HUN/MONG/RUS) ethno – 28. TARTÓSHULLÁM MEDIAWAVE EGYÜTTLÉT
  • 22:00 – Kerényi Róbert és barátai (HUN) moldvai népzene – 28. TARTÓSHULLÁM MEDIAWAVE EGYÜTTLÉT
  • 22:45 – Csángó diszkó és táncház / moldvai csángó hagyományőrzők Somoskáról – 28. TARTÓSHULLÁM MEDIAWAVE EGYÜTTLÉT
  • 23:30 – Fusion Jam Trio (HUN) – 28. TARTÓSHULLÁM MEDIAWAVE EGYÜTTLÉT
  • 0:00 – László Drapán Drapan’s Blue Devils (HUN) blues & soul & rock & jazzrock – 28. TARTÓSHULLÁM MEDIAWAVE EGYÜTTLÉT
  • 1:00 – Jam Session – 28. TARTÓSHULLÁM MEDIAWAVE EGYÜTTLÉT
  • Komáromi Napok (Észak-Komárom):

    • 10.00-20.00 Reboot retro video game party (Klapka tér, Zichy pont)
    • 15.00 „Kortársak kortársaiknak” – Az Építők utcai KéSZSZ iskola fodrász, kozmetikus és sminkes tanulóinak szakmai bemutatója (Klapka tér)
    • 16:00 A komáromi Luisville Story zenekar koncertje (A Tiszti Pavilon amfiteátruma)
    • 17.00 Lehár Ferenc szobrának koszorúzása születésének 148. évfordulója alkalmából (Lehár park)
    • 17.00 Peter Lipa jazz koncertje (Klapka tér – nagy színpad)
    • 18.00 A komáromi PRB együttes klasszikus rock koncertje (A Tiszti Pavilon amfiteátruma)
    • 18.00 A Bertók bárzenekar koncertje (a Borok utcája színpada)
    • 19.00 A Ladánybene 27 együttes Bob Marley emlékestje (Klapka tér – nagy színpad)
    • 20.00 Fekete Skorpió koncert (A Tiszti Pavilon amfiteátruma)
    • 20.00 Temetők éjszakája – ismeretterjesztő séta (Református temető)
    • 21.15 A Magna Cum Laude együttes koncertje (Klapka tér – nagy színpad)
  • Komáromi Napok (Dél-Komárom):

    • 09.00-19.00 Tóth Mihály focitorna (Czibor Zoltán Sporttelep)
    • 10.00 Mátyás király – zenés mesejáték (Kayser Zenei Fesztivál, Bridgestone Színpad)
    • 11.30 Gyerekzenekar (Kayser Zenei Fesztivál, Bridgestone Színpad)
    • 13.30 Leslie Night Country koncert (Kayser Zenei Fesztivál, Bridgestone Színpad)
    • 15.00 Szabó Leslie Band koncert (Kayser Zenei Fesztivál, Bridgestone Színpad)
    • 15.00 Selfish Murphy koncert (Kayser Zenei Fesztivál, Mylan Borudvar)
    • 17.00 Magyarock Musical Band koncert (Kayser Zenei Fesztivál, Bridgestone Színpad)
    • 17.30 Barby and the Gentlemen Zenekar koncert (Kayser Zenei Fesztivál, Mylan Borudvar)
    • 18.50 Forrás Rádió nyereményjáték eredményhirdetése (Kayser Zenei Fesztivál, Bridgestone Színpad)
    • 19.00 Hooligans koncert (Kayser Zenei Fesztivál, Bridgestone Színpad)
    • 19.00 Blues Walkers koncert (Kayser Zenei Fesztivál, Foxconn Partysátor)
    • 20.30 Pápai Joci koncert (Kayser Zenei Fesztivál, Mylan Borudvar)
    • 20.30 Sweet Hell Rock Band koncert (Kayser Zenei Fesztivál, Foxconn Partysátor)
    • 21.30 Péterfy Bory & Love Band koncert (Kayser Zenei Fesztivál, Bridgestone Színpad)
    • 22.30 Nosztalgia Disco DJ Tom Taylorral (Kayser Zenei Fesztivál, Mylan Borudvar)
    • 22.30-00.30 DJ Bagó (Kayser Zenei Fesztivál Foxconn Partysátor)
    • 00.30-02.00 Dj Sterbinszky (Kayser Zenei Fesztivál, Foxconn Partysátor)
    • 02.00-03.00 DJ Bagó (Kayser Zenei Fesztivál, Foxconn Partysátor)

Május 1. (Kedd):

  • 11:00 – 13:00 – Zenei workshop zárókoncertek – 28. TARTÓSHULLÁM MEDIAWAVE EGYÜTTLÉT
  • 13:30 – Andalúz muzsikusok Jerezből (ESP) flamenco – 28. TARTÓSHULLÁM MEDIAWAVE EGYÜTTLÉT
  • 14:30 Bíró Eszter koncertje – Komáromi Zsidó Hitközség – 28. TARTÓSHULLÁM MEDIAWAVE EGYÜTTLÉT
  • 15:00 – Szabó András: Gépfolklór együttes (HUN) rock – 28. TARTÓSHULLÁM MEDIAWAVE EGYÜTTLÉT
  • Komáromi Napok (Észak-Komárom):

    • 10.00 Megemlékezés és koszorúzás az 1919-es áttörés 102 áldozatának tömegsírjánál (Katolikus temető)
    • 10.00-20.00 Reboot  retro video game party (Klapka tér, Zichy pont)
    • 10.00 Öregvár Nap (Öregvár; bejárat a Villanytelepi útról)
      • 10.00 – 17.00 Kézműves foglalkozások, gyermekjátékok,
      • 10.30 Az elveszett bárány – zenés mesejáték Écsi Gyöngyi előadásában
      • 11.00 Az erődrendszer kiépítése – Ozimy Andrej szlovák nyelvű előadása
      • 12.30 1848/49-es huszár- és gyalogos bemutató
        a 20. Felvidéki Tavaszi Emlékhadjárat résztvevőinek csatajelenete
      • 13.30 A besztercebányai „Bábkové divadlo na rázcestí: Dve rozprávky na brušku: O Jurkovi s kozou a o Dobromilovi a Lenimírovi” c. mese bábjátéka
      • 14.00 Az erődrendszer kiépítése – Ozimy Andrej magyar nyelvű előadása
      • 14.30 Veterán autók felvonulása és kiállítása
      • 15.00 Magyar Virtus – az 1848/49-es szabadságharc hőseinek emléket állító műsor a Kuttyomfitty társulat feldolgozásában
      • 16.00 A három kismalac – bábelőadás a Kemencés Bábcsoport előadásában
    • 10.00 – 17.00 Komáromi napocska (A Tiszti Pavilon udvara)
      10.00 Kézművesfoglalkozások a Villa Camarum polgári társulással és a Virgonckodó Játszóház népi fajátékai
    • 11.00 A Helios és Molaj fotóklubok fotopiknikje (a Zichy palota udvarában és az Európa udvarban)
    • 12.30 A Vidám Fiúk fúvószenekar koncertje (a Borok utcája színpada)
    • 13:00 Harcművészeti bemutató (A Tiszti Pavilon amfiteátruma)
    • 13.00 – 15.00 Akcióban a Komáromi Animátorok – akció játékok, versenyek és táncok (Anglia park – a Gyerekpark előtt)
    • 14.00 Klapka György szobrának megkoszorúzása Az Első Izsai Lovas és Hagyományőrző Egyesület 21. Felvidéki Tavaszi Emlékhadjárata alkalmából(Klapka tér)
    • 14.00 Megemlékezés a Komáromi Áttörés 99. évfordulója alkalmából (a vasúti híd déli hídfője  – Koppánymonostor)
    • 14.30 Bíró Eszter Dalok az életről c. koncertje (Menház – zsinagóga)
    • 14.30 A Pepita Tours Utazási Iroda IX. Nagy Tavaszi Sorsolása és Mészáros Tamás koncertje Támogató: Priškin Bútorüzlet (Klapka tér – nagy színpad)
    • 15.00 Viki Beňová acustic koncertje (a Borok utcája színpada)
    • 15.00 Komáromi tánccsoportok délutánja a Tiszti Pavilon amfiteátrumában
      • 15.00 A Niki dance &sport klub társastánc bemutatója
      • 15.30 A Red One tánciskola Hip-hop táncműsora
      • 15.50 A VMK modern táncklubjának műsora
      • 16.15 A Szabadidő Központ táncosainak bemutatója
      • 16.30 A Dunajíček és a Mamičky od Dunaja együttesek műsora
    • 16.00 A Garami Funky Stuff együttes koncertje (Klapka tér – nagy színpad)
    • 18.30 Az Abba Slovakia együttes koncertje (Klapka tér – nagy színpad)
    • 19.00 Na rováš! – Rovásra! – A Slovenskí rebeli társulat zenés-táncos színházi előadása (A Tiszti Pavilon amfiteátruma)
    • 21.00 Tóth Gabi koncertje (Klapka tér – nagy színpad)
  • Komáromi Napok (Dél-Komárom):

    • 08.00 XIV. Komárom IVV Túranap (Rüdiger Tó, Tó Csárda)
    • 10.00 A halász meg a felesége – mesemusical (Kayser Zenei Fesztivál, Bridgestone Színpad)
    • 10.00 Labdarugó torna – Külügyminisztérium, a Magyar Színész Válogatott, Komárom Város Önkormányzata
    • 10.00-14.00 Lovagoltatás a Szőnyi Lovas Egyesülettel (Jókai Liget)
    • 10.00 – 14.00 Kemence Egyesület játszóháza (Jókai Liget)
    • 11.00 A három kismalac – bábjáték (Kayser Zenei Fesztivál, Mylan Borudvar)
    • 11.30 Zsebsün gyerekkoncert (Kayser Zenei Fesztivál, Bridgestone Színpad)
    • 11.30 Koppánymonostori SE – Baj KSE U-16 labdarúgó mérkőzés (Berecz Dezső Sporttelep)
    • 13.00 – 17.00 Néptánc Feszt –néptánccsoportok találkozója és táncház Vendég: Makói Forgatós Táncegyüttes (Kayser Zenei Fesztivál, Mylan Borudvar)
    • 13.30 Pandas of Princess koncert (Kayser Zenei Fesztivál, Bridgestone Színpad)
    • 15.30 Komáromi Kamarazenekar Nosztalgia koncert (Kayser Zenei Fesztivál, Bridgestone Színpad)
    • 18.00 Twinner koncert (Kayser Zenei Fesztivál, Bridgestone Színpad)
    • 18.30 Firkin koncert (Kayser Zenei Fesztivál, Mylan Borudvar)
    • 20.00 Majka és Curtis koncert (Kayser Zenei Fesztivál, Bridgestone Színpad)

Május 3. (Csütörtök):

Május 4. (Péntek):

 

A Jókai Moziban  és a Tátra Moziban  a következő egy hétben többek között megtekinthetjük a Bosszúállók:Végtelen háború, és a Szűzőrség című filmeket is. 

Komáromi Napok programfüzete megtekinthető (és letölthető) IDE kattintva,
28. Tartóshullám Mediawave Együttlét fesztivál részletes programjáért pedig ITT érhető el.

Szólj hozzá!