Sport 2022. 07. 21.

Heten rajtoltak el az extrém bicikliversenyen, köztük egy 85 éves versenyző

2022. július 2-án első alkalommal került megrendezésre a 12/24 órás bringaverseny, amely a „Komáromi százas” instant kerékpártúra útvonalain zajlott. Rajt és a cél a SISTAG étteremnél volt. Mindenki maga választhatta a 200, vagy a 100 kilométeres távot. A résztvevőknek jól be kellett osztaniuk az idejüket és erejüket, hiszen még az éjjeli órákban is tekertek. A győztes az lett, aki 12, vagy 24 órán belül a legtöbb kört tekerte le. Mivel a dobogósok egyformán három kört (301 km) teljesítettek, végül az összesített menetidő döntötte el a helyezéseket.

Mindegyik versenyző teljesítménye előtt le a kalappal, de külön tisztelet jár Csaplár Árpádnak, aki az idén töltötte be 85. életévét. Ő is letekerte a 301 kilométert és a második legjobb futamidővel lett ezüstérmes.

A 12 órás verseny, amelyen csupán két kerékpáros vett részt, szombaton éjfélkor ért véget, míg a 24 órások vasárnap reggel 10.00 órakor fejezték be.  Összesen 2306 kilométert tekert le a hét résztvevő, ami igazán lenyűgöző teljesítmény.