Sport 2014. 03. 17.

Ígéretes komáromi teljesítmény Homonnán

A férfi röplabda extraliga negyeddöntőjében a VK Spartak csapata első mérkőzését a listavezető Homonna otthonában vívta szombaton.

Az első szett kezdetben a két csapat kiegyenlített küzdelmét hozta. A hazaiak 8:6-os állásnál pihenő időt kértek, majd a folytatásban sikeres adogatásaik révén alaposan elhúztak a komáromiaktól. A vendégcsapat 14:8-as állásnál kérte ki a pihenő időt, de folytatódott a homonnai dominancia, akik ezt a játékrészt 25:15-re megnyerték.

A második felvonás ugyanúgy zajlott, mint az első. A kezdetben a komáromi csapat még tartotta a lépést a hazaiakkal. Néhány szép akciójukkal sikerült meglepniük ellenfelüket, de a Homonna újra felülkerekedett, és 25:15 arányban megnyerte a második szettet is.

A befejező játékrészt a két csapat kiegyenlített küzdelme jellemezte. 21:20-nál még a komáromi gárda vezetett. A hazai csapat újra átvette az irányítást, és a negyedik meccslabdájukat kihasználva a mérkőzést 3:0 arányban megnyerték. A play-off sorozat állása 1:0 a Homonnának.

ŠK Chemes Humenné   –  VK Spartak Komárno   3:0  (15, 15, 26) – a sorozat állása 1:0

A mérkőzés 72 percig tartott, bírák: Drobňák a Servický, nézőszám: 400 .

Folytatás Komáromban 2014. március 18-án kedden, 18.00 órai kezdettel.

(forrás: svf.sk, fotó: nasehumenne.sk)