Sport 2015. 03. 09.

RÖPI: Győztes kezdet a play-offban!

A komáromi röplabdások a negyeddöntős szereplésüket Svidník ellen kezdték meg. A nehézkes kezdés után megfelelő tempóra kapcsoltunk és végül a papírforma szerint megszereztük a vezetést a három győztes mérkőzésre játszott sorozatban!

Spartak VKP Komárom – VK Slávia Svidník 3:1 (-21, 20, 9, 23) – mérkőzés arány: 1:0
97 perc, játékvezetők: Daruľa és Fiľo, 400 néző.
A Spartak VKP Komárom összeállítása: Kišš 9, Pělucha 7, Hollý 2, A. Patúc 23, Hinduliak 10, Horník 21, liberó Ľ. Nemec (M. Patúc 0, Demeter 0, Demčák 0, Ferencz 0). Edző: D. Oravec.
A VK Slávia Svidník összeállítása: Marek Mikula 14, Labik 7, Lamanec 14, Ščerba 6, Skasko 10, Jurko 1, liberó Vitko (S. Soták 0). Edző: P. Tholt.

Ez a negyeddöntős mérkőzést az első szettben jobban kezdték a vendégek. A komáromiak ugyan 3:7-ről 8:7-re fordították meg a szettet, de a játék során 18:13-ra újra a vendégek jutottak vezetéshez és összpontosított játékkal végül meglepően, de megérdemelt szett győzelemmel mentek az öltözőbe a vendégek. A második szett elejét a hazaiak irányították, akik 11:6-os előnyre tettek szert. Ezután kényelmes vezettek 16:8-ig, ám a vendégek elkezdtek felzárkózni, és 22:19-es komáromi vezetésnél már esélyük sem volt megfordítani a szett eredményét. Teljesen egyértelmű volt a harmadik szett menete, melyben Komárom nagyon jó hullámhosszon volt és már a 16:5-ös vezetésnél világos volt, hogy ki fog győzni. A negyedik szettet a hálónál a svidníkiek kezdték jobban. 8:6-ra vezettek, de a hazaik meg tudták fordítani az eredményt 13:11-re. A mérkőzés ezután a labdaszerzésről szólt, míg a hazaiknak sikerült kétpontos előnyhöz jutniuk – 20:18 – és a több tapasztalatnak köszönhetően sikeres volt a második meccs labdájuk, így a sorozatot 1:0-ra vezetik.
Szerdán folytatódtak a negyeddöntős mérkőzések, 18 órától Svidníken játszunk. Reméljük, hogy a fiúknak sikerül nyerniük a svidníki pályán is és haza az első meccs labdával utaznak. Hajrá, Komárom!