Sport 2015. 04. 08.

RÖPI: Komárom jutott a röplabda extraliga döntőjébe!!!

Fantasztikus teljesítményt nyújtottak a komáromi röplabdások a döntő ötödik elődöntős mérkőzések Privigye ellen. Habár csak az ötödik mérkőzésen dőlt el a döntős hely, a meccs alatt egy percig se kételkedhetett senki abban, hogy a hazaik győznek. A szettek megnyerése után – 25:22, 25:17 és 25:14 – a komáromi röpisek örülhetnek a döntőre. A döntőben pedig az alapszakasz és a rájátszás vezető csapatával, az eperjesiekkel találkoznak.

Az első szett kiegyenlített volt, ám a másodikban a hazaiak mindjárt a bevezetőben elhúztak 6:1-re, de vezettek 13:6-ra és 20:15-re is. A harmadik szettben a privigyeiek már érezték, hogy széria már a komáromi csapat oldalára billenti a mérleg nyelvét. Hibáztak a fogadásoknál, komoly gondot okoztak nekik a leütések és nem tudtak áttörni a komáromiak kiváló blokkjain. Gyakorlatilag az egész harmadik szett a továbbjutás ünneplése volt, mivel az ellenfél igazán kis ellenállást tanúsítottak.

Spartak VKP Komárom – VK Privigye 3:0 (25:22, 25:17, 25:14)