Sport 2015. 02. 09.

RÖPI: Komáromban a bajnok esélytelen volt!

A rendhagyó időpont ellenére vasárnap Komáromban a Spartak VKP Komárom komoly szurkolótábora jött össze, és nem csak azért, hogy utólag megünnepeljék a szlovák kupa megszerzését, hanem azért is, hogy megünnepeljék az egyértelmű 3:0-ás győzelmet a jelenlegi bajnok ŠK Chemes felett!

Rájátszás az 1-6. helyért – 6. forduló:

Spartak VKP Komárom – ŠK Chemes Igló 3:0 (25:18, 25:16, 25:13)

64 perc, játékvezetők: Malík és Vaško, 350 néző.

A Spartak VKP Komárom összeállítása: Hollý 1, Horník 8, Hinduliak 4, A. Patúc 15, Kišš 11, Pělucha 3, liberó Ľ. Nemec (Demčák 0, Z. Németh 0, M. Patúc 0, Ferencz 1, Demeter 3). Edző: D. Oravec.

Az ŠK Chemes Igló összeállítása: Krnič 1, Mlynarčík 7, Javorčík 12, Bališin 1, Kašper 4, Jakubov 4, liberó Boldy (Pavelka 1, J. Hriňák 0, Leškanič 1). Edző: R. Vlkolinský.

Remek díszletben játszódott, főleg a hazaiak oldaláról, a nagyon jó minőségű röplabda, amit az eredmény is bizonyít. A hazaiak eleinte 10:12-ről 15:12-re módosították az állást, amikor is a komáromiak ettől a perctől fogva megtartotta az előnyét és amikor 20:14 volt az állás, akkor a hazaik simán győzelemre vitték az első szettet. A második szettben gyorsan 3:0-ás vezetéshez jutottak, majd 18:8-as állásnál a vendégek edzőjének pihenőidőt kellett kérnie. Ez azonban nem segített nekik, mivel a hazaiak 17:12-re elhúztak és nem volt kétséges, hogy ki nyeri a második szettet. A harmadik részben Daniel Oravec védencei már megállíthatatlanok voltak. Megszerezték a 4:1-es vezetést és amikor az eredményhirdető tábla 12:3-at mutatott, akkor a játéktérben a történések egyértelműek voltak. Komárom csapata könnyedén vezetett 15:4-re és 20:7-re, így megnyerte a harmadik szettet is és így könnyedén győzte le az ŠK Chemes csapatát.

Ezzel a győzelemmel megtartottuk a kiváló második helyünket az 1-6. helyéért folytatott harcban és már türelmetlenül várjuk a következő mérkőzéseket. És máris két meccs vár ránk a most következő hétvégén. Először szombaton Trencsénbe utazunk, ahol 17 órától a COP olimpikonjai ellen mutatkozunk be, hogy másnap egy nehéz találkozóra Privigyére utazzunk. Erre a mérkőzésre a City Arénában vasárnap 18 órától kerül sor. Szorítsunk a fiúknak, hogy bizonyítsák formájukat ezen a két mérkőzésen is. Hajrá, Komárom!