Sport 2014. 12. 02.

Röplabda: Eperjes felejtős, Myjaván nyertünk!

A Spartak VKP Komárom röplabdásai mögött egy nehéz és háromnapos hétvége van. Először csütörtökön voltunk sikertelenek az Eperjes ellni slágermeccsen (a Slovak Sport 3 élő közvetítését az utolsó pillanatban lemondták, mivel a tévétársaságnak elromlott az egyik közvetítőkocsija), de ezután szombaton láthatóan megtaláltuk szájunk ízét a Myjava elleni győztes mérkőzésen.

Csütörtök, a 17. forduló előmérkőzése: Spartak VKP Komárom – VK Mirad PU Eperjes 0:3 (27:29, 16:25, 19:25)

79 perc, játékvezetők: Schimpl és Sarka, 450 néző

A Spartak VKP Komárom összeállítása: Hollý 0, Horník 10, Hinduliak 4, Patúc A. 13, Pělucha 1, Kišš 5, liberó Nemec Ľ. (Demeter 6, Németh Z. 0, Patúc M. 3, Ferencz 0). Edző: Oravec D.

A VK MIRAD PU Eperjes összeállítása: Feňo 2, Lux 13, Červeň 12, Hudák 7, Macko 11, Drobňák 13, liberó Lampart T. (Faron 0). Edző: Šalata Ľ.

A bevezető szett eleinte a hazaiaknak ment jobban. Végül a meccs hátralévő lefolyása szemszögéből meghatározó lett. A komáromiak 13:8-ra vezettek, később 18:14-re is, de a vendégeknek sikerült kiegyenlíteniük 23:23-ra. A hazaiaknak aztán már a négy feldobás se segített megszerezni a szettet és paradox módon a vendégek rögtön az elsőt kihasználták. Ezután az eperjesiek szárnyakra kaptak és a második szettben már az elején 6:2-re vezettek és a hazaik pihenőidőt kértek. Ez sem segített azonban és a második technikai time out után már 8:16 volt az állás, így a második szett az eperjesiek könnyű zsákmányává vált. A harmadik szettben először a komáromiak megfordították a meccset 4:6-ról 7:6-ra, de ezután a vendégek újra kisebb előnyt dolgoztak ki. A mindent eldöntő menekülést a vendégeknek sikerült meglépniük 19:13-as állásnál, amikor már nem volt problémájuk ezt a sláger meccset kitűnő nézők előtt győzelemre vinni.

Szombat, 16. forduló: TJ Spartak Myjava – Spartak VKP Komárom 0:3 (22:25, 23:25, 20:25)

90 perc, játékvezetők: Sarka és Vikoríni-Lisá, 300 néző.

A TJ Spartak Myjava összeállítása: Porubský 5, Mlčuch 9, Katona 9, R. Nemec 3, Mračko 5, Durec 4, liberó Vydarený (Konc 0, Malina 7, Pokopec 1). Edző: Májek M.

A Spartak VKP Komárom összeállítása: Hollý 1, Horník 17, Hinduliak 9, Patúc A. 22, Kišš 5, Pělucha 2, liberó Nemec Ľ. (Patúc M. 0). Edző: Oravec D.

Az első két szettben Myjaván érdekes röplabda játszódott. A csapatok egymásnak adták a vezetést, de a döntő pillanatokban a vendégek voltak a jobbak, akik mindkét szett befejezését megőrizték. A harmadik szettben a komáromiak az első pillanatoktól kezdve többpontos előnyt harcoltak ki, amit a mérkőzés végéig tartani tudtak.

Az extraliga alapszakaszának utolsó mérkőzését a röplabdásaink december 6-án, szombaton, 18 órától játszák a City Arénába a VK Privigye csapata ellen. Ezzel a mérkőzéssel véget ért a liga alapszakasza és két részre osztódva folytatódnak tovább a küzdelmek. Az első rész, amiben a Spartak VKP Komárom is játszani fog az 1-6. helyért és a másik, ahová a 7-10. helyért küzdő csapatok kerülnek. A rájátszásban valószínűleg az első mérkőzést itthon fogjuk játszani december 13-án, szombaton, de ez még egyáltalán nem biztos és az ellenfelünket sem ismerjük még. Egy biztos – ebben a csoportban az összes mérkőzés rendkívül kiegyensúlyozott és pengeéles lesz. Ezért támogassuk fiainkat a harcban, hogy a kieséses rendszer előtt minél jobb helyezést érjenek el. A további mérkőzések időpontjairól természetesen időben tájékoztatni fogjuk önöket. Hajrá, Komárom!