Sport 2014. 03. 24.

Röplabdásaink becsülettel küzdöttek

A férfi röplabda extraliga negyeddöntőjében a VK Spartak csapata harmadik mérkőzését a listavezető Homonna otthonában vívta pénteken. A bajnokjelölt hazaiak ezúttal is jobbnak bizonyultak a komáromiaknál, és a sorozatban harmadik győzelmüket aratva jutottak a középdöntőbe.

Az összecsapást a homonnaiak kezdték jobban, és csakhamar 8:3-as arányú vezetésre tettek szert. A hazaiak irányították továbbra is a játékot, és a második időkérésüket 16:11-es vezetésnél tették meg. A komáromiak edzője 20:13-as hátránynál kért pihenő időt, de ez sem segített. A Homonna az első szettet 25:15 arányban nyerte.

A második felvonás is hasonlóképpen alakult, mint az első. A komáromiak 8:7-ig tartották magukat, majd homonnai csapat vette kezébe az irányítást. Esélyesként minden téren jobbnak bizonyult ellenfelénél, és a második szettet 25:20 arányban megnyerte.

A vendégcsapat a harmadik szettben sem tudott újítani. A hazaiak végig megőrizték előnyüket és irányították a játékot. A szettet 25:18-ra, a mérkőzést pedig 3:0 arányban nyerték.

„Ma egyértelműen a jobbik csapat győzött. A homonnaiak megérdemelten jutottak tovább. Sok sikert kívánok nekik a továbbiakban, hiszen Homonna Szlovákia legjobb csapata. Mi csak amatőrök vagyunk. Egyszeri edzés, majd mérkőzés, ez nem elég ilyen erős ellenféllel szemben. Célunkat elértük, bejutottunk a negyeddöntőbe, innentől már minden csak valami többet jelentett. Elhoztuk Komáromba a legjobb csapatot, a szurkolók igazán magas színvonalú röplabdát láthattak. Elégedett vagyok” – nyilatkozta Németh Ödön, a komáromiak edzője.

ŠK Chemes Humenné – VK Spartak Komárno 3:0 (15, 20, 18), a play-off sorozat végeredménye: 3:0 .

A mérkőzés 70 percig tartott, bírák: Porvazník és Drobňák, 200 néző.

(forrás: svf.sk, fotó: VK Spartak)