Székesfehérvárról Komáromba költözik a PCE Paragon Solutions
Székesfehérváron megszüntette termelését a számítógépeket és kommunikációs eszközöket gyártó PCE Paragon Solutions Kft., a termelést a cég komáromi üzemébe költöztették át – mondta el a Foxconn leányvállalatának ügyvezetője kedden, sajtótájékoztatón.
Tálos Péter hozzátette, Székesfehérváron augusztus 15-én állították le a gyártást és augusztus 21-én Komáromban teljes kapacitással kezdtek termelni. A két gyár összeolvadásával a négyszáz fős üzem nyolcszáz fősre bővült és az összevonás kapcsán majd 200 embert vettek fel.
Az ügyvezető elmondta, Székesfehérváron bérelt telephelyen dolgoztak, a komáromi gyárban saját ingatlanban helyezhették el mindkét gyár állományát és a bővülő megrendelések alapján az üzem folyamatos létszámbővítése várható. A gyár számítástechnikai és híradástechnikai alkatrészeket készít a világ vezető márkái számára.
Czunyiné Bertalan Judit, az EMMI köznevelésért felelős államtitkára, a térség fideszes országgyűlési képviselője és Molnár Attila (Fidesz-KDNP) polgármester üdvözölte a cég döntését és elmondták, hogy a fejlődő vállalkozás komáromi jelenléte segít enyhíteni a Microsoft Nokia gyárának bezárása nyomán keletkezett foglalkoztatási helyzetet.
Molnár Attila ismertette, hogy a város önkormányzata megállapodott a Vértes Volán Zrt.-vel, hogy a műszakváltásokhoz alkalmazkodva szeptember elsejétől módosítják a városi buszok menetrendjét.
Németh Tamás, a közlekedési társaság vezérigazgatója elmondta, két új járatot állítanak üzembe az ipari park kiszolgálására, ezek 106 kilométerrel növelik meg a buszok futásteljesítményét.
A PCE Paragon Solutions Kft. a Foxconn csoport tagja, éves árbevétele 2013-ban elérte a 300 milliárd forintot.
A Foxconn dolgozóinak száma világszerte meghaladja a másfél millió főt, a cég 2013-as bevétele 132 milliárd amerikai dollár volt.
A Nokia mobil üzletágát megvásárló Microsoft július 17-én jelentette be, hogy november 30-án bezárja a jó ideje kihasználatlan kapacitásokkal rendelkező komáromi üzemet, ahol Lumia okostelefonokat gyártottak. Az üzem bezárása miatt 1829 ember veszíti el állását, közülük 680 fő szlovák állampolgár.