Sport 2020. 09. 16.

Több mint 10 000 km-t tekertek le a Piko-Bike maraton versenyzői

Kilencedik alkalommal rendezték meg a régió legnagyobb kerékpár versenyét, a Piko-Bike maratont.

Három különböző pálya várt a versenyezni vágyó bringásokra. Két pálya az úti kerékpároknak, (ROAD 47 km és RACE 57km) és egy a terepbringásoknak (MTB 50 km). Az APÁLI étteremnél 199 versenyző állt fel a rajtra s mindannyian Gúta felé tekertek a bicikliúton, majd a gútai Vág-hídon átkelve szétváltak az egyes kategóriák útjai. Mindhárom pálya célja az APÁLI éttteremnél volt.

A legfiatalabb versenyző számára elkészített serleget a mindössze 6 éves Bujna Dániel, míg a legidősebbnek járót a 71 éves Platzner Ladislav vehette át. Külön serlegeket kaptak az egyes pályák abszolút győztesei, a ROAD pályán Šimko Dávid ( C.K.Topolčianky) és Čuvalová Megan ( Cyklo Š.K. Jablonica), a RACE pályán Dobai Róbert és Csicsó Dóra (Trinitas Sport Club) az MTB-n Kurdi István és Farkas Silvia ( mindketten C.K.PIKO-BIKE) voltak a leggyorsabbak.